02.07 – 11.07.2021
Datums
Vidējs
Grūtības pakāpe
16+
Ieteicamais vecums
~120km
Pārgājiena garums

Tālu, tālu ziemeļos. Vēl tālāk nekā vispār iespējams atrodas Svalbāra. Tas atrodas ļoti tuvu Ziemeļpolam un tajā dzīvo ziemeļbrieži, polārlāči, vaļi, roņi un visa iespējamā arktiskā dzīvnieku pasaule. Šī vieta ir tik tālu ziemeļos, ka uz ziemeļiem no tās vairāk nekā nav – tikai vienīgi Ziemeļu ledus okeāns un Ziemeļpols. Civilizētā pasaule to ir skārusi maz un tāpēc tur ir iespējams izbaudīt gan mežonīgos ziemeļus, bet līdz polārpētnieku klātbūtni tajā ir iespējams izbaudīt ar daļēji komfortu. Tā ir vieta, kādas tu esi redzējis tikai pa TV un National Geographic. Mēs dosimies uz šo vietu pašā arktiskās vasaras plaukumā, kad saule šeit spīd visu diennakti un pat vienos naktī ir gaišs kā saulainā dienā.

Mēs šeit pakosim savas somas un dosimies 6 dienu pārgājienā pa arktisko tundru un ledājiem. Mēs šķērsosim upes, bridīsim pa sniegu, baudīsim elpu aizraujošus polāros skatus un nokļūsim vecās un pamestās krievu ogļraktuvēs. Mūsu ikdiena būs pārgājieni, sajūsmināšanās un mēģināšana neuzskriet polārlāčiem.

Tā būs lieliska iespēja iepazīt šo neskarto dabas nostūri pašiem tajā dzīvojot un pašiem to izbaudot.

Piedzīvojuma plāns

1. diena: Izlidojam no Rīgas uz Svalbāru. Mājās atvadāmies no nakts, jo Svalbāra mūs sagaidīs ar polāro dienu un nākošā reize, kad redzēsim tumsu būs tikai atgriežoties mājās.

2. diena: No rīta saņemam visas atļaujas, iepērkam trūkstošos krājumus un veicam pēdējos sagatavošanās darbus mūsu pārgājienam pa Arktiku.

3. – 8. diena: Sapakojušies, uzvilkuši somas plecos sākas mūsu pārgājiens, piedzīvojums, emociju pārbagātība un emocionālais sabrukums. Viss šajās dienās ir iespējams. Būs gan kāpšana nelielās virsotnēs un kūstošajos ledājos, gan arī pamestu ogļraču pilsētas apmeklējums. Būs nometnes sargāšana no leduslāčiem un mēģināšana aizmigt Polārajā dienā, jo saule šeit vasarā nenoriet. Bridīsim pa tundru raugoties ziemeļbriežus un pāri sniegiem skatoties, lai neiekrītam kādā ledus aizā un sajūsmināsimies par visu pārējo. Būs forši. Nakšņošana šajās dienās būs teltīs apmetnē.

9. diena: Pārgājiens ir pieveikts. Visi priecīgi baudām civilizācijas labumus ar kādu vietējo dzērienu, laižam kādā ekskursijā aplūkot National Geographic cienīgus skatus un dodamies nopeldēties (YES, YES, YES).

10. diena: Dodamies uz lidostu un pametam šo pasakaini skaisto vietu ar stāstu un satriecošu atmiņu pilnām kabatām, lai lidotu uz mājām. Nakšņošana mājas savā vai kaimiņienes gultā.

Mēs veltām ļoti lielas pūles un laiku, lai izstrādātu mūsu unikālos Piedzīvojumus, tāpēc ir sāpīgi skatīties, ka tos bez emocijām kāds nošpiko. Šis Piedzīvojuma plāns ir domāts TIKAI un vienīgi tā dalībniekiem, tāpēc apzināti sīkāk neesam aprakstījuši apskates vietas un lietas, kā arī, mūsuprāt, Piedzīvojumu meklētājiem foršāk ir piedzīvot pārsteigumus nezinot, kas tos interesants sagaida.

Kur mēs gulēsim?

Pārgājienā mēs gulēsim miljons zvaigžņu hotelī ko sauc par telti – cik tā būs ērta, tīra vai smaržīga ir atkarīgs tikai no tevis paša. Pēc dienas emociju pārpilnības un noguruma tajā tiks gulēts vissaldākais miegs un sapņoti viskrāsainākie sapņi. Ik rīta un ikvakara dušas rituāls būs jāveic netālu no telts esošajā upītē, ezerā vai strautiņā, ūdens būs ledaini auksts, bet tavi pārgājiena cīņu biedri tevi iedrošinās un ja pašam tas neizdosies, tad noteikti tevi tajā ar varu ievilks 😉

Teltīs kooperēsimies pa diviem, jo kopā ir jautrāk, siltāk un arī nesamo uz diviem dalīt ir daudz patīkamāk. Savas telšu naktsmītnes centīsimies uzcelt pēc iespējas skaistākās vietās, tā lai katru vakaru negribētos līst teltīs, bet sēdēt ar kafijas krūzi un baudīt skatu.

Pirmo nakti pirms pārgājiena un pēdējo nakti pēc pārgājiena mēs telti celsim kempingā, kas atrodas blakus salas lielākajai pilsētiņai. Šeit ir pieejamas gan dušas, gan citas primārās ērtības.

Ko mēs ēdīsim?

Tev apkārt nebūs restorāni no Michelin kataloga, nevarēsi aiz slinkuma vakarā pasūtīt picu vai kuponos nopirkt kārtējo suši mega plati. Bet tev būs divas rokas, līdzi paņemtie produkti un katliņš. Tas ko tu ēdīsi būs atkarīgs no tā ko būsi paņēmis līdz somā.

Izpaudīsimies ar savām pavārprasmēm uz gāzes plītiņas jeb prīmusa kopīgi gatavojot vakariņas, bet no rīta vārīsim kafiju un putru ūdenī, kas pasmelts turpat no blakus tekošā “Evian” strautiņa. Mūsu pusdienas būs garšīgākās siermaizes un desmaizes pasaulē sēžot uz akmens un lūkojoties sniegotajās kalnu virsotnēs.

Kad būsim atpakaļ arktiskajā civilizācijā mielosimies ar dažādiem arktiskajiem ēdieniem ieskaitot ziemeļbrieža gaļu un dažādām zivīm. Šeit ziemeļos pat visvienkāršākais hotdogs vai pizza garšos fantastiski labi un ekskluzīvi.

Ko man vēl vajadzētu zināt?

Piedzīvojumā tu droši vari doties arī viens pats, jo mēs tev neprasīsim mistiskas piemaksas par vienvietīgu numuriņu tikai tāpēc, ka mēs tev nevaram atrast istabiņas biedru vai citu dīvainu atrunu. Tieši otrādi, ļoti daudzi brauc vieni paši un tādā gadījumā tev būs iespējams iepazīties ar jauniem draugiem 😉

Piedzīvojums nav ekstrēmi sarežģīts un nav arī pastaiga pa Vecrīgu. Klintīs nekāpsim un 100km dienā neiesim, bet tā kā visu laiku pārvietosimies "uz priekšu", tad jābūt spējīgam nest savu ceļojuma somu bez īdēšanas un neapmierinātības.

Ja ir vēlme čīkstēt un būt īgnam par sīkumiem, tad šis nebūs īstais Piedzīvojums, jo tas bojā gan mikroklimatu grupā, gan garastāvokli pārejiem grupas biedriem, tāpēc mēs savos Piedzīvojumos vēlamies redzēt pozitīvus ceļotgribētājus. Grupas vadītājs "neauklēsies" ar kaprīzajiem cilvēkiem, bet tos vienkārši ignorēs, lai laiku veltītu tiem, kas vēlas baudīt Piedzīvojumu. Grupa ir maziņa, kas parasti izvēršas par ļoti draudzīgu kompāniju un tāpēc "kasīties" gribētājiem tajā nebūtu īstā vieta.

Šis Piedzīvojums nav domāts komforta cienītājiem un tiem kas nevar izkāpt no komforta zonas. Brīdinām, lai pēc tam publiski nav jāstāsta visādas muļķības.

Papildus iesakām izlasīt biežāk uzdotos jautājumus.

Cik tas maksā?

Šobrīd jeb līdz 01.01.2021 ir iespējams pieteikties šajā fantastiskajā Piedzīvojumā ar atlaidīti un dalības maksa būs 995. Piesakoties pēc 01.01.2021 Piedzīvojuma dalības maksa būs 1095, arī sarunāt vairs pa lēto nevarēs. Cenā ietilpst viss zemāk aprakstītais. Vietu skaits braucienā ir ĻOTI ierobežots, tāpēc neatliec pieteikšanos uz pēdējo brīdi 😉

Piedzīvojuma cenā IR iekļauts:

Lidmašīnas biļetes lidojumam no Rīgas uz Svalbāru

Lidmašīnas biļetes lidojumam no Svalbāras uz Rīgu

Nakšņošanas izmaksas

Grupas drošības ekipējums (šaujamierocis, trokšņu pistole, satelītkomunikāciju ierīce SOS gadījumiem utml.)

Ekspedīcijas plānošana

Grupas vadītāja atbalsts grūtos un prieka brīžos

Neliela dāvaniņa no Piedzīvojumi

Papildus izmaksas:

Ēšanas izmaksas

Ceļojuma apdrošināšana

Personīgie tēriņi

* Un papildus Piedzīvojumā ir iekļautas tās lietas, ko nevar novērtēt ar naudu – superīgas emocijas, forša kompānija, jauni draugi, ikdienas smieklu deva un ideāli pavadīts laiks.

Papildus informācija

Ilgums10 dienas
NakšņošanaTelts
Transporta veidiLidmašīna
ValstisNorvēģija

Apmaksas nosacījumi

  • Avansa maksājums piesakoties Piedzīvojumam 50EUR. Bez šī maksājuma vieta netiek rezervēta.
  • Otrais maksājums 200EUR apmērā 14 dienu laikā pēc pieteikšanās un ne vēlāk kā līdz 60 dienām pirms Piedzīvojuma sākuma datuma
  • Trešais maksājums 300EUR apmērā līdz 60 dienām pirms Piedzīvojuma sākuma datuma
  • Pilna Piedzīvojuma apmaksa jāveic līdz 30 dienām pirms Piedzīvojuma sākuma datuma

Tā kā saņemam ĻOTI daudz pieteikumus, bet reālie braucēji nav visi, tad vieta tiek apstiprināta un rezervēta tikai pēc pirmās iemaksas apmaksas.

Cik lielas un kādas ir papildus izmaksas?

Pilnīgi precīzas papildus izmaksas nevaram norādīt un šīs izmaksas ir ĻOTI aptuvenas. Vairumā gadījumu tās būs diezgan atkarīgas no tevis paša un tavām vēlmēm, bet mūsu pašu mērķis ir “izbraukt pa lēto” un orientējoši tās ir šādas:

  • Ēšanas izdevumi: pārgājiena gaitā nav pieejami, ne veikali ne kafejnīcas, kuros var iegādāties vai papildināt savus pārtikas krājumus, tāpēc mēs visu ēdamo ņemsim līdz. Tas cik tā izmaksā ir atkarīgs no tevis paša, bet mēs iesakām izmantot tūrisma pārtiku, kuras cena ir aptuveni 5EUR par ēdienreizi un dienā paredzētas šādas 2 ēdienreizes. Pārējā laikā visādi enerģijas batoniņi utml. lietas. Kopā uz pārgājiena dienām tas sastāda aptuveni 70EUR, kā arī jāskaita klāt ēšana "civilizācijā" pirms un pēc pārgājiena. Kopā ēšanai mēs rēķinām 100EUR.
  • Ceļojuma apdrošināšana: ceļojuma apdrošināšana ir atkarīga no apdrošinātāja pie kura iegādāsies polisi, bet orientējoši tā izmaksās 20EUR, lai būtu segums visām plānotajām aktivitātēm.
  • Izklaides un atpūta pēc pārgājiena: ir dažādas foršas tūres un izklaides ko iespējams darīt pēc pārgājiena dienām. Ja gājiens noritēs kā plānots, tad mums būs pieejama viena brīva diena pēc pārgājiena, kurā varēsi doties kādā vietējā tūrītē - vai nu tas ir aplūkot kādu jūras vai citu vietējo zvēru, vai arī aplūkot kādu vietu. Šīs izklaides nav obligātas un iespējams arī dienu pavadīt staigājot pa apkārtni bez šīm papildus izmaksām, tāpēc ar šīm izmaksāt jārēķinās tikai tad, ja vēlēsies to darīt. Izmaksas ir atkarīgas no tā ko vēlēsies darīt, tāpēc arī nevaram pateikt konkrēti cik tev tas kopā izmaksās.
  • Personīgie tēriņi: Ja vēlēsies iegādāties kādu suvenīru, alkoholu vai citas savām vajadzībām nepieciešamās lietas, tad rēķinies arī ar šādiem papildus izdevumiem.

Kāds ir aptuvenais grupas lielums?

Mēs kopā būsim līdz 11 gājēji + 1 grupas vadītājs / vadītāji. Mums patīk mazas foršas grupiņas, jo tad viss ir draudzīgāk un izveidojas saliedēta komanda, kas kopā ejot parunājas, kopā gatavo ēst un kopā atpūšas, nevis katrs nolien vakarā savā stūrī un grauž čipšus.

Cik lielu somu / bagāžu varu ņemt līdz?

Pārgājienā līdz ņemsim tikai pašu nepieciešamāko un ir noteikts bagāžas limits 8kg (rokas bagāžas izmēri). Ja tu šādā bagāžas limitā nevari iekļauties, tad, iespējams, Piedzīvojums varētu nebūt domāts tev.

Vai pārgājiens ir domāts man?

Pārgājiens ir vidēji sarežģīts, jo laikapstākļi ir ļoti neparedzami un sauli pēkšņi var nomainīt lietus vai tieši otrādi - sliktos laikapstākļus var nomainīt karsta saule, kad gribas mest visas drēbes nost. Tie ir ziemeļi un te laikapstākļiem nevar ticēt pēc laika prognozēm TV ekrānos, telefonos vai "zinošiem un pieredzējušiem" draugiem, tāpēc jābūt gataviem visam. Pārgājiena laikā liksies CRAZY, CRAZY, CRAZY kāpēc es to daru, bet atgriežoties civilizācijā sapratīsi, ka tā foršākā lieta, ko esmu paveicis, es to esmu izdarījis un nākošreiz gribu vēl kaut ko trakāku 🙂

Kas man nepieciešams līdz?

Mēs nakšņosim teltīs, tāpēc noteikti būs nepieciešama līdz telts un silts guļammaiss, kā arī paklājiņš. Tā kā neviens mūsu vietā mantas nenesīs, bet pašiem vien visas mantas būs jānes, tad mēs gulēsim pa diviem vienā teltī, tādā veidā būs mazāks nesamo mantu saraksts un arī jautrāk. Vēl noteikti būs nepieciešama mugursoma, ērti pārgājiena apavi un silts mitruma izturīgs apģērbs, bet par precīzāku mantu sarakstu mēs informēsim tuvojoties Piedzīvojumam.

Kādi dokumenti nepieciešami?

Tev noteikti būs nepieciešama pase vai ID karte.

Obligāti ir jābūt jaunā tipa pasei (izdota pēc 2006. gada) un kura satur biometriskos datus (pirkstu nospiedumus), to var saprast pēc koferīša uz vāka, jo savādāk var gadīties problēmas ar muitu. Ceļošanai ārpus Šengenas zonas valstīm nav derīgas Latvijas pilsoņu pases, kas izsniegtas līdz 2002. gada 1. jūlijam (ar ielīmētu fotokartīti), kā arī Latvijas pilsoņu un nepilsoņu pases, kas izsniegtas ar derīguma termiņu 50 gadi.

Tikai Latvijas pilsoņa identifikācijas karte ir izmantojama kā ceļošanas dokuments Eiropas Savienības, Eiropas Ekonomiskās zonas valstu un Šveices Konfederācijas teritorijā. Latvijas nepilsoņiem izsniegtās identifikācijas kartes NAV DERĪGAS ceļojumos ārpus Latvijas.

Dokumentiem jābūt derīgiem (dokumenta derīguma termiņa datums -> brauciena beigu diena) vēl vismaz 3 mēnešus. Ārpus Latvijas var doties tikai ar derīgu ceļošanas dokumentu. Ja ceļošanas dokumenta derīguma termiņš beidzas brauciena laikā, tad tas ir nederīgs.

Kādas vīzas nepieciešamas?

Norvēģija: Latvijas pilsoņiem vīzas vai atļaujas nav nepieciešamas.

Vai es varu braukt viens?

Piedzīvojumā tu droši vari doties arī viens pats, jo mēs tev neprasīsim mistiskas piemaksas par vienvietīgu numuriņu tikai tāpēc, ka mēs tev nevaram atrast istabiņas biedru vai citu dīvainu atrunu. Tieši otrādi, ļoti daudzi brauc vieni paši un tādā gadījumā tev būs iespējams iepazīties ar jauniem draugiem vai varbūt pat izdosies atrast savu otru pusīti 😉

Kā pieteikties Piedzīvojumam?

Braucienam var pieteikties mūsu mājas lapā aizpildot pieteikuma formu, kas atrodas zem Piedzīvojuma apraksta. Tā kā interesenti ir daudzi, bet reālie braucēji nav visi, tad Piedzīvojuma dalības apstiprināšanai ir nepieciešams avansa maksājums. Avansa maksājuma lielums ir atkarīgs no konkrētā Piedzīvojuma. Apmaksājot šo avansu tev tiek apstiprināta vieta Piedzīvojumā. Atsakoties no dalības Piedzīvojumā avansa maksājums netiek atmaksāts kā arī netiek pārcelts cita brauciena dalības apstiprināšanai.

Cik ilgi es varu domāt, ja vēlos pieteikties?

Domāt var tik ilgi, kamēr ir pieejamas brīvas vietas. Pēc tam varēs turpināt domāt, bet braucienā vietas vairs nebūs.

Kā notiek līguma parakstīšana?

Fiziska līguma parakstīšana nenotiek. Piesakoties Piedzīvojumam pēc pieteikuma formas aizpildīšanas un pirms apmaksas veikšanas ir iespējams iepazīties ar Piedzīvojuma līgumu un nepieciešamības gadījumā arī to saglabāt. Avansa rēķina apmaksa ir apstiprinajums šim attiecīgajam Piedzīvojuma līgumam.

Vai ir iespējams līgumu parakstīt klātienē?

Nē nav iespējams, jo mēs ĻOTI bieži laiku atrodamies piedzīvojumos ārpus Latvijas (skatīt mājas lapā Piedzīvojumu sarakstu). Vēl ik pa laikam starp Piedzīvojumiem mūs var sastapt Cēsīs.

Kad es saņemšu detalizētāku plānu?

Detalizētāks plāns nekā norādīts mājas lapā dalībniekiem netiek piedāvāts, tāpēc gatavoties pārsteigumiem, jo tā taču ir foršāk 😉

Mūsu skatījumā grupas sapulces ir riktīgi novecojusi padarīšana, jo visu taču var izrunāt elektroniski un nav jātērē dārgais laiks to apmeklēšanai. Pie šāda secinājuma arī nonācām tāpēc, ka kādreiz mēs tās taisījām, bet kaut kā tās bija diezgan neveiklas un nebija plaši apmeklētas, tāpēc tagad visu informāciju nododam elektroniski e-pastā.

Brauciena mikroklimats un foršums lielā mērā ir atkarīgs no pašiem braucējiem, tāpēc ja tev patīk meklēt kašķi vai “pačakarēt prātu” organizatoriem un pārējiem brauciena dalībniekiem, tad šis brauciens nebūs domāts tev. Mums iepriekš ir gadījušās pāris īgnas tantes, kas visiem izbesīja, tāpēc ja arī tu nekontrolē savu garastāvokli – NEBRAUC! Grupas vadītājam VIENMĒR ir taisnība (pat ja nav) un tāpēc, ja esi nolēmis pievienoties tev nāksies viņu klausīt.

Pārgājiens Svalbārā