01.11 – 09.11.2021
Datums
Vidējs
Grūtības pakāpe
16+
Ieteicamais vecums
85km
Pārgājiena garums

Laidīsim pārgājienā un Piedzīvojumā pa noslēpumaino Jordāniju. Tas nozīmē, ka dažas dienas mēs iesim pārgājienā, bet pēc tam laidīsim Piedzīvojumā. Mūs sagaida tuksnešaini kalni un lejas, nepieradinātas takas cauri aizām un kanjoniem nedēļas garumā. Šo maršrutu slavenais National Geographic ir nodēvējis par vienu no 15 pasaules labākajiem pārgājieniem un viņiem nevar nepiekrist, jo tas tiešām ir pasakaini skaists – skati kā no filmām.

Pārgājienā dosimies 4 dienu ilgumā un 85km garumā no rīta līdz vakaram vidēji dienā veicot ap 20km. Un pats foršākais ir tas, ka mēs finišēsim slavenajā un iespaidīgajā Petras pilsētā, kas ir viens no pasaules brīnumiem. Kas būs pēc tam? Nu tad sāksies Piedzīvojumi – ar džipiem tuksnesī, nakšņošanu beduīnu apmetnē un Nāves jūra, kur uzņemsim slaveno foto guļot ūdenī ar avīzi vai grāmatu rokās. Tas būs episki un fantastiski!

Piedzīvojuma plāns

1. diena: Tiekamies un laižam uz Jordāniju. Pa ceļam lidmašīnā n-tās reizes paspējam aizmigt, caur mākoņiem mēģinām saskatīt zemi un vakarpusē esam galā, lai izmestu pirmos līkumos pa Ammānu aizlaižot uzēst kādu garšīgu lokālo ēdienu.

2. diena: Ar vietējo transportu laižam uz pārgājiena sākumpunktu un sākam baudīt Jordāniju ar kājām caur pārgājienu.

3. – 5. diena: Pārgājiens ar visiem fantastiskajiem skatiem, nakšņošanu kur pagadās, nebeidzamu jautrību un foršajām emocijām ko mums katra diena sniedz. Rīts tiek iesākts ar saullēktu un kopīgu brokastošanu, bet vakars ar saulrietu, kāršu partijām un zvaigžņu gaidīšanu vakariņojot.

6. diena: Lecam džipos un laižam tuksnesī baudīt tā varēnību. Vakaru nobeidzam ar pasakainu saulrietu.

7. diena: Ar vietējo transportu laižam uz Nāves jūru – jā mēs to esam pelnījuši. Te pagaršojam un spļaudamies par nereāli sāļo Nāves jūras ūdeni un cenšamies brīnoties saprast – nu kāpēc, nu kā tas ir iespējams, ka ir tik dīvaina sajūta, ka mēs varam brīvi gulēt uz ūdens un negrimt. Vakarpusē nobeidzam Piedzīvojumu ar vakaru Ammānas ielās.

8. diena: Vēl no rīta suvenīru līkums pa Ammānas ielām un pēcpusdienā lidojam uz māju.

9. diena: Dažas stundas pēc pusnakts esam mājās, kur izkratām tuksneša smiltis un dodamies savās ikdienas gaitās.

Kur mēs gulēsim?

Pirmo un pēdējo nakti Piedzīvojumā mēs nakšņosim hostelī, kur būs iespējams sagatavoties pārgājienam un noskalot pārgājiena putekļus pēc tā.

Pārgājienā mēs gulēsim miljons zvaigžņu hotelī ko sauc par telti – cik tā būs ērta, tīra vai smaržīga ir atkarīgs tikai no tevis paša. Pēc dienas emociju pārpilnības un noguruma tajā tiks gulēts vissaldākais miegs un sapņoti viskrāsainākie sapņi. Ik rīta un ikvakara dušas rituāls būs jāveic netālu no telts esošajā upītē, ezerā vai strautiņā, ūdens būs ledaini auksts, bet tavi pārgājiena cīņu biedri tevi iedrošinās un ja pašam tas neizdosies, tad noteikti tevi tajā ar varu ievilks 😉

Teltīs kooperēsimies pa diviem, jo kopā ir jautrāk, siltāk un arī nesamo uz diviem dalīt ir daudz patīkamāk. Savas telšu naktsmītnes centīsimies uzcelt pēc iespējas skaistākās vietās, tā lai katru vakaru negribētos līst teltīs, bet sēdēt ar kafijas krūzi un baudīt skatu.

Ko mēs ēdīsim?

Tev apkārt nebūs restorāni no Michelin kataloga, nevarēsi aiz slinkuma vakarā pasūtīt picu vai kuponos nopirkt kārtējo suši mega plati. Bet tev būs divas rokas, līdzi paņemtie produkti un katliņš. Tas ko tu ēdīsi būs atkarīgs no tā ko būsi paņēmis līdz somā.

Pārgājienā mēs pārtiksim ar to ko paši būsim paņēmuši līdz. Izpaudīsimies ar savām pavārprasmēm uz gāzes plītiņas jeb prīmusa kopīgi gatavojot vakariņas – pārsvarā tā būs tūrisma pārtika, jo tā ir jānes līdz visām pārgājiena dienām un šāda veida pārtika ir viegla un izcili piemērota pārgājieniem, bet kad būsim civilizācijā, tad baudīsim ēdienus lokālās ēstuvēs ielas malā, jo mums gribās nogaršot to vietējo foršo un tas parasti arī ir visgaršīgākais.

Ko man vēl vajadzētu zināt?

Piedzīvojumā tu droši vari doties arī viens pats, jo mēs tev neprasīsim mistiskas piemaksas par vienvietīgu numuriņu tikai tāpēc, ka mēs tev nevaram atrast istabiņas biedru vai citu dīvainu atrunu. Tieši otrādi, ļoti daudzi brauc vieni paši un tādā gadījumā tev būs iespējams iepazīties ar jauniem draugiem 😉

Piedzīvojums nav ekstrēmi sarežģīts un nav arī pastaiga pa Vecrīgu. Klintīs nekāpsim un 100km dienā neiesim, bet tā kā visu laiku pārvietosimies “uz priekšu”, tad jābūt spējīgam nest savu ceļojuma somu bez īdēšanas un neapmierinātības.

Ja ir vēlme čīkstēt un būt īgnam par sīkumiem, tad šis nebūs īstais Piedzīvojums, jo tas bojā gan mikroklimatu grupā, gan garastāvokli pārejiem grupas biedriem, tāpēc mēs savos Piedzīvojumos vēlamies redzēt pozitīvus ceļotgribētājus. Grupas vadītājs “neauklēsies” ar kaprīzajiem cilvēkiem, bet tos vienkārši ignorēs, lai laiku veltītu tiem, kas vēlas baudīt Piedzīvojumu. Grupa ir maziņa, kas parasti izvēršas par ļoti draudzīgu kompāniju un tāpēc “kasīties” gribētājiem tajā nebūtu īstā vieta.

Papildus iesakām izlasīt biežāk uzdotos jautājumus.

Cik tas maksā?

Uzticība atmaksājas un tāpēc, ja esi kādreiz ar mums devies jau kādā Piedzīvojumā, tad šī fantastiskā Piedzīvojuma dalības maksa ir 845, bet pārējiem cena ir 895. Cenā ietilpst viss zemāk aprakstītais. Vietu skaits braucienā ir ļoti ierobežots, tāpēc neatliec pieteikšanos uz pēdējo brīdi 😉

Piedzīvojuma cenā IR iekļauts:

Lidmašīnas biļetes uz Jordāniju

Lidmašīnas biļetes atpakaļ no Jordānijas

Transfērs no Rīgas uz lidostu (ja lidojums notiek no kādas citas lidostas, piemēram, Igaunijā vai Lietuvā)

Transfērs no lidostas atpakaļ uz Rīgu (ja lidojums notiek uz kādu citu lidostu, piemēram, Igaunijā vai Lietuvā)

Piedzīvojuma plānā paredzētie vietējie transporta pakalpojumi

Naktsmītnes un telšu vietas

Ieejas maksas Petrā un nacionālajos parkos

Jordānijas vīza

Tūre ar džipiem pa tuksnesi labvēlīgu laikapstākļu gadījumā

Grupas vadītāja atbalsts grūtos un prieka brīžos

Piedzīvojuma un pārgājiena plānošana un plāna izstrāde

Neliela dāvaniņa no Piedzīvojumi

Papildus izmaksas:

Ēšanas izmaksas

Telts vietas īre pārgājiena maršrutā

Ceļojuma apdrošināšana

Personīgie tēriņi

* Un papildus Piedzīvojumā ir iekļautas tās lietas, ko nevar novērtēt ar naudu – superīgas emocijas, forša kompānija, jauni draugi, ikdienas smieklu deva un ideāli pavadīts laiks.

Viens brīdis no Piedzīvojuma

Papildus informācija

Ilgums8 dienas
NakšņošanaTelts, Vienkāršas naktsmītnes
Transporta veidiDžips, Lidmašīna, Minibuss, Taxi
ValstisJordānija

Apmaksas nosacījumi

  • Avansa maksājums piesakoties Piedzīvojumam 50EUR. Bez šī maksājuma vieta netiek rezervēta.
  • Otrais maksājums 300EUR apmērā 14 dienu laikā pēc pieteikšanās un ne vēlāk kā līdz 60 dienām pirms Piedzīvojuma sākuma datuma
  • Trešais maksājums 100EUR apmērā līdz 60 dienām pirms Piedzīvojuma sākuma datuma
  • Pilna Piedzīvojuma apmaksa jāveic līdz 30 dienām pirms Piedzīvojuma sākuma datuma

Tā kā saņemam ĻOTI daudz pieteikumus, bet reālie braucēji nav visi, tad vieta tiek apstiprināta un rezervēta tikai pēc pirmās iemaksas apmaksas.

Cik lielas un kādas ir papildus izmaksas?

Pilnīgi precīzas papildus izmaksas nevaram norādīt un šīs izmaksas ir ĻOTI aptuvenas. Vairumā gadījumu tās būs diezgan atkarīgas no tevis paša un tavām vēlmēm, bet mūsu pašu mērķis ir “izbraukt pa lēto” un orientējoši tās ir šādas:

  • Ēšanas izdevumi: pārgājiena gaitā nav pieejami, ne veikali ne kafejnīcas, kuros var iegādāties vai papildināt savus pārtikas krājumus, tāpēc mēs visu ēdamo ņemsim līdz. Tas cik tā izmaksā ir atkarīgs no tevis paša, bet mēs iesakām izmantot tūrisma pārtiku, kuras cena ir aptuveni 5EUR par ēdienreizi un dienā paredzētas šādas 2 ēdienreizes. Pārējā laikā visādi enerģijas batoniņi utml. lietas. Kopā uz pārgājiena dienām tas sastāda aptuveni 40EUR, kā arī jāskaita klāt ēšana "civilizācijā" pirms un pēc pārgājiena. Kopā ēšanai mēs rēķinām 100EUR.
  • Ieejas maksas apskates un izklaides objektos, aktivitātes uz vietas: visas galvenās ieejas maksas, tūres un aktivitātes esam iekļāvuši Piedzīvojuma cenā un tāpēc papildus nāksies rēķināties tikai ar nelieliem izdevumiem par ieejas maksām un izklaides objektiem kas kopā varētu sastādīt 30EUR, bet viss pārējais un galvenais ir iekļauts Piedzīvojuma cenā.
  • Ceļojuma apdrošināšana: ceļojuma apdrošināšana ir atkarīga no apdrošinātāja pie kura iegādāsies polisi, bet orientējoši tā izmaksās 10EUR, lai būtu segums visām plānotajām aktivitātēm.
  • Personīgie tēriņi: Ja vēlēsies iegādāties kādu suvenīru, alkoholu vai citas savām vajadzībām nepieciešamās lietas, tad rēķinies arī ar šādiem papildus izdevumiem.

Kāds ir aptuvenais grupas lielums?

Mēs kopā būsim līdz 15 gājēji + 1 grupas vadītājs / vadītāji. Mums patīk mazas foršas grupiņas, jo tad viss ir draudzīgāk un izveidojas saliedēta komanda, kas kopā ejot parunājas, kopā gatavo ēst un kopā atpūšas, nevis katrs nolien vakarā savā stūrī un grauž čipšus.

Cik lielu somu / bagāžu varu ņemt līdz?

Pārgājienā līdz ņemsim tikai pašu nepieciešamāko un ir noteikts bagāžas limits 10kg (rokas bagāžas izmēri). Ja tu šādā bagāžas limitā nevari iekļauties, tad, iespējams, Piedzīvojums varētu nebūt domāts tev.

Vai pārgājiens ir domāts man?

Pārgājiens ir vidēji sarežģīts, jo laikapstākļi ir ļoti neparedzami - var gadīties nepanesami karsts, sauli pēkšņi var nomainīt lietus vai jebkas cits. Tas ir tuksnesis un te laikapstākļiem nevar ticēt pēc laika prognozēm TV ekrānos, telefonos vai "zinošiem un pieredzējušiem" draugiem, tāpēc jābūt gataviem visam. Pārgājiena laikā liksies CRAZY, CRAZY, CRAZY kāpēc es to daru, bet atgriežoties civilizācijā sapratīsi, ka tā foršākā lieta, ko esmu paveicis, es to esmu izdarījis un nākošreiz gribu vēl kaut ko trakāku 🙂

Kas man nepieciešams līdz?

Mēs nakšņosim teltīs, tāpēc noteikti būs nepieciešama līdz telts un silts guļammaiss, kā arī paklājiņš. Tā kā neviens mūsu vietā mantas nenesīs, bet pašiem vien visas mantas būs jānes, tad mēs gulēsim pa diviem vienā teltī, tādā veidā būs mazāks nesamo mantu saraksts un arī jautrāk. Vēl noteikti būs nepieciešama mugursoma, ērti pārgājiena apavi un silts mitruma izturīgs apģērbs, bet par precīzāku mantu sarakstu mēs informēsim tuvojoties Piedzīvojumam.

Kādas potes nepieciešamas?

-) A hepatīts / B hepatīts

Kādi dokumenti nepieciešami?

Tev noteikti būs nepieciešama pase.

Obligāti ir jābūt jaunā tipa pasei (izdota pēc 2006. gada) un kura satur biometriskos datus (pirkstu nospiedumus), to var saprast pēc koferīša uz vāka, jo savādāk var gadīties problēmas ar muitu. Ceļošanai ārpus Šengenas zonas valstīm nav derīgas Latvijas pilsoņu pases, kas izsniegtas līdz 2002. gada 1. jūlijam (ar ielīmētu fotokartīti), kā arī Latvijas pilsoņu un nepilsoņu pases, kas izsniegtas ar derīguma termiņu 50 gadi.

Dokumentiem jābūt derīgiem (dokumenta derīguma termiņa datums -> brauciena beigu diena) vēl vismaz 6 mēnešus. Ārpus Latvijas var doties tikai ar derīgu ceļošanas dokumentu. Ja ceļošanas dokumenta derīguma termiņš beidzas brauciena laikā, tad tas ir nederīgs.

Kādas vīzas nepieciešamas?

Jordānija: nepieciešama vīza (kārtosim lidostā / uz robežas).

Vienai vīzai / atļaujai ir nepieciešamas vismaz 2 brīvas jeb tukšas lapaspuses pasē vīzu sadaļā.

Vai es varu braukt viens?

Piedzīvojumā tu droši vari doties arī viens pats, jo mēs tev neprasīsim mistiskas piemaksas par vienvietīgu numuriņu tikai tāpēc, ka mēs tev nevaram atrast istabiņas biedru vai citu dīvainu atrunu. Tieši otrādi, ļoti daudzi brauc vieni paši un tādā gadījumā tev būs iespējams iepazīties ar jauniem draugiem vai varbūt pat izdosies atrast savu otru pusīti 😉

Kā pieteikties Piedzīvojumam?

Braucienam var pieteikties mūsu mājas lapā aizpildot pieteikuma formu, kas atrodas zem Piedzīvojuma apraksta. Tā kā interesenti ir daudzi, bet reālie braucēji nav visi, tad Piedzīvojuma dalības apstiprināšanai ir nepieciešams avansa maksājums. Avansa maksājuma lielums ir atkarīgs no konkrētā Piedzīvojuma. Apmaksājot šo avansu tev tiek apstiprināta vieta Piedzīvojumā. Atsakoties no dalības Piedzīvojumā avansa maksājums netiek atmaksāts kā arī netiek pārcelts cita brauciena dalības apstiprināšanai.

Cik ilgi es varu domāt, ja vēlos pieteikties?

Domāt var tik ilgi, kamēr ir pieejamas brīvas vietas. Pēc tam varēs turpināt domāt, bet braucienā vietas vairs nebūs.

Kā notiek līguma parakstīšana?

Fiziska līguma parakstīšana nenotiek. Piesakoties Piedzīvojumam pēc pieteikuma formas aizpildīšanas un pirms apmaksas veikšanas ir iespējams iepazīties ar Piedzīvojuma līgumu un nepieciešamības gadījumā arī to saglabāt. Avansa rēķina apmaksa ir apstiprinajums šim attiecīgajam Piedzīvojuma līgumam.

Vai ir iespējams līgumu parakstīt klātienē?

Nē nav iespējams, jo mēs ĻOTI bieži laiku atrodamies piedzīvojumos ārpus Latvijas (skatīt mājas lapā Piedzīvojumu sarakstu). Vēl ik pa laikam starp Piedzīvojumiem mūs var sastapt Cēsīs.

Kad es saņemšu detalizētāku plānu?

Detalizētāks plāns nekā norādīts mājas lapā dalībniekiem netiek piedāvāts, tāpēc gatavoties pārsteigumiem, jo tā taču ir foršāk 😉

Mūsu skatījumā grupas sapulces ir riktīgi novecojusi padarīšana, jo visu taču var izrunāt elektroniski un nav jātērē dārgais laiks to apmeklēšanai. Pie šāda secinājuma arī nonācām tāpēc, ka kādreiz mēs tās taisījām, bet kaut kā tās bija diezgan neveiklas un nebija plaši apmeklētas, tāpēc tagad visu informāciju nododam elektroniski e-pastā.

Brauciena mikroklimats un foršums lielā mērā ir atkarīgs no pašiem braucējiem, tāpēc ja tev patīk meklēt kašķi vai “pačakarēt prātu” organizatoriem un pārējiem brauciena dalībniekiem, tad šis brauciens nebūs domāts tev. Mums iepriekš ir gadījušās pāris īgnas tantes, kas visiem izbesīja, tāpēc ja arī tu nekontrolē savu garastāvokli – NEBRAUC! Grupas vadītājam VIENMĒR ir taisnība (pat ja nav) un tāpēc, ja esi nolēmis pievienoties tev nāksies viņu klausīt.

Petra
Tūrisma pārtika
Nakšņošana Jordānijā