08.01 – 23.01.2021
Datums
Viegls
Grūtības pakāpe
18-45
Ieteicamais vecums

Mēs laidīsim Piedzīvojumā pa Šrilanku ar tuk-tukiem. Tas nozīmē, ka paši tos stūrēsim cauri visai Šrilankai. Mums nebūs dienas vai Piedzīvojuma plāna, mums būs tikai sākuma un beigu punkts, viss būs spontāni un neplānoti – BŪS Piedzīvojums. Piedzīvojums kurā mēs izbaudīsim Šrilanku no A-Ž. Pa ceļam sērfosim tirkīzzilajā un siltajā Indijas okeānā, dosimies uz tējas plantācijā dzert īsto Ceilonas tēju, baudīsim garšīgos tropu augļus, gulēsim zem palmām pludmalē, maldīsimies pa mežiem, kāpsim ziloņu mugurās un rāpsimies klintī vērot saulrietu. Ja sanāks atrast kādu paradīzes cienīgu vientuļo pludmali, tad baudīsim vientulību un kāpsim palmās pēc kokosriekstiem.

Vakaros, kad tuk-tukus slāpēsim nost, tad dosimies uz kādu lokāli barčiku nosvinēt kārtējās pasakainās dienas beigas un izstaipīt kājas, uzlaižot kādu danci un palūkot, kā atpūšas vietējie. Būs nebeidzamas kāršu partijas, lokālie grupas joki un smieklu jūras.

Piedzīvojums kurā mēs baudīsim Šrilanku no cita skatu punkta – TUK TUKA!

Piedzīvojuma plāns

1. diena: Rīgas lidostā satiekam pārējos ceļabiedrus un lecam iekšā lidmašīnā. Vēderā patīkama kņudoņa, satraukums un prieks sejā par gaidāmo Piedzīvojumu.

2. diena: Ierodamies Šrilankā un izkāpjot no lidmašīnas jau lidostā liekas pilnīgs WTF – pilns ar ledusskapju tirgotavām, tas tikai nozīmē būs silti, kas pēc lietainā un drēgnā Latvijas rudens lielas īpaši patīkami. Meklējam transportu un laižam ielās. Diena sākas ar tuk-tuk vadītāja apliecības iegūšanu, nu tā lai varam droši braukt un nav jāizvairās no vietējās spilgti zaļo policistu brigādes. Vakars paiet apmazgājot savu jauno vadītāja apliecību.

3. – 15. diena: Mūsu Šrilankas Piedzīvojums, kurā laižam ar tuk-tukiem pa visām vietām, kur vien var izbraukt un nakšņojot visur, kur vien var nolikties slīpi. Pa vidu papildus apmeklējam kādu safari, izgāžam ar vilcienu pa “must-visit” maršrutu, bet tad saprotam, ka tuk-tukos ir dah*ja foršāk. Tējas lauki gar acīm, džunglītis sejā un kāds ziloņa apdzīšanas manevrs – TĀ IR ŠRILANKA!

16. diena: Pēc iepriekšējā vakara Piedzīvojuma pēdējās dienas svinībām un grūtajām atvadām no tuk-tuka, šodien ir grūti piecelties un galīgi negribas braukt prom, bet ir jālaiž atpakaļ uz mājām, jo kādam taču ir arī jāstrādā un jāpelna nauda nākošajam Piedzīvojumam. Ar pilnu somu Ceilonas tējas un tuk-tuka vadītāja PRO līmeņa prasmēm lidojam mājās.

Tā kā lietas var būt neparedzamas, tad Piedzīvojuma plāns minimāli var mainīties, lai Piedzīvojumu padarītu interesantāku un aizraujošāku.

Mēs veltām ļoti lielas pūles un laiku, lai izstrādātu mūsu unikālos Piedzīvojumus, tāpēc ir sāpīgi skatīties, ka tos bez emocijām kāds nošpiko. Šis Piedzīvojuma plāns ir domāts TIKAI un vienīgi tā dalībniekiem, tāpēc apzināti sīkāk neesam aprakstījuši apskates vietas un lietas, kā arī, mūsuprāt, Piedzīvojumu meklētājiem foršāk ir piedzīvot pārsteigumus nezinot, kas tos interesants sagaida.

Mūsu transports Piedzīvojumā

Piedzīvojumā pārvietosimies ar tuk-tukiem, kas ir populārākais transports šajā zemē. Mēs paši tos stūrēsim, stumsim un vilksim. Šo aparātu noteikti neizdomāja neviens profesionāls inženieris, jo tas brauc sasodīti lēni, tajā ir karsts kā ellē, līkumos uz trīs mazajiem ritenīšiem par stabilitāti vari nerēķināties, par drošību un piesprādzēšanos aizmirsti, tas jālabo un salūzt biežāk nekā Barona ielas remonts un liekas, ka tevi samīdīs jebkurš garām ejošais zilonis, bet kaut kādā veidā tieši tas to padara par izcilu un vislabāko transportu. Nav labāka veida, kā iepazīt un šķērsot šo valsti, bet, ja tu to izdarīsi, tad vairs nekad negribēsi braukt ar auto vai iet kājām un arī tuk-tukā kāpt iekšā vairs negribēsi 🙂

Kas ir tuk-tuk

Kur mēs gulēsim?

Mēs negulēsim smalkās viesnīcās ar koferu pienesējiem un dvieļu locītājiem, bet tā vietā mēs izvēlēsimies vietējās un vienkāršās budžeta tipa naktsmītnes – vietējos hoteļus vai hosteļus, bet varbūt kādu nakti tas būs mājās pie kāda vietējā, jo ir taču forši lai pēc iespējas vairāk varētu izbaudīt vietējo šarmu. Mums galvenais ir nevis tīri palagi vai balts pods, bet Piedzīvojumi un citreiz tieši tās necilās naktsmītnes tādus papildus sagādā.

Noteikti skatīsimies, lai šīs naktsmītnes būtu pēc iespējas interesantākas un mums nepierastākas. Izvēlamies naktsmītnes tuvāk ballīšu vietām un foršākajiem lokālajiem barčikiem, nu tā lai pēc dienas Piedzīvojumiem var forši atlaist.

Mums ir svarīgi, lai naktsmītnēs varētu nomazgāties – nav svarīgi duša ar silto ūdeni vai spainītis ar auksto. Galvenais, ka vispār ir vieta kur noskaloties, tāpēc ja tev primāri ir gulēt krutā viesnīcā ar baseinu, salocītiem gulbīšiem uz gultas vai jau lasot šo tekstu domā – es taču varu atdalīties un dzīvot smukākā vietā, tad šis Piedzīvojums nebūs domāts tev.

Mēs gribam, lai arī nakšņošana mums būtu liels, bet tajā pašā laikā foršs Piedzīvojums.

Ko mēs ēdīsim?

Šeit gluži tāpat kā visur citur šajā reģionā uzturā daudz lieto rīsus ar dažādām piedevām. Ja tev garšo Āzijas virtuve, tad būsi starā, jo ēdiens ir veselīgs un garšīgs, tāpēc mēs mēģināsim izbaudīt to pēc iespējas vairāk.

Mēs necentīsimies meklēt un ēst vietējos “Vincents” vai “Bibliotēka No. 1” restorānos, bet pārsvarā ēdīsim necilās ēstuvēs ielas malā ko mūsu valodā pazīst kā “street food”, jo pēc izskata drūmajā ēstuvē šķērsielā bieži vien ir garšīgāk un baudāmāk nekā balto galdautu restorānā uz galvenās ielas. Protams, kādu reizi iegriezīsimies arī smukā lokālā kafūzīti ar smuku skatu, bet tā nebūs mūsu prioritāte.

Baudīsim visu ko redzēsim, jo ēšana ir viena no Piedzīvojuma baudām. Dosimies gan uz tirgu pēc garšīgiem vietējiem augļiem, gan arī meklēsim vai kaut kur kāds nepiedāvā mums pilnīgi neparastus ēdienus kā zirnekļus, vardes vai kukaiņus, jo Piedzīvojums ir jābauda ne tikai ar acīm, bet arī ar muti.

Lai nezaudētu mūsu dārgo laiku ēdot, mēs neliksim uzsvaru uz pusdienām, bet tajās iztiksim un ar kādu pa ceļam paķertu našķi vai augli. Mūsu galvenās ēdienreizes būs brokastis un vakariņas, kad varēsim pielikt pilnu vēderu ar kaudzi.

Ko man vēl vajadzētu zināt?

Piedzīvojumā tu droši vari doties arī viens pats, jo mēs tev neprasīsim mistiskas piemaksas par vienvietīgu numuriņu tikai tāpēc, ka mēs tev nevaram atrast istabiņas biedru vai citu dīvainu atrunu. Tieši otrādi, ļoti daudzi brauc vieni paši un tādā gadījumā tev būs iespējams iepazīties ar jauniem draugiem 😉

Piedzīvojums nav ekstrēmi sarežģīts un nav arī pastaiga pa Vecrīgu. Klintīs nekāpsim un 100km dienā neiesim, bet tā kā visu laiku pārvietosimies "uz priekšu", tad jābūt spējīgam nest savu ceļojuma somu bez īdēšanas un neapmierinātības.

Piedzīvojums domāts superīgiem cilvēkiem, kam dzīvē viss ir kārtībā un kuri nevēlas izgāzt savas dzīves nepilnības uz citiem Piedzīvojuma dalībniekiem vai vietējiem iedzīvotājiem. Piedzīvojums TIKAI pozitīviem un uz Piedzīvojumiem kāriem cilvēkiem, kuriem ir svarīgi iekulties pēc iespējas vairāk Piedzīvojumos, kuriem nav svarīgi kāds Piedzīvojumā ir jumts virs galvas vai kāds ūdens tek dušā, galvenais lai vispār ir jumts un duša.

Ja ir vēlme čīkstēt un būt īgnam par sīkumiem, tad šis nebūs īstais Piedzīvojums, jo tas bojā gan mikroklimatu grupā, gan garastāvokli pārejiem grupas biedriem, tāpēc mēs savos Piedzīvojumos vēlamies redzēt pozitīvus ceļotgribētājus. Grupas vadītājs "neauklēsies" ar kaprīzajiem cilvēkiem, bet tos vienkārši ignorēs, lai laiku veltītu tiem, kas vēlas baudīt Piedzīvojumu. Grupa ir maziņa, kas parasti izvēršas par ļoti draudzīgu kompāniju un tāpēc "kasīties" gribētājiem tajā nebūtu īstā vieta.

Šis Piedzīvojums nav domāts komforta cienītājiem un tiem kas nevar izkāpt no komforta zonas. Brīdinām, lai pēc tam publiski nav jāstāsta visādas muļķības.

Papildus iesakām izlasīt biežāk uzdotos jautājumus.

Cik tas maksā?

Uzticība atmaksājas un tāpēc, ja esi kādreiz ar mums devies jau kādā Piedzīvojumā, tad šī fantastiskā Piedzīvojuma dalības maksa ir 1095, bet pārējiem cena ir 1195. Cenā ietilpst viss zemāk aprakstītais. Vietu skaits braucienā ir ļoti ierobežots, tāpēc neatliec pieteikšanos uz pēdējo brīdi 😉

Piedzīvojuma cenā IR iekļauts:

Lidmašīnas biļetes no Rīgas ar pārsēšanos

Lidmašīnas biļetes atpakaļ uz Rīgu ar pārsēšanos

Pirmā un pēdejā naktsmītne Piedzīvojuma laikā

Viena vieta tuk-tuk transportā

Grupas vadītāja atbalsts grūtos un prieka brīžos

Piedzīvojuma plānošana un plāna izstrāde

Neliela dāvaniņa no Piedzīvojumi

Papildus izmaksas:

Ēšanas izmaksas

Naktsmītnes (izņemot pirmo un pēdējo)

Tuk-tuk degviela

Šrilankas vīza

Izklaides un maksas par apskates objektiem

Ceļojuma apdrošināšana

Personīgie tēriņi

* Un papildus Piedzīvojumā ir iekļautas tās lietas, ko nevar novērtēt ar naudu – superīgas emocijas, forša kompānija, jauni draugi, ikdienas smieklu deva un ideāli pavadīts laiks.

Papildus informācija

Ilgums16 dienas
Transporta veidiLidmašīna, Tuk-tuk, Vilcieni
NakšņošanaHosteļi, Vienkāršas naktsmītnes
ValstisŠrilanka

Apmaksas nosacījumi

 • Avansa maksājums piesakoties Piedzīvojumam 50EUR. Bez šī maksājuma vieta netiek rezervēta.
 • Otrais maksājums 600EUR apmērā 14 dienu laikā pēc pieteikšanās un ne vēlāk kā līdz 60 dienām pirms Piedzīvojuma sākuma datuma
 • Trešais maksājums 200EUR apmērā līdz 60 dienām pirms Piedzīvojuma sākuma datuma
 • Pilna Piedzīvojuma apmaksa jāveic līdz 30 dienām pirms Piedzīvojuma sākuma datuma

Tā kā saņemam ĻOTI daudz pieteikumus, bet reālie braucēji nav visi, tad vieta tiek apstiprināta un rezervēta tikai pēc pirmās iemaksas apmaksas.

Cik lielas un kādas ir papildus izmaksas?

Pilnīgi precīzas papildus izmaksas nevaram norādīt un šīs izmaksas ir ĻOTI aptuvenas. Vairumā gadījumu tās būs diezgan atkarīgas no tevis paša un tavām vēlmēm, bet mūsu pašu mērķis ir “izbraukt pa lēto” un orientējoši tās ir šādas:

 • Ēšanas izdevumi: var paēst gan pa dārgo, gan arī pa lēto. Orientējoši par 2-3 ēdienreizēm jārēķina kopā aptuveni 10EUR līdz 15EUR dienā, bet viss atkarīgs no tā ko ēd. Mēs noteikti centīsimies ēst lokālākās vietās un vietējo ēdienus nevis modernās un rietumnieciskās ēstuvēs, jo pie vietējiem būs lētāk un arī foršāk.
 • Naktsmītnes (izņemot pirmo un pēdējo dienu): mēs attiecīgajā dienā brauksim kamēr varēsim, tāpēc naktsmājas meklēsim uz vietas pa ceļam un tās iepriekš nerezervēsim. Šī iemesla dēļ tās nav iekļautas cenā, jo nav zināms cik tās precīzi maksās, bet tās ir salīdzinoši lētas un mēs rēķinām varētu būt ap 10EUR personai par nakti.
 • Ieejas maksas apskates un izklaides objektos, aktivitātes uz vietas: pa ceļam meklēsim interesantas vietas ko aplūkot, iespējams kāda būs pa brīvu, bet iespējams par kādu būs jāmaksā. Ieeja noteikti nebūs obligāta un ja būs par dārgu, tad varēs izlaist. Mūsu paredzamās izmaksas 100EUR.
 • Degviela un remonti: mūsu transports nebūs pēdējā svaiguma un tam ik pa laikam var gadīties kāda ķibele par kurām pašiem būs jāatbild finansiāli. Ķibeles aprūpes izmaksas, tieši tāpat kā degviela šeit ir lēta, tāpēc kopējas remonta izmaksas kopā ar degvielu varētu būt ap 50EUR.
 • Šrilankas vīza: nav nepieciešams kārtot vīzas, bet ir nepieciešama iebraukšanas atļauja un tās noteiktā maksa ir 30EUR.
 • Ceļojuma apdrošināšana: ceļojuma apdrošināšana ir atkarīga no apdrošinātāja pie kura iegādāsies polisi, bet orientējoši tā izmaksās 40EUR, lai būtu segums visām plānotajām aktivitātēm.
 • Personīgie tēriņi: Ja vēlēsies iegādāties kādu suvenīru, alkoholu vai citas savām vajadzībām nepieciešamās lietas, tad rēķinies arī ar šādiem papildus izdevumiem.

Kāds ir aptuvenais grupas lielums?

Mēs kopā būsim līdz 11 Piedzīvojumu meklētāji + 1 grupas vadītājs / vadītāji. Mums nepatīk lielas grupas, jo mazās grupiņās viss ir draudzīgāk un foršāk.

Cik lielu somu / bagāžu varu ņemt līdz?

Mēs Piedzīvojumā pārvietosimies uz priekšu, nevis gulēsim viesnīcā pie baseina un līdz ar to arī sava bagāža būs visu laiku jāņem līdz. Tuk-tukā bagāžas novietošanas iespējas nav bez izmēra, tāpēc lidojumā no Rīgas uz Piedzīvojumu, lai visiem būtu ērti un kādam soma nebūtu jātur klēpī, katram ir paredzēta tikai viena mugursoma rokas bagāžas izmērā ar svaru 7kg. Atpakaļ no Piedzīvojuma uz Rīgu mums ir lidmašīnas biļetes ar nododamo bagāžu kas ir 7kg rokas bagāža + 20kg nododamā bagāža.

Cik cilvēki ir paredzēti vienā tuk-tukā?

Kopā vienā tuk-tukā ir 3 vietas.

Vai tiks nodrošināts šoferis?

Piedzīvojuma dalībnieki paši šoferē un ir atbildīgi par savā rīcībā nodoto transportu, bet ja tev nav vadītāja apliecība vai baidies par savām prasmēm, tad nevajag bēdāt, jo tu vari Piedzīvojumā piedalīties kā pasažieris.

Kāda ir brauciena cena, ja vēlamies tuk-tukā braukt tikai divatā?

Lai brauktu tuk-tukā divatā sanāks piemaksāt 300EUR uz abiem.

Vai es varēšu ar šo transportu doties individuālos izbraucienos?

Nē nevarēs. Ja ir vēlme doties kaut kur individuāli, tad jādodas arī individuālā ceļojumā nevis ar mums.

Kādas potes nepieciešamas?

Šajā braucienā nav nepieciešamas obligātās potes, bet iesakām veikt šādas:

-) A hepatīts / B hepatīts

Kādi dokumenti nepieciešami?

Tev noteikti būs nepieciešama pase.

Obligāti ir jābūt jaunā tipa pasei (izdota pēc 2006. gada) un kura satur biometriskos datus (pirkstu nospiedumus), to var saprast pēc koferīša uz vāka, jo savādāk var gadīties problēmas ar muitu. Ceļošanai ārpus Šengenas zonas valstīm nav derīgas Latvijas pilsoņu pases, kas izsniegtas līdz 2002. gada 1. jūlijam (ar ielīmētu fotokartīti), kā arī Latvijas pilsoņu un nepilsoņu pases, kas izsniegtas ar derīguma termiņu 50 gadi.

Dokumentiem jābūt derīgiem (dokumenta derīguma termiņa datums -> brauciena beigu diena) vēl vismaz 6 mēnešus. Ārpus Latvijas var doties tikai ar derīgu ceļošanas dokumentu. Ja ceļošanas dokumenta derīguma termiņš beidzas brauciena laikā, tad tas ir nederīgs.

Kādas vīzas nepieciešamas?

Šrilanka: nepieciešama vīza (pirms tam būs jānokārto internetā iebraukšanas atļauja).

Vai es varu braukt viens?

Piedzīvojumā tu droši vari doties arī viens pats, jo mēs tev neprasīsim mistiskas piemaksas par vienvietīgu numuriņu tikai tāpēc, ka mēs tev nevaram atrast istabiņas biedru vai citu dīvainu atrunu. Tieši otrādi, ļoti daudzi brauc vieni paši un tādā gadījumā tev būs iespējams iepazīties ar jauniem draugiem vai varbūt pat izdosies atrast savu otru pusīti 😉

Kā pieteikties Piedzīvojumam?

Braucienam var pieteikties mūsu mājas lapā aizpildot pieteikuma formu, kas atrodas zem Piedzīvojuma apraksta. Tā kā interesenti ir daudzi, bet reālie braucēji nav visi, tad Piedzīvojuma dalības apstiprināšanai ir nepieciešams avansa maksājums. Avansa maksājuma lielums ir atkarīgs no konkrētā Piedzīvojuma. Apmaksājot šo avansu tev tiek apstiprināta vieta Piedzīvojumā. Atsakoties no dalības Piedzīvojumā avansa maksājums netiek atmaksāts kā arī netiek pārcelts cita brauciena dalības apstiprināšanai.

Cik ilgi es varu domāt, ja vēlos pieteikties?

Domāt var tik ilgi, kamēr ir pieejamas brīvas vietas. Pēc tam varēs turpināt domāt, bet braucienā vietas vairs nebūs.

Kā notiek līguma parakstīšana?

Fiziska līguma parakstīšana nenotiek. Piesakoties Piedzīvojumam pēc pieteikuma formas aizpildīšanas un pirms apmaksas veikšanas ir iespējams iepazīties ar Piedzīvojuma līgumu un nepieciešamības gadījumā arī to saglabāt. Avansa rēķina apmaksa ir apstiprinajums šim attiecīgajam Piedzīvojuma līgumam.

Vai ir iespējams līgumu parakstīt klātienē?

Nē nav iespējams, jo mēs ĻOTI bieži laiku atrodamies piedzīvojumos ārpus Latvijas (skatīt mājas lapā Piedzīvojumu sarakstu). Vēl ik pa laikam starp Piedzīvojumiem mūs var sastapt Cēsīs.

Kad es saņemšu detalizētāku plānu?

Detalizētāks plāns nekā norādīts mājas lapā dalībniekiem netiek piedāvāts, tāpēc gatavoties pārsteigumiem, jo tā taču ir foršāk 😉

Mūsu skatījumā grupas sapulces ir riktīgi novecojusi padarīšana, jo visu taču var izrunāt elektroniski un nav jātērē dārgais laiks to apmeklēšanai. Pie šāda secinājuma arī nonācām tāpēc, ka kādreiz mēs tās taisījām, bet kaut kā tās bija diezgan neveiklas un nebija plaši apmeklētas, tāpēc tagad visu informāciju nododam elektroniski e-pastā.

Brauciena mikroklimats un foršums lielā mērā ir atkarīgs no pašiem braucējiem, tāpēc ja tev patīk meklēt kašķi vai “pačakarēt prātu” organizatoriem un pārējiem brauciena dalībniekiem, tad šis brauciens nebūs domāts tev. Mums iepriekš ir gadījušās pāris īgnas tantes, kas visiem izbesīja, tāpēc ja arī tu nekontrolē savu garastāvokli – NEBRAUC! Grupas vadītājam VIENMĒR ir taisnība (pat ja nav) un tāpēc, ja esi nolēmis pievienoties tev nāksies viņu klausīt.

Piedzīvojums ar tuk-tukiem pa Šrilanku