08.11.2020
Datums
Vidējs
Grūtības pakāpe
14+
Ieteicamais vecums
~15km
Pārgājiena garums

Katra mēneša otrajā svētdienā dodamies vienas dienas pārgājienā pa kādu foršu vietu Latvijā un šajos pārgājienos piedāvājam pievienoties bez dalības maksas. Spīd saule, līst lietus vai snieg sniegs – nekas nebūs šķērslis, ja ir forši cilvēki apkārt.

Šajā reizē laidīsim pārgājienā gar Līgatnes upi ~15km garumā. Tās krastos nav iestaigāta pārgājiena taka, tāpēc jārēķinās ar brišanu un pārgājienu, kurā būs jākāpj un jālien pārvarot dabas veidotos šķēršļus. Sāksim no A2 jeb Pleskavas šosejas tilta Augšlīgatnē. Uz šejieni ērti var nokļūt ar sabiedrisko transportu no Rīgas, kas iet praktiski ik pēc stundas, kā arī ar privātajiem transportiem. Pārgājiens ir lineārs nevis apļveida, tāpēc iepriekš saorganizēsim transporta pārdzīšanu uz beigu vietu kopistiski. Pārgājienu finišēsim pie Līgatnes upes ietekas Gaujā kas atrodas blakus Līgatnes pārceltuvei, no kurienes tad arī būs iespējams tālāk doties mājās ar privāto transportu vai ar sabiedrisko autobusu.

Ko man vēl vajadzētu zināt?

Piedzīvojums nav ekstrēmi sarežģīts un nav arī pastaiga pa Vecrīgu. Klintīs nekāpsim un 100km dienā neiesim, bet tā kā visu laiku pārvietosimies "uz priekšu", tad jābūt spējīgam nest savu ceļojuma somu bez īdēšanas un neapmierinātības.

Ja ir vēlme čīkstēt un būt īgnam par sīkumiem, tad šis nebūs īstais pārgājiens, jo tas bojā gan mikroklimatu grupā, gan garastāvokli pārejiem ceļa biedriem, tāpēc mēs savos pārgājienos un Piedzīvojumos vēlamies redzēt pozitīvus ceļotgribētājus. Grupas vadītājs "neauklēsies" ar kaprīzajiem cilvēkiem, bet tos vienkārši ignorēs, lai laiku veltītu tiem, kas vēlas baudīt pārgājienu. Šis tomēr ir grupas pārgājiens un katram savas problēmas ir jārisina individuāli nevis publiski, jo mēs vēlamies lai pārgājiena gaitā mūsu grupiņa izvēršas par ļoti draudzīgu kompāniju un tāpēc "kasīties" gribētājiem tajā nebūtu īstā vieta.

Šis Piedzīvojums nav domāts komforta cienītājiem un tiem kas nevar izkāpt no komforta zonas. Brīdinām, lai pēc tam publiski nav jāstāsta visādas muļķības.

Vietu skaits šajā Piedzīvojumā ir ierobežots, tāpēc neatliec pieteikšanos uz pēdējo brīdi. Piesakies tikai tad, ja esi par 138% pārliecināts, ka tajā dosies. Dzīvē, protams, visādi gadās un, ja tomēr tajā nesanāk doties, tad paziņo par mums to vismaz 3 dienas iepriekš, lai varam pilnas grupas gadījumā šo vietu piedāvāt kādam citam pretējā gadījumā rēķināmies, ka būsi. Piesakoties un neapmeklējot pasākumu nākošajos bezmaksas Piedzīvojumos dalība tev vairs nebūs iespējama.

Šis pārgājiens ir tapis pateicoties PĀRSTEIDZOŠĀ LATVIJA Piedzīvojumiem pa Latviju. Tie ir daudzdienu Piedzīvojumi pa Latviju - ar laivām, ar supiem, ar motorolleriem, ar velo, ar elektro velo un pārgājieni.

Papildus informācija

Ilgums1 diena
ValstisLatvija
Līgatne