11.09 – 18.09.2021
Datums
Viegls
Grūtības pakāpe
16+
Ieteicamais vecums
82km
Pārgājiena garums

Vai tu esi bijis pie polārā loka? Un kā būtu sākt pārgājienu no pašas Polārā loka zīmes? Rudenī, kad ogulāji ir pilni ar ogām un daba ir krāsaina ar rudens krāsām, mēs dosimies fantastiskā pārgājienā pa Lielā Lāča taku Somijas ziemeļos pie Polārā loka. Šī taka ir slavena ar pasakainiem ūdenskritumiem, mežonīgu dabu un iespaidīgiem klinšainiem skatiem. Lāča taka ir viens no skaistākajiem un ainaviskākajiem pārgājienu maršrutiem Somijā, tā ir 82km gara un liks elpai aizrauties jebkuram dabas mīļotājam. Šis pārgājiens nav mega grūts, bet tas būs pārbaudījums tiem kam nav milzīga pārgājienu pieredze un izaicinājums pieredzējušākiem aktīvās atpūtas cienītājiem, jo ik dienu veiksim 15-20km.

Pa dienu iesim pārgājienā baudot dabu, bet vakaros baudīsim viens otra kompāniju pie ugunskura ar stāstiem, dziesmām un foršiem cilvēkiem.

Piedzīvojuma plāns

1. diena: Agrā rīta stundā (ap plkst. 2:00) tiekamies norunātajā vietā un laikā. Šeit pulcējas visi mūsu pārgājiena biedri, nu gandrīz visi, jo kāds jau ir paspējis ielēkt busiņā pa ceļam. Saprotam, ka ir nolasījusies superīga kompānija un būs priekšā foršs pārgājiens ar smiekliem un dejām pie ugunskura, tāpēc lecam busiņā un laižam ceļā. Pa ceļam vēl viena kafijas pauzīte un esam Tallinā, kur kāpjam uz prāmja klāja un kuģojam 2h līdz Helsinkiem Somijā, lai tālāk pēc aptuveni 11h brauca ar busiņu pašā vakarpusē mēs sasniegtu pārgājiena sākumpunktu. Pārgājiens sākas pie the paša, paša Polārā loka, tāpēc bildes pie Polārā lokas zīmes un foto kā ar kājām šķērsojot to. Ir jūtams neliels ceļa nogurums, bet nekas – ceļam teltis, sienam hammokus, kurinām ugunskuru un socializējamies ar jauniegūtajiem draugiem smejoties, čalojot un iepazīstoties tā pa riktīgo.

2. diena: Ir rīts un tāpēc vēl viena grupas bildīte pie takas sākuma zīmes, lai dotos un sāktu mūsu gājienu pa Lielā Lāča taku. Sākumā skati nedaudz atgādina Latvijas ainavas ar priežu mežiņu un pa kādai purva takai, bet turpinājumā krāčainā upe ar iekārtajiem tiltiņiem liek sajūsmināties. Šodienas gājiens 15km / ~6h.

3. diena: Šodien upe paliek straujāka, krāces lielākas, parādādās jau pirmie ūdenskritumi un skati vēl labāki. Šodienas gājiens 21km / ~8h.

4. diena: Gājiens te gar upi, te pa mežu, te lieli akmeņi un te nu mēs esam – pārgājienā baudot ziemeļu dabu. Šodienas gājiens 14km / ~5h.

5. diena: Ir sācies neliels reljefs, kanjons kļūst dziļāks un tāpēc skati kļūst augstāki. Tie vairāk atgādina Aļasku un Kanādu nevis mūsu tepat tuvo Somiju. Kāds posms ved arī pa mazo Lāča taku, kura pēc mūsu iepriekšējo dienu piedzīvotā liekas pārāk civilizēta, tāpēc nogājuši tās posmu un safočējušies pie iespaidīga ūdenskrituma dodamies tālāk. Šodienas gājiens 15km / ~5h.

6. diena: Šodien kāpjam augšā un arī lejā. Ir satriecoši skaisti, vot šis ir tas pēc kā mēs braucām. Jā ir nedaudz grūti uzkāpt, bet tā bauda acīm atsver visu. Esam finišējuši, esam nogājuši un veikuši visu Lielā Lāča taku 82km garumā. Finišs un laiks svinībām. Vietējā veikalā nopērkam sen kāroto šokolādi, sen kāroto pirādziņu, kāds paķer aliņu un laižam uz mūsu māju, kur baudām pirts priekus. Šodienas gājiens 15km / ~6h.

7. diena: Pēc iepriekšējā vakara pārgājiena nobeiguma pasēdēšanas un pirtiņas, mēs agri no rīta izbraucam uz mājām, lai jau pēcpusdienā būtu Helsinkos. Ja būsim labi braukuši, tad šeit sanāks pāris stundas brīvā laika, lai izskrietu kādu līkumu pa Helsinkiem un apēstu kādu gardu Somijas ēdienu vai vienkārši iekostos burgerī kā atalgojumu sev pēc pieveiktā pārgājiena, pēc kā kuģojums uz Tallinu no kurienes dažu stundu brauciens mājup. Nedaudz pirms pusnakts ieripojam Rīgā.

Kur mēs gulēsim?

Pārgājienā mēs gulēsim miljons zvaigžņu hotelī ko sauc par telti – cik tā būs ērta, tīra vai smaržīga ir atkarīgs tikai no tevis paša. Pēc dienas emociju pārpilnības un noguruma tajā tiks gulēts vissaldākais miegs un sapņoti viskrāsainākie sapņi. Ik rīta un ikvakara dušas rituāls būs jāveic netālu no telts esošajā upītē, ezerā vai strautiņā, ūdens būs ledaini auksts, bet tavi pārgājiena cīņu biedri tevi iedrošinās un ja pašam tas neizdosies, tad noteikti tevi tajā ar varu ievilks 😉

Piedzīvojumā mēs gulēsim miljons zvaigžņu hotelī ko sauc par telti – cik tā būs ērta, tīra vai smaržīga ir atkarīgs tikai no tevis paša. Pēc dienas emociju pārpilnības un noguruma tajā tiks gulēts vissaldākais miegs un sapņoti viskrāsainākie sapņi. Piedzīvojumā ir iespējams nakšņot arī guļamtīklā (hammokā), lai baudītu iekārienu. Rīta un vakara dušas rituālu veiksim ar peldi netālu esošajā upītē, ezerā vai strautiņā, ūdens būs “nedaudz” aukstāks nekā mājās, bet tavi Piedzīvojuma cīņu biedri tevi iedrošinās un ja pašam tas neizdosies, tad noteikti tevi tajā ar varu ievilks 😉

Ko mēs ēdīsim?

Tev apkārt nebūs restorāni no Michelin kataloga, nevarēsi aiz slinkuma vakarā pasūtīt picu vai kuponos nopirkt kārtējo suši mega plati. Bet tev būs divas rokas, līdzi paņemtie produkti un katliņš. Tas ko tu ēdīsi būs atkarīgs no tā ko būsi paņēmis līdz somā.

Izpaudīsimies ar savām pavārprasmēm uz gāzes plītiņas jeb prīmusa kopīgi gatavojot vakariņas, bet no rīta vārīsim kafiju un putru ūdenī, kas pasmelts turpat no blakus tekošā “Evian” strautiņa. Mūsu pusdienas būs garšīgākās siermaizes un desmaizes pasaulē sēžot uz akmens un lūkojoties sniegotajās kalnu virsotnēs.

Vakariņas gatavosim kopistiski apmetnēs – tas nozīmē, ka būs pieejams viss nepieciešamais ekipējums un inventārs, lai varētu gatavot, bet visi kopā mēs ar rokām un kājām izpaudīsimies ar savām pavārprasmēm mēģinot pagatavot kaut ko ēdamu. Parasti sanāk baigi forši sadalīt pienākumus un gala rezultāts ir superīgs. Protams, ja kopīgu ēdienreižu gatavošana tev neliekas saistoša vai tev ir savas individuālās gastronomiskās prasības, tad tu vari pats izpausties un pagatavot sev ēdamo, vienīgi tad pašam nāksies arī parūpēties par traukiem, prīmusu un citām gatavošanai nepieciešamajām lietām.

Ko man vēl vajadzētu zināt?

Piedzīvojumā tu droši vari doties arī viens pats, jo mēs tev neprasīsim mistiskas piemaksas par vienvietīgu numuriņu tikai tāpēc, ka mēs tev nevaram atrast istabiņas biedru vai citu dīvainu atrunu. Tieši otrādi, ļoti daudzi brauc vieni paši un tādā gadījumā tev būs iespējams iepazīties ar jauniem draugiem 😉

Piedzīvojums nav ekstrēmi sarežģīts un nav arī pastaiga pa Vecrīgu. Klintīs nekāpsim un 100km dienā neiesim, bet tā kā visu laiku pārvietosimies "uz priekšu", tad jābūt spējīgam nest savu ceļojuma somu bez īdēšanas un neapmierinātības.

Ja ir vēlme čīkstēt un būt īgnam par sīkumiem, tad šis nebūs īstais Piedzīvojums, jo tas bojā gan mikroklimatu grupā, gan garastāvokli pārejiem grupas biedriem, tāpēc mēs savos Piedzīvojumos vēlamies redzēt pozitīvus ceļotgribētājus. Grupas vadītājs "neauklēsies" ar kaprīzajiem cilvēkiem, bet tos vienkārši ignorēs, lai laiku veltītu tiem, kas vēlas baudīt Piedzīvojumu. Grupa ir maziņa, kas parasti izvēršas par ļoti draudzīgu kompāniju un tāpēc "kasīties" gribētājiem tajā nebūtu īstā vieta.

Šis Piedzīvojums nav domāts komforta cienītājiem un tiem kas nevar izkāpt no komforta zonas. Brīdinām, lai pēc tam publiski nav jāstāsta visādas muļķības.

Papildus iesakām izlasīt biežāk uzdotos jautājumus.

Cik tas maksā?

Šobrīd jeb līdz 01.01.2021 ir iespējams pieteikties šajā fantastiskajā Piedzīvojumā ar atlaidīti un dalības maksa būs 295. Piesakoties pēc 01.01.2021 Piedzīvojuma dalības maksa būs 295, arī sarunāt vairs pa lēto nevarēs. Cenā ietilpst viss zemāk aprakstītais. Vietu skaits braucienā ir ĻOTI ierobežots, tāpēc neatliec pieteikšanos uz pēdējo brīdi 😉

Piedzīvojuma cenā IR iekļauts:

Vieta busiņā uz pārgājiena sākumpunktu Somijā un atpakaļ uz Latviju

Prāmja biļetes no Tallinas uz Helsinkiem, no Helsinkiem uz Tallinu

Busiņa degvielas izmaksas brauciena laikā

Pēdējās nakts nakšņošana un pirts viesu mājā

Grupas vadītāja atbalsts grūtos un prieka brīžos

Pārgājiena plānošana un plāna izstrāde

Neliela dāvaniņa no Piedzīvojumi

Papildus izmaksas:

Ēšanas izmaksas

Ceļojuma apdrošināšana

Personīgie tēriņi

* Un papildus Piedzīvojumā ir iekļautas tās lietas, ko nevar novērtēt ar naudu – superīgas emocijas, forša kompānija, jauni draugi, ikdienas smieklu deva un ideāli pavadīts laiks.

Papildus informācija

Ilgums8 dienas
NakšņošanaGuļamtīkls, Meža būdiņas, Telts
Transporta veidiMinibuss, Prāmis
ValstisIgaunija, Somija

Apmaksas nosacījumi

  • Avansa maksājums piesakoties Piedzīvojumam 50EUR. Bez šī maksājuma vieta netiek rezervēta.
  • Otrais maksājums 150EUR apmērā 14 dienu laikā pēc pieteikšanās un ne vēlāk kā līdz 30 dienām pirms Piedzīvojuma sākuma datuma
  • Pilna Piedzīvojuma apmaksa jāveic līdz 15 dienām pirms Piedzīvojuma sākuma datuma

Tā kā saņemam ĻOTI daudz pieteikumus, bet reālie braucēji nav visi, tad vieta tiek apstiprināta un rezervēta tikai pēc pirmās iemaksas apmaksas.

Cik lielas un kādas ir papildus izmaksas?

Pilnīgi precīzas papildus izmaksas nevaram norādīt un šīs izmaksas ir ĻOTI aptuvenas. Vairumā gadījumu tās būs diezgan atkarīgas no tevis paša un tavām vēlmēm, bet mūsu pašu mērķis ir “izbraukt pa lēto” un orientējoši tās ir šādas:

  • Ēšanas izdevumi: mēs pārtikas produktus pirksim lielveikalā un pārgājiena laikā vakariņas gatavosim paši kopistiski, tāpēc šie ēšanas izdevumi dalīsies uz galviņām. Orientējoši tie varētu būt kādi 30EUR. Papildus rēķini izdevumus par brokastīm un pusdienām, ko būsi paņēmis līdz.
  • Ceļojuma apdrošināšana: ceļojuma apdrošināšana ir atkarīga no apdrošinātāja pie kura iegādāsies polisi, bet orientējoši tā izmaksās 10EUR, lai būtu segums visām plānotajām aktivitātēm.
  • Personīgie tēriņi: Ja vēlēsies iegādāties kādu suvenīru, alkoholu vai citas savām vajadzībām nepieciešamās lietas, tad rēķinies arī ar šādiem papildus izdevumiem.

Kāds ir aptuvenais grupas lielums?

Mēs kopā būsim līdz 16 gājēji + 2 grupas vadītājs / vadītāji. Mums patīk mazas foršas grupiņas, jo tad viss ir draudzīgāk un izveidojas saliedēta komanda, kas kopā ejot parunājas, kopā gatavo ēst un kopā atpūšas, nevis katrs nolien vakarā savā stūrī un grauž čipšus.

Cik lielu somu / bagāžu varu ņemt līdz?

Pārgājienā līdz ņemsim tikai pašu nepieciešamāko un ir noteikts bagāžas limits 8kg (rokas bagāžas izmēri). Ja tu šādā bagāžas limitā nevari iekļauties, tad, iespējams, Piedzīvojums varētu nebūt domāts tev.

Vai pārgājiens ir domāts man?

Pārgājiens ir viegli sarežģīts, jo laikapstākļi ir ļoti neparedzami un sauli pēkšņi var nomainīt lietus vai tieši otrādi - sliktos laikapstākļus var nomainīt karsta saule, kad gribas mest visas drēbes nost. Tie ir ziemeļi un te laikapstākļiem nevar ticēt pēc laika prognozēm TV ekrānos, telefonos vai "zinošiem un pieredzējušiem" draugiem, tāpēc jābūt gataviem visam. Pārgājiena laikā liksies CRAZY, CRAZY, CRAZY kāpēc es to daru, bet atgriežoties civilizācijā sapratīsi, ka tā foršākā lieta, ko esmu paveicis, es to esmu izdarījis un nākošreiz gribu vēl kaut ko trakāku 🙂

Kas man nepieciešams līdz?

Mēs nakšņosim teltīs, tāpēc noteikti būs nepieciešama līdz telts un silts guļammaiss, kā arī paklājiņš. Tā kā neviens mūsu vietā mantas nenesīs, bet pašiem vien visas mantas būs jānes, tad mēs gulēsim pa diviem vienā teltī, tādā veidā būs mazāks nesamo mantu saraksts un arī jautrāk. Vēl noteikti būs nepieciešama mugursoma, ērti pārgājiena apavi un silts mitruma izturīgs apģērbs, bet par precīzāku mantu sarakstu mēs informēsim tuvojoties Piedzīvojumam.

Kādi dokumenti nepieciešami?

Tev noteikti būs nepieciešama pase vai ID karte.

Obligāti ir jābūt jaunā tipa pasei (izdota pēc 2006. gada) un kura satur biometriskos datus (pirkstu nospiedumus), to var saprast pēc koferīša uz vāka, jo savādāk var gadīties problēmas ar muitu. Ceļošanai ārpus Šengenas zonas valstīm nav derīgas Latvijas pilsoņu pases, kas izsniegtas līdz 2002. gada 1. jūlijam (ar ielīmētu fotokartīti), kā arī Latvijas pilsoņu un nepilsoņu pases, kas izsniegtas ar derīguma termiņu 50 gadi.

Tikai Latvijas pilsoņa identifikācijas karte ir izmantojama kā ceļošanas dokuments Eiropas Savienības, Eiropas Ekonomiskās zonas valstu un Šveices Konfederācijas teritorijā. Latvijas nepilsoņiem izsniegtās identifikācijas kartes NAV DERĪGAS ceļojumos ārpus Latvijas.

Dokumentiem jābūt derīgiem (dokumenta derīguma termiņa datums -> brauciena beigu diena) vēl vismaz 3 mēnešus. Ārpus Latvijas var doties tikai ar derīgu ceļošanas dokumentu. Ja ceļošanas dokumenta derīguma termiņš beidzas brauciena laikā, tad tas ir nederīgs.

Kādas vīzas nepieciešamas?

Igaunija: Latvijas pilsoņiem vīzas vai atļaujas nav nepieciešamas.

Somija: Latvijas pilsoņiem vīzas vai atļaujas nav nepieciešamas.

Vai es varu braukt viens?

Piedzīvojumā tu droši vari doties arī viens pats, jo mēs tev neprasīsim mistiskas piemaksas par vienvietīgu numuriņu tikai tāpēc, ka mēs tev nevaram atrast istabiņas biedru vai citu dīvainu atrunu. Tieši otrādi, ļoti daudzi brauc vieni paši un tādā gadījumā tev būs iespējams iepazīties ar jauniem draugiem vai varbūt pat izdosies atrast savu otru pusīti 😉

Kā pieteikties Piedzīvojumam?

Braucienam var pieteikties mūsu mājas lapā aizpildot pieteikuma formu, kas atrodas zem Piedzīvojuma apraksta. Tā kā interesenti ir daudzi, bet reālie braucēji nav visi, tad Piedzīvojuma dalības apstiprināšanai ir nepieciešams avansa maksājums. Avansa maksājuma lielums ir atkarīgs no konkrētā Piedzīvojuma. Apmaksājot šo avansu tev tiek apstiprināta vieta Piedzīvojumā. Atsakoties no dalības Piedzīvojumā avansa maksājums netiek atmaksāts kā arī netiek pārcelts cita brauciena dalības apstiprināšanai.

Cik ilgi es varu domāt, ja vēlos pieteikties?

Domāt var tik ilgi, kamēr ir pieejamas brīvas vietas. Pēc tam varēs turpināt domāt, bet braucienā vietas vairs nebūs.

Kā notiek līguma parakstīšana?

Fiziska līguma parakstīšana nenotiek. Piesakoties Piedzīvojumam pēc pieteikuma formas aizpildīšanas un pirms apmaksas veikšanas ir iespējams iepazīties ar Piedzīvojuma līgumu un nepieciešamības gadījumā arī to saglabāt. Avansa rēķina apmaksa ir apstiprinajums šim attiecīgajam Piedzīvojuma līgumam.

Vai ir iespējams līgumu parakstīt klātienē?

Nē nav iespējams, jo mēs ĻOTI bieži laiku atrodamies piedzīvojumos ārpus Latvijas (skatīt mājas lapā Piedzīvojumu sarakstu). Vēl ik pa laikam starp Piedzīvojumiem mūs var sastapt Cēsīs.

Kad es saņemšu detalizētāku plānu?

Detalizētāks plāns nekā norādīts mājas lapā dalībniekiem netiek piedāvāts, tāpēc gatavoties pārsteigumiem, jo tā taču ir foršāk 😉

Mūsu skatījumā grupas sapulces ir riktīgi novecojusi padarīšana, jo visu taču var izrunāt elektroniski un nav jātērē dārgais laiks to apmeklēšanai. Pie šāda secinājuma arī nonācām tāpēc, ka kādreiz mēs tās taisījām, bet kaut kā tās bija diezgan neveiklas un nebija plaši apmeklētas, tāpēc tagad visu informāciju nododam elektroniski e-pastā.

Brauciena mikroklimats un foršums lielā mērā ir atkarīgs no pašiem braucējiem, tāpēc ja tev patīk meklēt kašķi vai “pačakarēt prātu” organizatoriem un pārējiem brauciena dalībniekiem, tad šis brauciens nebūs domāts tev. Mums iepriekš ir gadījušās pāris īgnas tantes, kas visiem izbesīja, tāpēc ja arī tu nekontrolē savu garastāvokli – NEBRAUC! Grupas vadītājam VIENMĒR ir taisnība (pat ja nav) un tāpēc, ja esi nolēmis pievienoties tev nāksies viņu klausīt.

Lielā lāča taka
Telts
Apmetne
Koka būdiņa