26.12.2020 – 02.01.2021
Datums
Viegls
Grūtības pakāpe
1 – 99
Ieteicamais vecums

Vai tu atceries, kad pēdējo reizi sagaidīji Jauno gadu sniega kupenās? Mēs tā īsti nespējam atminēties, tāpēc šogad laidīsim sagaidīt Jauno gadu un baudīt distanču slēpošanas priekus uz Lapzemi Somijā. Ziema Lapzemē atnāk jau oktobrī un tāpēc mega daudz sniega garantēts. Nu tā līdz padusēm un vairāk. NICE!!! Un vēl Lapzemē naktīs ir novērojama ziemeļblāzma. Dubultais NICE 🙂

Katru vakaru pēc distanču slēpošanas relaksēsimies somu pirtī (saunā) un tad “Aidā” ienirsim sniega kupenās. Dienās, kad distanču slēpes atpūtīsies, varēsim laist uz lielo kalnu, lai brauktu ar kalnu slēpēm vai snovbordu pa garākajiem nobraucieniem Somijā un ja arī ar to nepietiks, tad sniega suņu vai ziemeļbriežu kamanas, pastaigas ar sniega kurpēm, sniega motocikli pa Lapzemes mežiem un citas vietējās aktivitātes būs tieši laikā, lai izbaudītu lielos ziemas priekus.

Lapzemes mežos atrodas viens no Somijas lielākajiem un labākajiem distanču slēpošanas kūrortiem Yllas. Ne pa velti šeit notiek dažādas sacensības un šo trašu izcilā kvalitāte neatstāj vienaldzīgus ne iesācējus, ne arī profesionāļus un sev piemērotu trasīti atradīs jebkura līmeņa slēpotājs. Speciāli sagatavoto distanču slēpošanas trašu kopgarums šeit pārsniedz 300km – tās ir plašas, ideāli sakoptas un nogreiderētas, vienā vārdā sakot – labāki distanču slēpošanas apstākļi nav iespējami. Trases ir paredzētas gan slēpošanai klasiskā, gan arī slīdsolim. Daļa trašu ir apgaismotas, kas ir īpaši svarīgi, jo aiz polārā loka ziemā satumst diezgan ātri un tāpēc trases ar mākslīgo apgaismojumu ļauj baudīt distanču slēpošanu arī diennakts tumšajā laikā, piemēram, vakara slēpojuma cienītājiem. Daudzas trases vijas cauri nacionālajam parkam un citām skaistām vietām, tāpēc slēpojums izvērtīsies īpaši patīkams un acīm baudāms.

Piedzīvojums ir domāts ikvienam - gan tiem, kas piedzimuši ar slēpēm pie kājām, gan arī tiem, kas nekad dzīvē to līdz šim nav darījuši. Iespējams tu nemāki slēpot vai vienīgo un pēdējo reizi uz distanču slēpēm uzkāpi skolas laikā, tāpēc distanču slēpošana tev neliekas saistošs atpūtas veids, bet tieši Lapzeme ir tā vieta, kur to darīt un varbūt pat iemīlēt, jo tie skati apkārt un sniegs ir kaut kas AMAZING. Tas tāpat kā salīdzināt braukšanu ar velo pa stadionu vai gleznainiem velo celiņiem. Tā ir īstā vieta, kur to arī sākt mācīties darīt, jo nav labākas vietas, kur sākt nodarboties ar distanču slēpošanu.

Kā mēs tur nokļūsim?

Uz Lapzemi laidīsim ar tiešo reisu no Rīgas jeb lidmašīnu, kura no Rīgas lidostas izlidos sestdien 12:35. Tālāk ar busiņu atliks vēl tikai aptuveni 45min (atkarībā no laikapstākļiem) līdz mūsu namiņam. Atpakaļ no Piedzīvojuma Rīgā atgriezīsies tieši tāpat ar tiešo reisu pēc nedēļas sestdien 17:25.

Kur mēs gulēsim?

Mēs dzīvosimies tipiskā Lapzemes mājā, kurā būs gan somu pirts (sauna), gan kamīns, slēpju novietne, gan arī telpa, kurā varēs ievaskot savas slēpes – viss ideālai distanču slēpošanas atpūtai. Gulēsim pa 2 cilvēkiem istabiņās, kur katrā ir divstāvu gulta, bet brokastosim, vakarēsim un baudīsim viens otra superīgo sabiedrību dzīvojamā telpā jeb viesistabā, kur spēlēsim galda spēles, būs kāršu partijas, kāda glāze karstvīna un sociālās dziras ar nebeidzamām sarunām. Namiņš būs tāds, kādu mēs to apdzīvosim.

Distanču slēpošanas trases atrodas tikai ~100m no mūsu namiņa, bet uz lielo kalnu varēs aizbraukt ar ski-busu, kura pietura atrodas netālu no mājas.

Ko mēs ēdīsim?

Mūsu mājiņā būs pilnībā aprīkota virtuve, lai mēs varētu izpausties savās kulinārijas prasmēs. Vakariņas gatavosim kopīgi, mēs ēdīsim to ko paši pagatavosim. Brokastis kā jau brokastis – kafija, mušļi, maizītes, ko nu katrs būs sarūpējis, bet pusdienas baudīsim sēžot slēpošanas trases malā un dzerot tēju no termosa, uzkožot kādu desmaizi vai siermaizi.

Ja nu tomēr kādu dienu uznāks lielais mega slinkums, tad vietējais restorāns pilsētiņā vai trases malā pieejamās ēstuvītes būs pa rokai.

Ko man vēl vajadzētu zināt?

Nav svarīgi cik jauns vai vecs esi un nav arī nepieciešama nopietna distanču slēpošanas pieredze vai sagatavotība. Šīs ir brīvdienas ikvienam, mēs neviens neesam distanču slēpošanas profesionālis un tāpēc visi priecāsimies par to, ka sanāk un baudīsim distanču slēpošanas brīvdienas katrs sev piemērotākajā tempā. Mums pašiem šajā braucienā vairākas reizes ir bijis līdz 3 gadus vecs Piedzīvojumu mednieks, tāpēc arī citas ģimenes ar bērniem – WELCOME.

Mēs visi dzīvosim vienā lielā mājā, tāpēc īpaši svarīgs ir grupas sastāvs un tas, lai tajā nebūtu kādi kretīni, kuriem vienmēr sniegs par daudz, laiks par aukstu vai gultā matracis par cietu. Ja tev ir svarīgs mega komforts vai, lai pa mūzikas atskaņotāju visu laiku skan TAVA mīļākā mūzika vai pa TV iet tavs mīļākais kanāls, tad šis Piedzīvojums nav domāts tev. Tas ir domāts tiem, kas primāri interesē distanču slēpošana un ziemas atpūta, un kuram nav vēlmes atbraukt Piedzīvojumā un uzkrist uz nerva citiem grupas biedriem. Mēs ar tevi neauklēsimies, bet tevi ignorēsim ar visiem taviem niķiem un stiķiem varēsi viens pats sēdēt kaktā un gruzīties cik viss ir slikti.

Papildus iesakām izlasīt biežāk uzdotos jautājumus.

Cik tas maksā?

Šobrīd jeb līdz 01.11.2020 ir iespējams pieteikties šajā fantastiskajā Piedzīvojumā ar atlaidīti un dalības maksa būs 695. Piesakoties pēc 01.11.2020 Piedzīvojuma dalības maksa būs 695, arī sarunāt vairs pa lēto nevarēs. Cenā ietilpst viss zemāk aprakstītais. Vietu skaits braucienā ir ĻOTI ierobežots, tāpēc neatliec pieteikšanos uz pēdējo brīdi 😉

Piedzīvojuma cenā IR iekļauts:

Lidmašīnas biļetes no Rīgas

Lidmašīnas biļetes atpakaļ uz Rīgu

Transfērs no lidostas un atpakaļ uz lidostu galamērķī

Dzīvošana tipiskā Lapzemes mājiņā pa 2 cilvēkiem istabā

Grupas vadītāja atbalsts grūtos un prieka brīžos

Piedzīvojuma plānošana un plāna izstrāde

Neliela dāvaniņa no Piedzīvojumi

Papildus izmaksas:

Ēšanas izmaksas

Ekskursijas, izklaides un transports uz vietas

Ceļojuma apdrošināšana

Personīgie tēriņi

* Un papildus Piedzīvojumā ir iekļautas tās lietas, ko nevar novērtēt ar naudu – superīgas emocijas, forša kompānija, jauni draugi, ikdienas smieklu deva un ideāli pavadīts laiks.

Viens brīdis no Piedzīvojuma

Papildus informācija

Ilgums8 dienas
NakšņošanaĪres māja
Transporta veidiLidmašīna, Minibuss
ValstisSomija

Apmaksas nosacījumi

  • Avansa maksājums piesakoties Piedzīvojumam 50EUR. Bez šī maksājuma vieta netiek rezervēta.
  • Otrais maksājums 300EUR apmērā 14 dienu laikā pēc pieteikšanās un ne vēlāk kā līdz 60 dienām pirms Piedzīvojuma sākuma datuma
  • Pilna Piedzīvojuma apmaksa jāveic līdz 30 dienām pirms Piedzīvojuma sākuma datuma

Tā kā saņemam ĻOTI daudz pieteikumus, bet reālie braucēji nav visi, tad vieta tiek apstiprināta un rezervēta tikai pēc pirmās iemaksas apmaksas.

Cik lielas un kādas ir papildus izmaksas?

Pilnīgi precīzas papildus izmaksas nevaram norādīt un šīs izmaksas ir ĻOTI aptuvenas. Vairumā gadījumu tās būs diezgan atkarīgas no tevis paša un tavām vēlmēm, bet mūsu pašu mērķis ir “izbraukt pa lēto” un orientējoši tās ir šādas:

Kāds ir aptuvenais grupas lielums?

Mēs kopā būsim līdz 16 slēpotāji + 2 grupas vadītājs / vadītāji. Mums patīk mazas foršas grupiņas, jo tad viss ir draudzīgāk un izveidojas saliedēta komanda, kas kopā paslēpo, gatavo ēst un kopā atpūšas, nevis katrs nolien vakarā savā stūrī un grauž čipšus.

Cik lielu somu / bagāžu varu ņemt līdz?

Pārgājienā līdz ņemsim tikai pašu nepieciešamāko un ir noteikts bagāžas limits 8kg (rokas bagāžas izmēri). Ja tu šādā bagāžas limitā nevari iekļauties, tad, iespējams, Piedzīvojums varētu nebūt domāts tev.

Kādi dokumenti nepieciešami?

Tev noteikti būs nepieciešama pase vai ID karte.

Obligāti ir jābūt jaunā tipa pasei (izdota pēc 2006. gada) un kura satur biometriskos datus (pirkstu nospiedumus), to var saprast pēc koferīša uz vāka, jo savādāk var gadīties problēmas ar muitu. Ceļošanai ārpus Šengenas zonas valstīm nav derīgas Latvijas pilsoņu pases, kas izsniegtas līdz 2002. gada 1. jūlijam (ar ielīmētu fotokartīti), kā arī Latvijas pilsoņu un nepilsoņu pases, kas izsniegtas ar derīguma termiņu 50 gadi.

Tikai Latvijas pilsoņa identifikācijas karte ir izmantojama kā ceļošanas dokuments Eiropas Savienības, Eiropas Ekonomiskās zonas valstu un Šveices Konfederācijas teritorijā. Latvijas nepilsoņiem izsniegtās identifikācijas kartes NAV DERĪGAS ceļojumos ārpus Latvijas.

Dokumentiem jābūt derīgiem (dokumenta derīguma termiņa datums -> brauciena beigu diena) vēl vismaz 3 mēnešus. Ārpus Latvijas var doties tikai ar derīgu ceļošanas dokumentu. Ja ceļošanas dokumenta derīguma termiņš beidzas brauciena laikā, tad tas ir nederīgs.

Kādas vīzas nepieciešamas?

Somija: Latvijas pilsoņiem vīzas vai atļaujas nav nepieciešamas.

Vai es varu braukt viens?

Piedzīvojumā tu droši vari doties arī viens pats, jo mēs tev neprasīsim mistiskas piemaksas par vienvietīgu numuriņu tikai tāpēc, ka mēs tev nevaram atrast istabiņas biedru vai citu dīvainu atrunu. Tieši otrādi, ļoti daudzi brauc vieni paši un tādā gadījumā tev būs iespējams iepazīties ar jauniem draugiem vai varbūt pat izdosies atrast savu otru pusīti 😉

Kā pieteikties Piedzīvojumam?

Braucienam var pieteikties mūsu mājas lapā aizpildot pieteikuma formu, kas atrodas zem Piedzīvojuma apraksta. Tā kā interesenti ir daudzi, bet reālie braucēji nav visi, tad Piedzīvojuma dalības apstiprināšanai ir nepieciešams avansa maksājums. Avansa maksājuma lielums ir atkarīgs no konkrētā Piedzīvojuma. Apmaksājot šo avansu tev tiek apstiprināta vieta Piedzīvojumā. Atsakoties no dalības Piedzīvojumā avansa maksājums netiek atmaksāts kā arī netiek pārcelts cita brauciena dalības apstiprināšanai.

Cik ilgi es varu domāt, ja vēlos pieteikties?

Domāt var tik ilgi, kamēr ir pieejamas brīvas vietas. Pēc tam varēs turpināt domāt, bet braucienā vietas vairs nebūs.

Kā notiek līguma parakstīšana?

Fiziska līguma parakstīšana nenotiek. Piesakoties Piedzīvojumam pēc pieteikuma formas aizpildīšanas un pirms apmaksas veikšanas ir iespējams iepazīties ar Piedzīvojuma līgumu un nepieciešamības gadījumā arī to saglabāt. Avansa rēķina apmaksa ir apstiprinajums šim attiecīgajam Piedzīvojuma līgumam.

Vai ir iespējams līgumu parakstīt klātienē?

Nē nav iespējams, jo mēs ĻOTI bieži laiku atrodamies piedzīvojumos ārpus Latvijas (skatīt mājas lapā Piedzīvojumu sarakstu). Vēl ik pa laikam starp Piedzīvojumiem mūs var sastapt Cēsīs.

Kad es saņemšu detalizētāku plānu?

Detalizētāks plāns nekā norādīts mājas lapā dalībniekiem netiek piedāvāts, tāpēc gatavoties pārsteigumiem, jo tā taču ir foršāk 😉

Mūsu skatījumā grupas sapulces ir riktīgi novecojusi padarīšana, jo visu taču var izrunāt elektroniski un nav jātērē dārgais laiks to apmeklēšanai. Pie šāda secinājuma arī nonācām tāpēc, ka kādreiz mēs tās taisījām, bet kaut kā tās bija diezgan neveiklas un nebija plaši apmeklētas, tāpēc tagad visu informāciju nododam elektroniski e-pastā.

Brauciena mikroklimats un foršums lielā mērā ir atkarīgs no pašiem braucējiem, tāpēc ja tev patīk meklēt kašķi vai “pačakarēt prātu” organizatoriem un pārējiem brauciena dalībniekiem, tad šis brauciens nebūs domāts tev. Mums iepriekš ir gadījušās pāris īgnas tantes, kas visiem izbesīja, tāpēc ja arī tu nekontrolē savu garastāvokli – NEBRAUC! Grupas vadītājam VIENMĒR ir taisnība (pat ja nav) un tāpēc, ja esi nolēmis pievienoties tev nāksies viņu klausīt.

Jaunais gads Lapzemē
Yllas Lapzemē
Yllas Lapzemē
Yllas Lapzemē
Yllas Lapzemē
Yllas Lapzemē
Yllas Lapzemē
Yllas Lapzemē
Yllas Lapzemē
Yllas Lapzemē
Yllas Lapzemē
Yllas Lapzemē
Yllas Lapzemē
Yllas Lapzemē
Yllas Lapzemē
Yllas Lapzemē
Yllas Lapzemē
Yllas Lapzemē
Yllas Lapzemē
Yllas Lapzemē
Yllas Lapzemē
Yllas Lapzemē
Yllas Lapzemē