20.04 – 27.04.2021
Datums
Vidējs
Grūtības pakāpe
16+
Ieteicamais vecums
160km
Pārgājiena garums

Kad jau Latvijas rudenī sāks birt lapas mēs laidīsim uz saulaino un skaisto Portugāli. Ko mēs tur darīsim? Baudīsim iespaidīgos Portugāles skatus laižot pārgājienā pa slaveno “Fishermen’s Trail”. Šī pārgājiena maršruts ved gar Atlantijas okeāna piekrasti, tas iet pa takām okeāna tuvumā. Tātad būsim okeāna tuvumā visa pārgājiena laikā un ja būs dūša, tad ielīdism arī okeānā apslapināties. Kopējais maršruta garums ir aptuveni 160km un oficiāli tas tika atklāts tikai 2013. gadā, vismaz tā raksta interneta dzīļu avoti – samērā jauns un neatklāts.

Šis maršruts nav viegls, bet nav arī nekas neiespējams, jo pa ceļam nakšņosim vietējos hoteļos, hosteļos un viesu mājās, tāpēc teltis un citas kempingošanas lietas līdz jānes nebūs somas saturu padarot pavisam patīkamu. Smiltis, okeāna viļņi, kāda Portugāles pavasara vēja brāzma, klinšainie Atlantijas okeāna krasti, portvīns un pasakainā daba ir tas, kas mūs tur sagaida.

Piedzīvojuma plāns

1. diena: Visi esam lidostā, visi tiekamies, visi saskatāmies, visi esam priecīgi un visi gatavi doties baudīt šo neaizmirstamo laiku kopā. Lidojums uz Portugāli un tad vēl pāris h ceļā uz pārgājiena sākumu.

2. – 7. diena: Mūsu pārgājiena dienas, kurās ceļamies un veļamies ārā no gultas līdz ar brokastīsm un laižam savā ikdienas gājienā baudot dienvidu sauli un dabu. Kopā veicamais attālums ir ap 160km, kas nozīmē, ka ikdienu veiksim vidēji 25km. Garākais dienas veikums būs 32km, tāpēc gatavojies cīņai ar sevi un Atlantijas okeāna gariem 🙂

8. diena: Pārgājiens ir veiksmīgi noslēdzies, citam tas ir “easy” un pupu mizas, bet citam tas bijis īsts pārbaudījums 7 dienu garumā, bet laimes sajūta ir katram no mums. Vakarā ar lidojumu atgriežamies mājās.

Kur mēs gulēsim?

Pārgājienā gulēsim vienkāršās budžeta tipa naktsmītnēs – vietējās hoteļos, hosteļos un viesu mājās takas malā un nedaudz nost no tās. Tās nebūs smalkas viesnīcas ar koferu pienesējiem un dvieļu locītājiem, tāpēc nesagaidi “Hilton” vai “Radisson”, bet gan parastas vietiņas, kur nomesties slīpi un ieiet dušiņā, lai apmazgātu ikdienas pārgājiena svīdumu un noskalotu putekļus.

Hosteļos kā jau hosteļos pierasts būs “miljons” gultu istabas, bet viesu mājās un hoteļos varēs baudīt nedaudz mierīgāku un privātāku miegu. Mums ir svarīgi, lai naktsmītnēs varētu nomazgāties – nav svarīgi duša ar silto ūdeni vai spainītis ar auksto. Galvenais, ka vispār ir vieta kur noskaloties, tāpēc ja tev primāri ir gulēt krutā viesnīcā ar baseinu, salocītiem gulbīšiem uz gultas vai jau lasot šo tekstu domā – es tā nevarētu, tad šis pārgājiens varētu nebūt domāts tev.

Ko mēs ēdīsim?

Ēšanas iespējas ir dažādas – tu varēsi ēst vietējās ēstuvēs vai tieši otrādi, ēdienu gatavot pats. Ja vēlēsies gatavot pats, tad dažās no naktsmītnēm būs pieejama virtuvīte, kurā varēs izpausties ar savām kulinārijas prasmēm, bet tad kad tādas iespējas nebūs, nāksies darbināt draugu “prīmusu”. Pa dienu ēdīsim sasmērētās maizītes un (vai) vietējās ieskrietuves takas malā, lai pagaršotu lokālos labumus.

Kad izvēlēsimies lokālo ēstuvju piedāvājumu, tad mūsu mērķis nebūs dārgi restorāni vai kafejnīcas, bet pēc iespējas vienkāršākas ģimenes ēstuvītes, lai izbaudītu vietējo šarmu, kur sieva apkalpo viesus, bet vīrs virtuvē ņemas ar katliem vai otrādi.

Ko man vēl vajadzētu zināt?

Piedzīvojumā tu droši vari doties arī viens pats, jo mēs tev neprasīsim mistiskas piemaksas par vienvietīgu numuriņu tikai tāpēc, ka mēs tev nevaram atrast istabiņas biedru vai citu dīvainu atrunu. Tieši otrādi, ļoti daudzi brauc vieni paši un tādā gadījumā tev būs iespējams iepazīties ar jauniem draugiem 😉

Piedzīvojums nav ekstrēmi sarežģīts un nav arī pastaiga pa Vecrīgu. Klintīs nekāpsim un 100km dienā neiesim, bet tā kā visu laiku pārvietosimies "uz priekšu", tad jābūt spējīgam nest savu ceļojuma somu bez īdēšanas un neapmierinātības.

Ja ir vēlme čīkstēt un būt īgnam par sīkumiem, tad šis nebūs īstais Piedzīvojums, jo tas bojā gan mikroklimatu grupā, gan garastāvokli pārejiem grupas biedriem, tāpēc mēs savos Piedzīvojumos vēlamies redzēt pozitīvus ceļotgribētājus. Grupas vadītājs "neauklēsies" ar kaprīzajiem cilvēkiem, bet tos vienkārši ignorēs, lai laiku veltītu tiem, kas vēlas baudīt Piedzīvojumu. Grupa ir maziņa, kas parasti izvēršas par ļoti draudzīgu kompāniju un tāpēc "kasīties" gribētājiem tajā nebūtu īstā vieta.

Šis Piedzīvojums nav domāts komforta cienītājiem un tiem kas nevar izkāpt no komforta zonas. Brīdinām, lai pēc tam publiski nav jāstāsta visādas muļķības.

Papildus iesakām izlasīt biežāk uzdotos jautājumus.

Cik tas maksā?

Uzticība atmaksājas un tāpēc, ja esi kādreiz ar mums devies jau kādā Piedzīvojumā, tad šī fantastiskā Piedzīvojuma dalības maksa ir 595, bet pārējiem cena ir 645. Cenā ietilpst viss zemāk aprakstītais. Vietu skaits braucienā ir ļoti ierobežots, tāpēc neatliec pieteikšanos uz pēdējo brīdi 😉

Piedzīvojuma cenā IR iekļauts:

Lidmašīnas biļetes no Rīgas

Lidmašīnas biļetes atpakaļ uz Rīgu

Naktsmītnes Piedzīvojuma laikā

Transports uz pārgājienu

Transports atpakaļ no pārgājiena

Grupas vadītāja atbalsts grūtos un prieka brīžos

Pārgājiena plānošana un plāna izstrāde

Neliela dāvaniņa no Piedzīvojumi

Papildus izmaksas:

Ēšanas izmaksas

Ceļojuma apdrošināšana

Personīgie tēriņi

* Un papildus Piedzīvojumā ir iekļautas tās lietas, ko nevar novērtēt ar naudu – superīgas emocijas, forša kompānija, jauni draugi, ikdienas smieklu deva un ideāli pavadīts laiks.

Papildus informācija

Ilgums8 dienas
NakšņošanaHosteļi, Viesnīcas
Transporta veidiLidmašīna, Vietējo autobusi
ValstisPortugāle

Apmaksas nosacījumi

  • Avansa maksājums piesakoties Piedzīvojumam 50EUR. Bez šī maksājuma vieta netiek rezervēta.
  • Otrais maksājums 300EUR apmērā 14 dienu laikā pēc pieteikšanās un ne vēlāk kā līdz 60 dienām pirms Piedzīvojuma sākuma datuma
  • Pilna Piedzīvojuma apmaksa jāveic līdz 30 dienām pirms Piedzīvojuma sākuma datuma

Tā kā saņemam ĻOTI daudz pieteikumus, bet reālie braucēji nav visi, tad vieta tiek apstiprināta un rezervēta tikai pēc pirmās iemaksas apmaksas.

Cik lielas un kādas ir papildus izmaksas?

Pilnīgi precīzas papildus izmaksas nevaram norādīt un šīs izmaksas ir ĻOTI aptuvenas. Vairumā gadījumu tās būs diezgan atkarīgas no tevis paša un tavām vēlmēm, bet mūsu pašu mērķis ir “izbraukt pa lēto” un orientējoši tās ir šādas:

  • Ēšanas izdevumi: mēs iesakām izmantot tūrisma pārtiku, kuras cena ir aptuveni 5eur par ēdienreizi un dienā paredzētas šādas 2 ēdienreizes. Pārējā laikā visādi enerģijas batoniņi utml. lietas pēc tavas izvēles. Vairumā nometņu ir pieejamas ēstuves, kurās ēdienreize maksā ap 20EUR.
  • Ieejas maksas apskates un izklaides objektos, aktivitātes uz vietas: nekas tāds nav paredzēts, bet ja tomēr sanāk kādam uzskriet pa ceļam, tad kādas naudiņas tas varētu maksāt.
  • Vietējie transporta pakalpojumi: pārgājiena izmaksas iekļauj transportu nokļūšanai uz pārgājiena sākumpunktu un atpakaļ no tā. Ja pārgājiens tev neplānoti beigsies ātrāk, tad ir jārēķinās ar papildus vietējā transporta izmaksām. Ņemot vērā vietējās cenas orientējoši tie būtu aptuveni 30EUR.
  • Ceļojuma apdrošināšana: ceļojuma apdrošināšana ir atkarīga no apdrošinātāja pie kura iegādāsies polisi, bet orientējoši tā izmaksās 15EUR, lai būtu segums visām plānotajām aktivitātēm.
  • Personīgie tēriņi: Ja vēlēsies iegādāties kādu suvenīru, alkoholu vai citas savām vajadzībām nepieciešamās lietas, tad rēķinies arī ar šādiem papildus izdevumiem.

Kāds ir aptuvenais grupas lielums?

Mēs kopā būsim līdz 16 gājēji + 1 grupas vadītājs / vadītāji. Mums patīk mazas foršas grupiņas, jo tad viss ir draudzīgāk un izveidojas saliedēta komanda, kas kopā ejot parunājas, kopā gatavo ēst un kopā atpūšas, nevis katrs nolien vakarā savā stūrī un grauž čipšus.

Cik lielu somu / bagāžu varu ņemt līdz?

Pārgājienā līdz ņemsim tikai pašu nepieciešamāko un ir noteikts bagāžas limits 8kg (rokas bagāžas izmēri). Ja tu šādā bagāžas limitā nevari iekļauties, tad, iespējams, Piedzīvojums varētu nebūt domāts tev.

Vai pārgājiens ir domāts man?

Pārgājiens ir vidēji sarežģīts, jo laikapstākļi ir ļoti neparedzami un sauli pēkšņi var nomainīt lietus vai tieši otrādi - sliktos laikapstākļus var nomainīt karsta saule, kad gribas mest visas drēbes nost. Tie ir kalni un te laikapstākļiem nevar ticēt pēc laika prognozēm TV ekrānos, telefonos vai "zinošiem un pieredzējušiem" draugiem, tāpēc jābūt gataviem visam. Pārgājiena laikā liksies CRAZY, CRAZY, CRAZY kāpēc es to daru, bet atgriežoties civilizācijā sapratīsi, ka tā foršākā lieta, ko esmu paveicis, es to esmu izdarījis un nākošreiz gribu vēl kaut ko trakāku 🙂

Kas man nepieciešams līdz?

Šajā pārgājienā nav nepieciešams līdz nekas specifisks. Gulēšana notiks takas piedāvātajās naktsmītnēs, tāpēc arī telts nebūs vajadzīga. Svarīgākais ir mugursoma, ērti apavi un apģērbs siltam laikam + kāda jaciņa, ja nu uzpūš vēja brāzma, bet par precīzāku mantu sarakstu mēs informēsim tuvojoties pārgājienam.

Kādi dokumenti nepieciešami?

Tev noteikti būs nepieciešama pase vai ID karte.

Obligāti ir jābūt jaunā tipa pasei (izdota pēc 2006. gada) un kura satur biometriskos datus (pirkstu nospiedumus), to var saprast pēc koferīša uz vāka, jo savādāk var gadīties problēmas ar muitu. Ceļošanai ārpus Šengenas zonas valstīm nav derīgas Latvijas pilsoņu pases, kas izsniegtas līdz 2002. gada 1. jūlijam (ar ielīmētu fotokartīti), kā arī Latvijas pilsoņu un nepilsoņu pases, kas izsniegtas ar derīguma termiņu 50 gadi.

Tikai Latvijas pilsoņa identifikācijas karte ir izmantojama kā ceļošanas dokuments Eiropas Savienības, Eiropas Ekonomiskās zonas valstu un Šveices Konfederācijas teritorijā. Latvijas nepilsoņiem izsniegtās identifikācijas kartes NAV DERĪGAS ceļojumos ārpus Latvijas.

Dokumentiem jābūt derīgiem (dokumenta derīguma termiņa datums -> brauciena beigu diena) vēl vismaz 3 mēnešus. Ārpus Latvijas var doties tikai ar derīgu ceļošanas dokumentu. Ja ceļošanas dokumenta derīguma termiņš beidzas brauciena laikā, tad tas ir nederīgs.

Kādas vīzas nepieciešamas?

Portugāle: Latvijas pilsoņiem vīzas vai atļaujas nav nepieciešamas.

Vai es varu braukt viens?

Piedzīvojumā tu droši vari doties arī viens pats, jo mēs tev neprasīsim mistiskas piemaksas par vienvietīgu numuriņu tikai tāpēc, ka mēs tev nevaram atrast istabiņas biedru vai citu dīvainu atrunu. Tieši otrādi, ļoti daudzi brauc vieni paši un tādā gadījumā tev būs iespējams iepazīties ar jauniem draugiem vai varbūt pat izdosies atrast savu otru pusīti 😉

Kā pieteikties Piedzīvojumam?

Braucienam var pieteikties mūsu mājas lapā aizpildot pieteikuma formu, kas atrodas zem Piedzīvojuma apraksta. Tā kā interesenti ir daudzi, bet reālie braucēji nav visi, tad Piedzīvojuma dalības apstiprināšanai ir nepieciešams avansa maksājums. Avansa maksājuma lielums ir atkarīgs no konkrētā Piedzīvojuma. Apmaksājot šo avansu tev tiek apstiprināta vieta Piedzīvojumā. Atsakoties no dalības Piedzīvojumā avansa maksājums netiek atmaksāts kā arī netiek pārcelts cita brauciena dalības apstiprināšanai.

Cik ilgi es varu domāt, ja vēlos pieteikties?

Domāt var tik ilgi, kamēr ir pieejamas brīvas vietas. Pēc tam varēs turpināt domāt, bet braucienā vietas vairs nebūs.

Kā notiek līguma parakstīšana?

Fiziska līguma parakstīšana nenotiek. Piesakoties Piedzīvojumam pēc pieteikuma formas aizpildīšanas un pirms apmaksas veikšanas ir iespējams iepazīties ar Piedzīvojuma līgumu un nepieciešamības gadījumā arī to saglabāt. Avansa rēķina apmaksa ir apstiprinajums šim attiecīgajam Piedzīvojuma līgumam.

Vai ir iespējams līgumu parakstīt klātienē?

Nē nav iespējams, jo mēs ĻOTI bieži laiku atrodamies piedzīvojumos ārpus Latvijas (skatīt mājas lapā Piedzīvojumu sarakstu). Vēl ik pa laikam starp Piedzīvojumiem mūs var sastapt Cēsīs.

Kad es saņemšu detalizētāku plānu?

Detalizētāks plāns nekā norādīts mājas lapā dalībniekiem netiek piedāvāts, tāpēc gatavoties pārsteigumiem, jo tā taču ir foršāk 😉

Mūsu skatījumā grupas sapulces ir riktīgi novecojusi padarīšana, jo visu taču var izrunāt elektroniski un nav jātērē dārgais laiks to apmeklēšanai. Pie šāda secinājuma arī nonācām tāpēc, ka kādreiz mēs tās taisījām, bet kaut kā tās bija diezgan neveiklas un nebija plaši apmeklētas, tāpēc tagad visu informāciju nododam elektroniski e-pastā.

Brauciena mikroklimats un foršums lielā mērā ir atkarīgs no pašiem braucējiem, tāpēc ja tev patīk meklēt kašķi vai “pačakarēt prātu” organizatoriem un pārējiem brauciena dalībniekiem, tad šis brauciens nebūs domāts tev. Mums iepriekš ir gadījušās pāris īgnas tantes, kas visiem izbesīja, tāpēc ja arī tu nekontrolē savu garastāvokli – NEBRAUC! Grupas vadītājam VIENMĒR ir taisnība (pat ja nav) un tāpēc, ja esi nolēmis pievienoties tev nāksies viņu klausīt.

Pārgājiens pa Fishermen trail Portugālē