12.08 – 21.08.2021
Datums
Grūts
Grūtības pakāpe
16+
Ieteicamais vecums
170km
Pārgājiena garums

Vasaras izskaņā dosimies pārgājienā ap Monblānu, kas ir augstākais kalns Eiropā. Kopā 10 dienu laikā veiksim 170km un šķērsosim 3 valstis – Franciju, Šveici, Itāliju. Pārgājiena laikā baudīsim pasakainākos un skaistākos Alpu kalnus ar sniegotajām virsotnēm fonā. Šis būs samērā grūts pārgājiens, jo vidēji dienā veiksim 20km pa kalnainu apvidu, lieliem kāpumiem un kritumiem, bet nebūs arī nekas neiespējams. Šim pārgājienam nav nepieciešams alpīnisma ekipējums vai prasmes, bet gan vēlme doties gājienā pa Alpu kalnu takām ar skatu uz Eiropas augstāko virsotni Monblānu.

Piedzīvojuma plāns

1. diena: Pulcējamies Rīgas lidostā, sapazīstamies un visi kopā draudzīgi lidojam, kur pēc piezemēšanās ar organizētu transportu laižam uz kalniem, lai sāktu mūsu superīgo pārgājienu.

2. diena: Pirmā pārgājiena diena, kurā sākam soļot augšā un lejā. Pirmie smukie skati un piezogās pirmais besītis, bet tas ātri pazūt – jo augstāk kāpjam, jo iespaidīgāki skati.

3. – 9. diena: Celsimies līdz ar pirmajiem rīta gaiļiem, lai dienā varētu pieveikt pēc iespējas lielāku attālumu un vakaru varētu nobeigt ar saulrietiem pār Alpu kalnu virsotnēm un grupas čalām par Piedzīvoto, izkratīt sirdi viens otram foršā kompānijā pie franču vai itāļu vīna.

10. diena: Nobeidzam mūsu pārgājienu un laižam atpakaļ uz civilāziju. Ja viss forši tā saiet, ka sanāk vēl laiks, tad izlaižam nelielu līkumu pa tuvējo pilsētiņu un lidojam mīļajās mājās.

Kur mēs gulēsim?

Pārgājienā mēs gulēsim miljons zvaigžņu hotelī ko sauc par telti – cik tā būs ērta, tīra vai smaržīga ir atkarīgs tikai no tevis paša. Pēc dienas emociju pārpilnības un noguruma tajā tiks gulēts vissaldākais miegs un sapņoti viskrāsainākie sapņi. Ik rīta un ikvakara dušas rituāls būs jāveic netālu no telts esošajā upītē, ezerā vai strautiņā, ūdens būs ledaini auksts, bet tavi pārgājiena cīņu biedri tevi iedrošinās un ja pašam tas neizdosies, tad noteikti tevi tajā ar varu ievilks 😉

Teltīs kooperēsimies pa diviem, jo kopā ir jautrāk, siltāk un arī nesamo uz diviem dalīt ir daudz patīkamāk. Savas telšu naktsmītnes centīsimies uzcelt pēc iespējas skaistākās vietās, tā lai katru vakaru negribētos līst teltīs, bet sēdēt ar kafijas krūzi un baudīt skatu.

Ko mēs ēdīsim?

Pārtiku mēs gatavosim paši, nu vismaz vairumā rītu un vakaru to centīsimies darīt, bet kad būs slinkums, tad izmantosim nometņu ēstuvju piedāvātās ēdināšanas iespējas. Ēdiens tajās ir dārgs un ar neko pārsteidzošu neizceļas, bet tāda iespēja pastāv. Francijā veldzēsim slāpes ar franču vīniem, bet izsalkumu apmierināsim ar Šveices sieru Šveicē un garšīgajām itāļu picām Itālijā.

Pa dienu smērēsim sviestmaizes un grauzīsim čipsus 🙂 Dzeramo ūdeni filtrēsim no kalnu upītēm un ezeriņiem.

Ko man vēl vajadzētu zināt?

Piedzīvojumā tu droši vari doties arī viens pats, jo mēs tev neprasīsim mistiskas piemaksas par vienvietīgu numuriņu tikai tāpēc, ka mēs tev nevaram atrast istabiņas biedru vai citu dīvainu atrunu. Tieši otrādi, ļoti daudzi brauc vieni paši un tādā gadījumā tev būs iespējams iepazīties ar jauniem draugiem 😉

Piedzīvojums nav ekstrēmi sarežģīts un nav arī pastaiga pa Vecrīgu. Klintīs nekāpsim un 100km dienā neiesim, bet tā kā visu laiku pārvietosimies "uz priekšu", tad jābūt spējīgam nest savu ceļojuma somu bez īdēšanas un neapmierinātības.

Ja ir vēlme čīkstēt un būt īgnam par sīkumiem, tad šis nebūs īstais Piedzīvojums, jo tas bojā gan mikroklimatu grupā, gan garastāvokli pārejiem grupas biedriem, tāpēc mēs savos Piedzīvojumos vēlamies redzēt pozitīvus ceļotgribētājus. Grupas vadītājs "neauklēsies" ar kaprīzajiem cilvēkiem, bet tos vienkārši ignorēs, lai laiku veltītu tiem, kas vēlas baudīt Piedzīvojumu. Grupa ir maziņa, kas parasti izvēršas par ļoti draudzīgu kompāniju un tāpēc "kasīties" gribētājiem tajā nebūtu īstā vieta.

Šis Piedzīvojums nav domāts komforta cienītājiem un tiem kas nevar izkāpt no komforta zonas. Brīdinām, lai pēc tam publiski nav jāstāsta visādas muļķības.

Papildus iesakām izlasīt biežāk uzdotos jautājumus.

Cik tas maksā?

Šobrīd jeb līdz 18.07.2020 ir iespējams pieteikties šajā fantastiskajā Piedzīvojumā ar atlaidīti un dalības maksa būs 495. Piesakoties pēc 18.07.2020 Piedzīvojuma dalības maksa būs 495, arī sarunāt vairs pa lēto nevarēs. Cenā ietilpst viss zemāk aprakstītais. Vietu skaits braucienā ir ĻOTI ierobežots, tāpēc neatliec pieteikšanos uz pēdējo brīdi 😉

Piedzīvojuma cenā IR iekļauts:

Lidmašīnas biļetes no Rīgas

Lidmašīnas biļetes atpakaļ uz Rīgu

Transfērs no lidostas ielidojot

Grupas vadītāja atbalsts grūtos un prieka brīžos

Pārgājiena plānošana un plāna izstrāde

Neliela dāvaniņa no Piedzīvojumi

Papildus izmaksas:

Ēšanas izmaksas

Kempinga vietas nometnēs

Vietējie transporta pakalpojumi

Ceļojuma apdrošināšana

Personīgie tēriņi

* Un papildus Piedzīvojumā ir iekļautas tās lietas, ko nevar novērtēt ar naudu – superīgas emocijas, forša kompānija, jauni draugi, ikdienas smieklu deva un ideāli pavadīts laiks.

Papildus informācija

Ilgums10 dienas
NakšņošanaTelts
Transporta veidiLidmašīna
ValstisFrancija, Itālija, Šveice

Apmaksas nosacījumi

  • Avansa maksājums piesakoties Piedzīvojumam 50EUR. Bez šī maksājuma vieta netiek rezervēta.
  • Otrais maksājums 300EUR apmērā 14 dienu laikā pēc pieteikšanās un ne vēlāk kā līdz 60 dienām pirms Piedzīvojuma sākuma datuma
  • Pilna Piedzīvojuma apmaksa jāveic līdz 30 dienām pirms Piedzīvojuma sākuma datuma

Tā kā saņemam ĻOTI daudz pieteikumus, bet reālie braucēji nav visi, tad vieta tiek apstiprināta un rezervēta tikai pēc pirmās iemaksas apmaksas.

Cik lielas un kādas ir papildus izmaksas?

Pilnīgi precīzas papildus izmaksas nevaram norādīt un šīs izmaksas ir ĻOTI aptuvenas. Vairumā gadījumu tās būs diezgan atkarīgas no tevis paša un tavām vēlmēm, bet mūsu pašu mērķis ir “izbraukt pa lēto” un orientējoši tās ir šādas:

  • Ēšanas izdevumi: mēs iesakām izmantot tūrisma pārtiku, kuras cena ir aptuveni 5eur par ēdienreizi un dienā paredzētas šādas 2 ēdienreizes. Pārējā laikā visādi enerģijas batoniņi utml. lietas pēc tavas izvēles. Vairumā nometņu ir pieejamas ēstuves, kurās ēdienreize maksā ap 20EUR.
  • Teltsvieta speciālās apmetnēs: par telts uzcelšanu speciāli tam paredzētās vietās ir jāmaksā aptuveni 10 līdz 15EUR par nakti personai, kopā skaitot par visām pārgājiena naktīm tas sanāk 100EUR personai. Šo summu mēs neiekļaujam Piedzīvojuma dalības maksā, jo tās apmaksa notiek uz vietas apmetnēs un citreiz paveicās palikt bez maksas.
  • Ieejas maksas apskates un izklaides objektos, aktivitātes uz vietas: nekas tāds nav paredzēts, bet ja tomēr sanāk kādam uzskriet pa ceļam, tad kādas naudiņas tas varētu maksāt.
  • Ceļojuma apdrošināšana: ceļojuma apdrošināšana ir atkarīga no apdrošinātāja pie kura iegādāsies polisi, bet orientējoši tā izmaksās 15EUR, lai būtu segums visām plānotajām aktivitātēm.
  • Personīgie tēriņi: Ja vēlēsies iegādāties kādu suvenīru, alkoholu vai citas savām vajadzībām nepieciešamās lietas, tad rēķinies arī ar šādiem papildus izdevumiem.

Kāds ir aptuvenais grupas lielums?

Mēs kopā būsim līdz 14 gājēji + 1 grupas vadītājs / vadītāji. Mums patīk mazas foršas grupiņas, jo tad viss ir draudzīgāk un izveidojas saliedēta komanda, kas kopā ejot parunājas, kopā gatavo ēst un kopā atpūšas, nevis katrs nolien vakarā savā stūrī un grauž čipšus.

Cik lielu somu / bagāžu varu ņemt līdz?

Pārgājienā līdz ņemsim tikai pašu nepieciešamāko un ir noteikts bagāžas limits 8kg (rokas bagāžas izmēri). Ja tu šādā bagāžas limitā nevari iekļauties, tad, iespējams, Piedzīvojums varētu nebūt domāts tev.

Vai pārgājiens ir domāts man?

Pārgājiens ir diezgan grūts un var arī teikt, ka sarežģīts, jo laikapstākļi ir ļoti neparedzami un sauli pēkšņi var nomainīt lietus vai tieši otrādi - sliktos laikapstākļus var nomainīt karsta saule, kad gribas mest visas drēbes nost. Tie ir kalni un te laikapstākļiem nevar ticēt pēc laika prognozēm TV ekrānos, telefonos vai "zinošiem un pieredzējušiem" draugiem, tāpēc jābūt gataviem visam. Pārgājiena laikā liksies CRAZY, CRAZY, CRAZY kāpēc es to daru, bet atgriežoties civilizācijā sapratīsi, ka tā foršākā lieta, ko esmu paveicis, es to esmu izdarījis un nākošreiz gribu vēl kaut ko trakāku 🙂

Vai Covid-19 ietekmēs norisi?

Tā kā ļoti daudzi dalībnieki šī brauciena norisi ir gaidījuši diezgan ilgi, tad brauciena norisi Covid-19 ietekmēs tikai tādā gadījumā, ja kāda no valstīm, kuru paredzēts apmeklēt brauciena laikā tiks ielikta sarkanajā sarakstā jeb pie tām valstīm uz kurām ir rekomendēts nebraukt. Tas nozīmē, ka mēs brauksim pat tādā gadījumā, ja tās būs dzeltenajā sarakstā pēc kuru apmeklēšanas ir jāievēro 14 dienu pašizolācija.

Kas man nepieciešams līdz?

Mēs nakšņosim teltīs, tāpēc noteikti būs nepieciešama līdz telts un silts guļammaiss, kā arī paklājiņš. Tā kā neviens mūsu vietā mantas nenesīs, bet pašiem vien visas mantas būs jānes, tad mēs gulēsim pa diviem vienā teltī, tādā veidā būs mazāks nesamo mantu saraksts un arī jautrāk. Vēl noteikti būs nepieciešama mugursoma, ērti pārgājiena apavi un silts mitruma izturīgs apģērbs, bet par precīzāku mantu sarakstu mēs informēsim tuvojoties Piedzīvojumam.

Kādi dokumenti nepieciešami?

Tev noteikti būs nepieciešama pase vai ID karte.

Obligāti ir jābūt jaunā tipa pasei (izdota pēc 2006. gada) un kura satur biometriskos datus (pirkstu nospiedumus), to var saprast pēc koferīša uz vāka, jo savādāk var gadīties problēmas ar muitu. Ceļošanai ārpus Šengenas zonas valstīm nav derīgas Latvijas pilsoņu pases, kas izsniegtas līdz 2002. gada 1. jūlijam (ar ielīmētu fotokartīti), kā arī Latvijas pilsoņu un nepilsoņu pases, kas izsniegtas ar derīguma termiņu 50 gadi.

Tikai Latvijas pilsoņa identifikācijas karte ir izmantojama kā ceļošanas dokuments Eiropas Savienības, Eiropas Ekonomiskās zonas valstu un Šveices Konfederācijas teritorijā. Latvijas nepilsoņiem izsniegtās identifikācijas kartes NAV DERĪGAS ceļojumos ārpus Latvijas.

Dokumentiem jābūt derīgiem (dokumenta derīguma termiņa datums -> brauciena beigu diena) vēl vismaz 3 mēnešus. Ārpus Latvijas var doties tikai ar derīgu ceļošanas dokumentu. Ja ceļošanas dokumenta derīguma termiņš beidzas brauciena laikā, tad tas ir nederīgs.

Kādas vīzas nepieciešamas?

Šveice: Latvijas pilsoņiem vīzas vai atļaujas nav nepieciešamas.

Itālija: Latvijas pilsoņiem vīzas vai atļaujas nav nepieciešamas.

Francija: Latvijas pilsoņiem vīzas vai atļaujas nav nepieciešamas.

Vai es varu braukt viens?

Piedzīvojumā tu droši vari doties arī viens pats, jo mēs tev neprasīsim mistiskas piemaksas par vienvietīgu numuriņu tikai tāpēc, ka mēs tev nevaram atrast istabiņas biedru vai citu dīvainu atrunu. Tieši otrādi, ļoti daudzi brauc vieni paši un tādā gadījumā tev būs iespējams iepazīties ar jauniem draugiem vai varbūt pat izdosies atrast savu otru pusīti 😉

Kā pieteikties Piedzīvojumam?

Braucienam var pieteikties mūsu mājas lapā aizpildot pieteikuma formu, kas atrodas zem Piedzīvojuma apraksta. Tā kā interesenti ir daudzi, bet reālie braucēji nav visi, tad Piedzīvojuma dalības apstiprināšanai ir nepieciešams avansa maksājums. Avansa maksājuma lielums ir atkarīgs no konkrētā Piedzīvojuma. Apmaksājot šo avansu tev tiek apstiprināta vieta Piedzīvojumā. Atsakoties no dalības Piedzīvojumā avansa maksājums netiek atmaksāts kā arī netiek pārcelts cita brauciena dalības apstiprināšanai.

Cik ilgi es varu domāt, ja vēlos pieteikties?

Domāt var tik ilgi, kamēr ir pieejamas brīvas vietas. Pēc tam varēs turpināt domāt, bet braucienā vietas vairs nebūs.

Kā notiek līguma parakstīšana?

Fiziska līguma parakstīšana nenotiek. Piesakoties Piedzīvojumam pēc pieteikuma formas aizpildīšanas un pirms apmaksas veikšanas ir iespējams iepazīties ar Piedzīvojuma līgumu un nepieciešamības gadījumā arī to saglabāt. Avansa rēķina apmaksa ir apstiprinajums šim attiecīgajam Piedzīvojuma līgumam.

Vai ir iespējams līgumu parakstīt klātienē?

Nē nav iespējams, jo mēs ĻOTI bieži laiku atrodamies piedzīvojumos ārpus Latvijas (skatīt mājas lapā Piedzīvojumu sarakstu). Vēl ik pa laikam starp Piedzīvojumiem mūs var sastapt Cēsīs.

Kad es saņemšu detalizētāku plānu?

Detalizētāks plāns nekā norādīts mājas lapā dalībniekiem netiek piedāvāts, tāpēc gatavoties pārsteigumiem, jo tā taču ir foršāk 😉

Mūsu skatījumā grupas sapulces ir riktīgi novecojusi padarīšana, jo visu taču var izrunāt elektroniski un nav jātērē dārgais laiks to apmeklēšanai. Pie šāda secinājuma arī nonācām tāpēc, ka kādreiz mēs tās taisījām, bet kaut kā tās bija diezgan neveiklas un nebija plaši apmeklētas, tāpēc tagad visu informāciju nododam elektroniski e-pastā.

Brauciena mikroklimats un foršums lielā mērā ir atkarīgs no pašiem braucējiem, tāpēc ja tev patīk meklēt kašķi vai “pačakarēt prātu” organizatoriem un pārējiem brauciena dalībniekiem, tad šis brauciens nebūs domāts tev. Mums iepriekš ir gadījušās pāris īgnas tantes, kas visiem izbesīja, tāpēc ja arī tu nekontrolē savu garastāvokli – NEBRAUC! Grupas vadītājam VIENMĒR ir taisnība (pat ja nav) un tāpēc, ja esi nolēmis pievienoties tev nāksies viņu klausīt.

Monblāns