16.11 – 30.11.2021
Datums
Vidējs
Grūtības pakāpe
18-45
Ieteicamais vecums

Šajā piedzīvojumā izdzīvosim īsto Kambodžas dzīvi – pārvietosimies ar vietējo transportu, peldēsimies zem ūdenskritumiem un tropu pasakainajās pastkartīšu pludmalēs, laidīsim ar rolleriem pa šaurajiem Kambodžas lauku celiņiem, brauksim ar laivu pa tropu mežu upītēm un lielāko Dienvidāzijas ezeru, vērosim pasakainus saullēktus un saulrietus, dosimies džungļu pārgājienā, lai vaigā redzētu to iemītniekus un nakšņotu klausoties biedējošās pērtiķu, putnu un citu džungļu iemītnieku skaņās, iepirksim vietējos tirgos tropu augļus un baudīsim garšīgo vietējo virtuvi. Un protams – meklēsim vietējās ballītes līdz rītam – BALLE BŪS. Bet tas vēl nav viss, jo tam visam paralēli mēģināsim iekulties pēc iespējas vairāk Piedzīvojumos.

PIECI iemesli, kāpēc pievienoties:
1) Iespaidīgie Angkor Wat tempļi;
2) Kambodža no A-Ž;
3) Pasakaini saullēkti un saulrieti;
4) Nebeidzamas ballītes;
5) Saule, okeāns, džunglītis un superīgi ceļabiedri.

Piedzīvojuma plāns

1. diena: Ar prieka pilnām sejām un satrauktu tauriņu sajūtu vēderā izlidojam no Rīgas uz Bangkoku.

2. diena: Pēc neskaitāmajām filmām, pagulēšanas nezināmajam kaimiņam (vai viņš tev) uz pleca un cenšanās nenogulēt kārtējo ēdienreizi esam piezemējušies Bangkokā. Te mēs izlaižam Piedzīvojumi ierasto Bangkokas aplīti un vakarā līdz ar iepazīšanās aplīša beigām metamies pie miera, bet ja ir vēl jauda, tad dodamies ielās baudīt Bangkokas nakts dzīvi. Nakts hostelī Bangkokā.

3. diena: Šajā dienā mēs sākam baudīt vietējo transportu. Agri no rīta ar vilcienu laižam uz pierobežu, vairāku stundu ilga Taizemes vilciena baudīšana un nebeidzamas kāršu partijas līdz pēdējie metri tiek veikti tuk-tukā un esam pie Kambodžas robežas. Saskārušies ar apkārt valdošo bardaku mēs šķērsojam robežu, bet tālāk ar autobusu dodamies uz Kambodžas rietumu pilsētiņu, lai tālāk fiksi, fiksi lokālo tuk-tuku vizināti dotos vērot saulrietu. Nakšņošana Kambodžas rietumu pilsētiņā.

4. diena: No rīta dodamies uz Siam Reap pilsētu, transporta veids ir atkarīgs no ūdens daudzuma ezerā – laiva vai autobuss. Ja braucienā dodamies ar laivu, tad pa ceļam aplūkojam ezerā peldošos ciematus un vietējo dzīvi Dienvidāzijas lielākajā ezerā, bet, ja dodamies ar autobusu, tad ar laivu dosimies uz šīm vietām no galapunkta. Pēc ierašanās mūsu Siam Reap naktsmītnē nometam somas stūrī un dodamies baudīt vietējo naktsdzīvi. Nakšņošana Siem Reap.

5. diena: Lai arī pēc iepriekšējās nakts uzdzīves par celšanos galīgi domāt negribas, mēs agri no rīta dodamies iekarot slavenos Angkoras tempļus, kur mēs sagaidām saullēktu un lienam visur, kur var un nevar ielīst. Pārguruši un izbesījušies atlūstam nakts autobusā uz Kambodžas dienvidiem. Nakšņošana autobusā.

6. diena: Pēc nakts autobusā ap pusdienas laiku esam ieradušies Kambodžas dienvidos, kur lecam virsū rolleriem un laižam lūkot apkārtni. Nakšņošana Kambodžas dienvidos.

7. diena: Pa mazajiem celiņiem, matiem plīvojot vējā un siltajam tropu gaisam pūšot sejā, baudām Kambodžu. Nakšņošana Kambodžas dienvidos.

8. diena: Šodien mēs ar vietējo transportu dodamies tālāk, sēžamies mazā koka laivā un pa džungļu upi dodamies mūsu nekurienes ciematiņa virzienā. Šis ciematiņš ir saglabājis savu unikalitāti – tajā nav normālas elektrības, lielu viesnīcu un visapkārt ir džungļi, kā arī tas ir ļoti, ļoti neliels. Nakšņošana necilā būdiņā pie vietējiem.

9. diena: Rīta agrumā dodamies pārgājienā pa džungļiem. Pa ceļam vērojam džungļu dzīvniekus, brienam cauri upītēm un vietējām plantācijām, nobeidzot pārgājienu ar peldi ūdenskritumā, bet pa nakti tepat džungļos arī nakšņojam. Piedzīvojam kā džungļi un tropu meži naktī atdzīvojas ar biedējošām skaņām, jo šī nakts tiek pavadīta guļammaisos.

10. diena: Kāds ceļas ar rīta rosmi, kāds ar peldi upītē un visi kopā ar stāstiem, ko katrs pa nakti dzirdējis kaut kur tuvumā. Sataisāmies un agrs rīta gājiens uz ciematiņu, jo tur mēs ātri sakravājamies, lai paspētu uz autobusu, kas mūs nogādās uz piestātni. Lecam visi kuģītī un laižam uz pludmali. Nakšņošana lokālā naktsmītnē paradīzē.

11. diena: Pēc saullēkta un brokastīm dodamies pārgājienā pāri salai uz fantastisku vientuļo pludmali. Papildus tam visam šajā dienā peldamies, snorkelējam un baudām visus priekus, ko šī tropu paradīze mums sniedz, bet vakaru nobeidzam vērojot saulrietu un dzerot tropu kokteiļus.

12. diena: Bezrūpīgi turpinām Piedzīvojumu pavadot dienu pludmalē ķerot sauli, sūcot kokosriekstus un peldoties. Nakšņošana lokālā naktsmītnē paradīzē.

13. diena: Līdz ar pirmajiem saules stariem dodamies ceļā uz lidostu, lai pēc laivojuma uz cietzemi un dažu stundu brauciena ar busiņa lidotu uz Bangkoku. Nakšņošana Bangkokā.

14. diena: Baudām dienu Bangkokā ēdot vēl kādu neapēstu lietu un iepērkot suvenīrus mājiniekiem – pēdējā diena Āzijā, jo vakarā jau izlidojam uz mājām.

15. diena: Nosauļojušies un ar neskaitāmām emocijām, kā arī, kaļot plānus par jauniem piedzīvojumiem, lidojam uz mājām. Ielidojam Rīgā pēcpusdienā.

Tā kā lietas var būt neparedzamas, tad Piedzīvojuma plāns minimāli var mainīties, lai Piedzīvojumu padarītu interesantāku un aizraujošāku.

Mēs veltām ļoti lielas pūles un laiku, lai izstrādātu mūsu unikālos Piedzīvojumus, tāpēc ir sāpīgi skatīties, ka tos bez emocijām kāds nošpiko. Šis Piedzīvojuma plāns ir domāts TIKAI un vienīgi tā dalībniekiem, tāpēc apzināti sīkāk neesam aprakstījuši apskates vietas un lietas, kā arī, mūsuprāt, Piedzīvojumu meklētājiem foršāk ir piedzīvot pārsteigumus nezinot, kas tos interesants sagaida.

Kur mēs gulēsim?

Mēs negulēsim smalkās viesnīcās ar koferu pienesējiem un dvieļu locītājiem, bet tā vietā mēs izvēlēsimies vietējās un vienkāršās budžeta tipa naktsmītnes – vietējos hoteļus vai hosteļus, bet varbūt kādu nakti tas būs mājās pie kāda vietējā, jo ir taču forši lai pēc iespējas vairāk varētu izbaudīt vietējo šarmu. Mums galvenais ir nevis tīri palagi vai balts pods, bet Piedzīvojumi un citreiz tieši tās necilās naktsmītnes tādus papildus sagādā.

Noteikti skatīsimies, lai šīs naktsmītnes būtu pēc iespējas interesantākas un mums nepierastākas. Izvēlamies naktsmītnes tuvāk ballīšu vietām un foršākajiem lokālajiem barčikiem, nu tā lai pēc dienas Piedzīvojumiem var forši atlaist.

Mums ir svarīgi, lai naktsmītnēs varētu nomazgāties – nav svarīgi duša ar silto ūdeni vai spainītis ar auksto. Galvenais, ka vispār ir vieta kur noskaloties, tāpēc ja tev primāri ir gulēt krutā viesnīcā ar baseinu, salocītiem gulbīšiem uz gultas vai jau lasot šo tekstu domā – es taču varu atdalīties un dzīvot smukākā vietā, tad šis Piedzīvojums nebūs domāts tev.

Mēs gribam, lai arī nakšņošana mums būtu liels, bet tajā pašā laikā foršs Piedzīvojums.

Ko mēs ēdīsim?

Šeit gluži tāpat kā visur citur šajā reģionā uzturā daudz lieto rīsus ar dažādām piedevām. Ja tev garšo Āzijas virtuve, tad būsi starā, jo ēdiens ir veselīgs un garšīgs, tāpēc mēs mēģināsim izbaudīt to pēc iespējas vairāk.

Mēs necentīsimies meklēt un ēst vietējos “Vincents” vai “Bibliotēka No. 1” restorānos, bet pārsvarā ēdīsim necilās ēstuvēs ielas malā ko mūsu valodā pazīst kā “street food”, jo pēc izskata drūmajā ēstuvē šķērsielā bieži vien ir garšīgāk un baudāmāk nekā balto galdautu restorānā uz galvenās ielas. Protams, kādu reizi iegriezīsimies arī smukā lokālā kafūzīti ar smuku skatu, bet tā nebūs mūsu prioritāte.

Baudīsim visu ko redzēsim, jo ēšana ir viena no Piedzīvojuma baudām. Dosimies gan uz tirgu pēc garšīgiem vietējiem augļiem, gan arī meklēsim vai kaut kur kāds nepiedāvā mums pilnīgi neparastus ēdienus kā zirnekļus, vardes vai kukaiņus, jo Piedzīvojums ir jābauda ne tikai ar acīm, bet arī ar muti.

Lai nezaudētu mūsu dārgo laiku ēdot, mēs neliksim uzsvaru uz pusdienām, bet tajās iztiksim un ar kādu pa ceļam paķertu našķi vai augli. Mūsu galvenās ēdienreizes būs brokastis un vakariņas, kad varēsim pielikt pilnu vēderu ar kaudzi.

Ko man vēl vajadzētu zināt?

Piedzīvojumā tu droši vari doties arī viens pats, jo mēs tev neprasīsim mistiskas piemaksas par vienvietīgu numuriņu tikai tāpēc, ka mēs tev nevaram atrast istabiņas biedru vai citu dīvainu atrunu. Tieši otrādi, ļoti daudzi brauc vieni paši un tādā gadījumā tev būs iespējams iepazīties ar jauniem draugiem 😉

Piedzīvojums nav ekstrēmi sarežģīts un nav arī pastaiga pa Vecrīgu. Klintīs nekāpsim un 100km dienā neiesim, bet tā kā visu laiku pārvietosimies "uz priekšu", tad jābūt spējīgam nest savu ceļojuma somu bez īdēšanas un neapmierinātības.

Piedzīvojums domāts superīgiem cilvēkiem, kam dzīvē viss ir kārtībā un kuri nevēlas izgāzt savas dzīves nepilnības uz citiem Piedzīvojuma dalībniekiem vai vietējiem iedzīvotājiem. Piedzīvojums TIKAI pozitīviem un uz Piedzīvojumiem kāriem cilvēkiem, kuriem ir svarīgi iekulties pēc iespējas vairāk Piedzīvojumos, kuriem nav svarīgi kāds Piedzīvojumā ir jumts virs galvas vai kāds ūdens tek dušā, galvenais lai vispār ir jumts un duša.

Ja ir vēlme čīkstēt un būt īgnam par sīkumiem, tad šis nebūs īstais Piedzīvojums, jo tas bojā gan mikroklimatu grupā, gan garastāvokli pārejiem grupas biedriem, tāpēc mēs savos Piedzīvojumos vēlamies redzēt pozitīvus ceļotgribētājus. Grupas vadītājs "neauklēsies" ar kaprīzajiem cilvēkiem, bet tos vienkārši ignorēs, lai laiku veltītu tiem, kas vēlas baudīt Piedzīvojumu. Grupa ir maziņa, kas parasti izvēršas par ļoti draudzīgu kompāniju un tāpēc "kasīties" gribētājiem tajā nebūtu īstā vieta.

Šis Piedzīvojums nav domāts komforta cienītājiem un tiem kas nevar izkāpt no komforta zonas. Brīdinām, lai pēc tam publiski nav jāstāsta visādas muļķības.

Papildus iesakām izlasīt biežāk uzdotos jautājumus.

Cik tas maksā?

Uzticība atmaksājas un tāpēc, ja esi kādreiz ar mums devies jau kādā Piedzīvojumā, tad šī fantastiskā Piedzīvojuma dalības maksa ir 1495, bet pārējiem cena ir 1595. Cenā ietilpst viss zemāk aprakstītais. Vietu skaits braucienā ir ļoti ierobežots, tāpēc neatliec pieteikšanos uz pēdējo brīdi 😉

Piedzīvojuma cenā IR iekļauts:

Lidmašīnas biļetes no Rīgas ar pārsēšanos

Lidmašīnas biļetes atpakaļ uz Rīgu ar pārsēšanos

Transfērs no Bangkokas lidostas (ielidojot no Rīgas)

Iekšējais Piedzīvojuma pārlidojums no Kambodžas uz Bangkoku

Piedzīvojuma plānā paredzētie starppilsētu pārbraucieni

Naktsmītnes Piedzīvojuma laikā

Grupas vadītāja atbalsts grūtos un prieka brīžos

Piedzīvojuma plānošana un plāna izstrāde

Neliela dāvaniņa no Piedzīvojumi

Papildus izmaksas:

Ēšanas izmaksas

Izklaides un maksas par apskates objektiem

Kambodžas vīza (~30EUR)

Ceļojuma apdrošināšana

Personīgie tēriņi

* Un papildus Piedzīvojumā ir iekļautas tās lietas, ko nevar novērtēt ar naudu – superīgas emocijas, forša kompānija, jauni draugi, ikdienas smieklu deva un ideāli pavadīts laiks.

Viens brīdis no Piedzīvojuma

Papildus informācija

Ilgums15 dienas
Transporta veidiLaivas, Lidmašīna, Motorolleri, Nakts transports, Tuk-tuk, Vietējo autobusi, Vilcieni
NakšņošanaHosteļi, Vienkāršas naktsmītnes
ValstisKambodža

Apmaksas nosacījumi

 • Avansa maksājums piesakoties Piedzīvojumam 50EUR. Bez šī maksājuma vieta netiek rezervēta.
 • Otrais maksājums 600EUR apmērā 14 dienu laikā pēc pieteikšanās un ne vēlāk kā līdz 60 dienām pirms Piedzīvojuma sākuma datuma
 • Trešais maksājums 200EUR apmērā līdz 60 dienām pirms Piedzīvojuma sākuma datuma
 • Pilna Piedzīvojuma apmaksa jāveic līdz 30 dienām pirms Piedzīvojuma sākuma datuma

Tā kā saņemam ĻOTI daudz pieteikumus, bet reālie braucēji nav visi, tad vieta tiek apstiprināta un rezervēta tikai pēc pirmās iemaksas apmaksas.

Cik lielas un kādas ir papildus izmaksas?

Pilnīgi precīzas papildus izmaksas nevaram norādīt un šīs izmaksas ir ĻOTI aptuvenas. Vairumā gadījumu tās būs diezgan atkarīgas no tevis paša un tavām vēlmēm, bet mūsu pašu mērķis ir “izbraukt pa lēto” un orientējoši tās ir šādas:

 • Ēšanas izdevumi: var paēst gan pa dārgo, gan arī pa lēto. Orientējoši par 2-3 ēdienreizēm jārēķina kopā aptuveni 10EUR līdz 15EUR dienā, bet viss atkarīgs no tā ko ēd. Mēs noteikti centīsimies ēst lokālākās vietās un vietējo ēdienus nevis modernās un rietumnieciskās ēstuvēs, jo pie vietējiem būs lētāk un arī foršāk.
 • Vietējie transporta pakalpojumi: vietējie transporta pakalpojumi ir pārvietošanās uz vietas jeb mazie attālumi. Piemēram, no autobusa pieturas uz naktsmītni, no naktsmītnes uz pārgājiena sākumpunktu, pārbrauciens pāri upei ar kuģīti utml. jeb sabiedriskais transports uz vietas. Parasti to cena nepārsniedz pāris EUR par reizi un to veic skaidrā naudā pie transportlīdzekļa vadītāja. Kopā tas izmaksās 30EUR. Visi garie pārbraucieni (ja tādi nepieciešami) starp Piedzīvojuma dienām ar nakts autobusiem, lidmašīnām, laivām utml. ir iekļauti cenā.
 • Ieejas maksas apskates un izklaides objektos, aktivitātes uz vietas: lielākās izmaksas varētu sastādīt nevis ieejas maksas apskates objektos, bet gan izklaides vai kādas aktivitātes inventāra noma. Mēs rēķinām, kas tas varētu būt ap 100EUR, bet šīs izmaksas ir tikai tad, ja dosies šādos izklaides pasākumos un aktivitātēs.
 • Džungļu pārgājiens 2 dienas: cena par šo 2 dienu pārgājienu ir 60EUR. Ēšana (brokastis, pusdienas un vakariņas) pārgājiena laikā ir iekļautas cenā.
 • Rolleru noma un degviela: 20EUR kopā par visām dienām.
 • Vīzas: šobrīd ir vīzu nepieciešamība un kopējās vīzu izmaksas ir 30EUR, bet bieži vien tās mainās atkarībā no kursa un vietējiem likumiem.
 • Ceļojuma apdrošināšana: ceļojuma apdrošināšana ir atkarīga no apdrošinātāja pie kura iegādāsies polisi, bet orientējoši tā izmaksās 40EUR, lai būtu segums visām plānotajām aktivitātēm.
 • Personīgie tēriņi: Ja vēlēsies iegādāties kādu suvenīru, alkoholu vai citas savām vajadzībām nepieciešamās lietas, tad rēķinies arī ar šādiem papildus izdevumiem.

Kāds ir aptuvenais grupas lielums?

Mēs kopā būsim līdz 11 Piedzīvojumu meklētāji + 1 grupas vadītājs / vadītāji. Mums nepatīk lielas grupas, jo mazās grupiņās viss ir draudzīgāk un foršāk.

Cik lielu somu / bagāžu varu ņemt līdz?

Pārgājienā līdz ņemsim tikai pašu nepieciešamāko un ir noteikts bagāžas limits 7kg (rokas bagāžas izmēri). Ja tu šādā bagāžas limitā nevari iekļauties, tad, iespējams, Piedzīvojums varētu nebūt domāts tev.

Vai es varu piedalīties, ja nemāku braukt ar rolleri?

Piedzīvojumā ir paredzēta pārvietošanās ar rolleri, kuru paši arī stūrēsim un vadīsim. Šī nav īstā vieta, kur to mācīties darīt un pārējiem grupas biedriem nav jācieš tāpēc, ka kāds vēlas to iemācīties Piedzīvojuma laikā uz viņu dārgā laika un prieka rēķina. Ja plāno pats to stūrēt, tad ir nepieciešama A vai B vadītāja apliecība, kā arī pieredze un prasme ar to (rolleri vai moci) droši pārvietoties. Ar prasmi un drošu pārvietošanos ir domāts bez problēmām braukt vismaz uz 60km/h intensīvā satiksmē. Ja tev nav pieredzes vai prasmes, tad tas nenozīmē, ka nevari piedalīties Piedzīvojumā, tu to droši vari darīt kā pasažieris un uzsēdināsim aizmugurē grupas vadītājam vai kādam citam prasmīgam dalībniekam, vienīgi par to OBLIGĀTI iepriekš painformē mūs.

Kādas potes nepieciešamas?

Šajā braucienā nav nepieciešamas obligātās potes, bet iesakām veikt šādas:

-) A hepatīts / B hepatīts

Kādi dokumenti nepieciešami?

Tev noteikti būs nepieciešama pase.

Obligāti ir jābūt jaunā tipa pasei (izdota pēc 2006. gada) un kura satur biometriskos datus (pirkstu nospiedumus), to var saprast pēc koferīša uz vāka, jo savādāk var gadīties problēmas ar muitu. Ceļošanai ārpus Šengenas zonas valstīm nav derīgas Latvijas pilsoņu pases, kas izsniegtas līdz 2002. gada 1. jūlijam (ar ielīmētu fotokartīti), kā arī Latvijas pilsoņu un nepilsoņu pases, kas izsniegtas ar derīguma termiņu 50 gadi.

Dokumentiem jābūt derīgiem (dokumenta derīguma termiņa datums -> brauciena beigu diena) vēl vismaz 6 mēnešus. Ārpus Latvijas var doties tikai ar derīgu ceļošanas dokumentu. Ja ceļošanas dokumenta derīguma termiņš beidzas brauciena laikā, tad tas ir nederīgs.

Kādas vīzas nepieciešamas?

Kambodža: Latvijas pilsoņiem ieceļošanai ir nepieciešama vīza.

Vai es varu braukt viens?

Piedzīvojumā tu droši vari doties arī viens pats, jo mēs tev neprasīsim mistiskas piemaksas par vienvietīgu numuriņu tikai tāpēc, ka mēs tev nevaram atrast istabiņas biedru vai citu dīvainu atrunu. Tieši otrādi, ļoti daudzi brauc vieni paši un tādā gadījumā tev būs iespējams iepazīties ar jauniem draugiem vai varbūt pat izdosies atrast savu otru pusīti 😉

Kā pieteikties Piedzīvojumam?

Braucienam var pieteikties mūsu mājas lapā aizpildot pieteikuma formu, kas atrodas zem Piedzīvojuma apraksta. Tā kā interesenti ir daudzi, bet reālie braucēji nav visi, tad Piedzīvojuma dalības apstiprināšanai ir nepieciešams avansa maksājums. Avansa maksājuma lielums ir atkarīgs no konkrētā Piedzīvojuma. Apmaksājot šo avansu tev tiek apstiprināta vieta Piedzīvojumā. Atsakoties no dalības Piedzīvojumā avansa maksājums netiek atmaksāts kā arī netiek pārcelts cita brauciena dalības apstiprināšanai.

Cik ilgi es varu domāt, ja vēlos pieteikties?

Domāt var tik ilgi, kamēr ir pieejamas brīvas vietas. Pēc tam varēs turpināt domāt, bet braucienā vietas vairs nebūs.

Kā notiek līguma parakstīšana?

Fiziska līguma parakstīšana nenotiek. Piesakoties Piedzīvojumam pēc pieteikuma formas aizpildīšanas un pirms apmaksas veikšanas ir iespējams iepazīties ar Piedzīvojuma līgumu un nepieciešamības gadījumā arī to saglabāt. Avansa rēķina apmaksa ir apstiprinajums šim attiecīgajam Piedzīvojuma līgumam.

Vai ir iespējams līgumu parakstīt klātienē?

Nē nav iespējams, jo mēs ĻOTI bieži laiku atrodamies piedzīvojumos ārpus Latvijas (skatīt mājas lapā Piedzīvojumu sarakstu). Vēl ik pa laikam starp Piedzīvojumiem mūs var sastapt Cēsīs.

Kad es saņemšu detalizētāku plānu?

Detalizētāks plāns nekā norādīts mājas lapā dalībniekiem netiek piedāvāts, tāpēc gatavoties pārsteigumiem, jo tā taču ir foršāk 😉

Mūsu skatījumā grupas sapulces ir riktīgi novecojusi padarīšana, jo visu taču var izrunāt elektroniski un nav jātērē dārgais laiks to apmeklēšanai. Pie šāda secinājuma arī nonācām tāpēc, ka kādreiz mēs tās taisījām, bet kaut kā tās bija diezgan neveiklas un nebija plaši apmeklētas, tāpēc tagad visu informāciju nododam elektroniski e-pastā.

Brauciena mikroklimats un foršums lielā mērā ir atkarīgs no pašiem braucējiem, tāpēc ja tev patīk meklēt kašķi vai “pačakarēt prātu” organizatoriem un pārējiem brauciena dalībniekiem, tad šis brauciens nebūs domāts tev. Mums iepriekš ir gadījušās pāris īgnas tantes, kas visiem izbesīja, tāpēc ja arī tu nekontrolē savu garastāvokli – NEBRAUC! Grupas vadītājam VIENMĒR ir taisnība (pat ja nav) un tāpēc, ja esi nolēmis pievienoties tev nāksies viņu klausīt.

Piedzīvojums pa Kambodžu