02.06 – 09.06.2021
Datums
380km
Distance
Vidējs
Grūtības pakāpe

Maģiskā Donavas upe un pasakainās Austrijas kalnu ainavas ir kaut kas tiešām ļoti skaists un īpašs, bet vēl īpašāk un skaistāk to ir izbaudīt velosipēda mugurā. Tāpēc mēs leksim virsū velo un laidīsim gar Donavas upi visā tās garumā pa Austriju. Austrijā ir izcili velo celiņi un idela velo infrastruktūra, tāpēc tā ir ļoti piemērota velo ceļotājiem, jo velobraucējus respektējoša sabiedrība ir ik uz soļa. Šis velo brauciens ir piemērots ikvienam, jo maršruts pārsvarā iet pa ieleju līdz ar to nav paredzēti lieli kāpumi vai kritumi.

Lai piedalītos šajā velo braucienā nav jābūt profesionālim vai īpašai sagatavotībai, kā arī nav nozīmes cik jauns, vecs, sagrabējis vai kādā krāsā ir tavs velo, pat ja tas izskatās tā, it kā tikai vakar būtu izvilks no upes. Šis brauciens ir paredzēts ikvienam, kuram ir vēlme uzsēsties uz velo un to ripināt baudot neaprakstāmi skaisto ainavu apkārt, jo tu pats varēsi izvēlēties sev ērtāko distanci un tempu.

Piedzīvojuma plāns

Uz Austriju un atpakaļ uz mājām lidosi ar lidmašīnu. Mūsu plāns ir katru dienu startēt laicīgi ap 9 no rīta un nobraukt 60-70km jeb tāds būs aptuvenais minimālais attālums no vienas nakšņošanas vietas līdz nākošajai. Ja tev šis attālums liekas par mazu, tu droši varēsi pēc savām vēlmēm to pagarināt izmetot kādu papildus līkumu, bet ja par daudz – kādu posmu veiksi ar vietējo vilcienu, kurš Austrijā ir ikdienišķa un normāla parādība arī laukos nevis tikai starp lielajām pilsētām. Brīvdienu kopējais plānotais nobraukums ir ap 380km.

Rīts sāksies ar kafiju Štrausa “Pie skaistās zilās Donavas” pavadījumā un brokastīm, bet turpinājumā pa nelielām interešu grupiņām ripināsimies baudot Austrijas lauku ainavas ik pa laikam apmeklējot arī kādu Austrijas foršo pilsētiņu. Vakars beigsies ar kopīgu vakarēšanu, nebeidzamām sarunām, socializēšanos pie kāda Austrijas aliņa vai vīna un smiekliem līdz atlūzīsim sapņojot par skaisti pavadīto dienu un ar prieka pilnu satraukumu gaidot nākošās dienas rītu.

Lai velo brīvdienas būtu vēl baudāmākas, mūs ik dienu pavadīs mantu busiņš, un tāpēc varēsi baudīt velobraucienu bez liekām somām un bez raizēm, ik pa laikam piebremzējot, lai iemūžinātu kārtējo, neaprakstāmi skaisto ainavu, jo visas pārējās pa dienu nevajadzīgās mantas vedīs busiņš.

Kur mēs gulēsim?

Velo braucienā mēs gulēsim miljons zvaigžņu hotelī ko sauc par telti – cik tā būs ērta, tīra vai smaržīga ir atkarīgs tikai no tevis paša. Pēc dienas emociju pārpilnības un noguruma tajā tiks gulēts vissaldākais miegs un sapņoti viskrāsainākie sapņi. Teltis celsim civilizētos kempingos ar dušu un tekošu ūdeni. Iespējams, kādu nakti nāksies pārlaist kādā pļaviņā un mazgāties blakus esošajā upītē, ezerā vai strautiņā, bet kopumā orientēsimies uz kempingiem 😉

Par telti jāparūpējas katram paša, bet ja tev nav sava telts, tad nevajag nokārt degunu, jo vienmēr var atrast kādu, kurš arī ir vienītī un kurš labprāt kooperētos.

Ko mēs ēdīsim?

Vakariņas gatavosim kopistiski apmetnēs – tas nozīmē, ka būs pieejams viss nepieciešamais ekipējums un inventārs, lai varētu gatavot, bet visi kopā mēs ar rokām un kājām izpaudīsimies ar savām pavārprasmēm mēģinot pagatavot kaut ko ēdamu. Parasti sanāk baigi forši sadalīt pienākumus un gala rezultāts ir superīgs. Protams, ja kopīgu ēdienreižu gatavošana tev neliekas saistoša vai tev ir savas individuālās gastronomiskās prasības, tad tu vari pats izpausties un pagatavot sev ēdamo, vienīgi tad pašam nāksies arī parūpēties par traukiem, prīmusu un citām gatavošanai nepieciešamajām lietām.

Bieži vien no rītiem katram ir savs celšanās un ēšanas ritms – citam gribās apēst normālu brokastu putru, bet citam pietiek ar vienu izdzertu jogurtu un apēstu ābolu, tāpēc brokastīs katrs organizēsimies pats. To būs iespējams darīt apmetnē un kaut ko uzgatavot vai izmantot kādas vietējās ēstuves labvēlību ar nesteidzīgu un slinku rīta kafiju.

Pa dienu pusdienās ēdīsim līdzi sasmērētās sviestmaizes kādā pasakainā piknika vietā vai izmantosim vietējo ēstuvju piedāvājumus.

Ko man vēl vajadzētu zināt?

Nav svarīgi cik jauns vai vecs esi un nav arī nepieciešama nopietna riteņbraukšanas pieredze vai sagatavotība. Protams, katrs mēs esam dažādi un kas vienam liekas tik viegli kā palaist purkšķīti, tas citam kā izspiest lielāko s*** pasaulē, tāpēc katrs pats ir atbildīgs par savu spēju un varēšanas novērtējumu. Šīs ir velo brīvdienas ikvienam, mēs neviens neesam velo profesionālis un tāpēc visi priecāsimies par vieglajiem posmiņiem un visi svīdīsim grūtākos kalnu posmiņos katrs tos baudot savā tempā. Mums pašiem velo beņķītī ir bijis līdz 3 gadus vecs Piedzīvojumu mednieks, tāpēc arī citas ģimenes ar bērniem - WELCOME.

Ja ir vēlme čīkstēt un būt īgnam par sīkumiem, tad šis nebūs īstais Piedzīvojums, jo tas bojā gan mikroklimatu grupā, gan garastāvokli pārejiem grupas biedriem, tāpēc mēs savos Piedzīvojumos vēlamies redzēt pozitīvus ceļotgribētājus. Grupas vadītājs "neauklēsies" ar kaprīzajiem cilvēkiem, bet tos vienkārši ignorēs, lai laiku veltītu tiem, kas vēlas baudīt Piedzīvojumu. Grupa ir maziņa, kas parasti izvēršas par ļoti draudzīgu kompāniju un tāpēc "kasīties" gribētājiem tajā nebūtu īstā vieta.

Šis Piedzīvojums nav domāts komforta cienītājiem un tiem kas nevar izkāpt no komforta zonas. Brīdinām, lai pēc tam publiski nav jāstāsta visādas muļķības.

Papildus iesakām izlasīt biežāk uzdotos jautājumus.

Cik tas maksā?

Šobrīd jeb līdz 26.07.2020 ir iespējams pieteikties šajā fantastiskajā Piedzīvojumā ar atlaidīti un dalības maksa būs 395. Piesakoties pēc 26.07.2020 Piedzīvojuma dalības maksa būs 395, arī sarunāt vairs pa lēto nevarēs. Cenā ietilpst viss zemāk aprakstītais. Vietu skaits braucienā ir ĻOTI ierobežots, tāpēc neatliec pieteikšanos uz pēdējo brīdi 😉

Piedzīvojuma cenā IR iekļauts:

Lidmašīnas biļetes no Rīgas uz Austriju

Lidmašīnas biļetes atpakaļ no Austrijas uz Rīgu

Velosipēdu transfērs ar busiņu no Rīgas uz velobrauciena sākuma vietu un atpakaļ uz Rīgu

Mantu transports ar pavadošo transportu velobrauciena laikā

Grupas vadītāja atbalsts grūtos un prieka brīžos

Velobrauciena plānošana un plāna izstrāde

Neliela dāvaniņa no Piedzīvojumi

Papildus izmaksas:

Vietējie transporta pakalpojumi

Ēšanas izmaksas

Kempingi un teltsvietas

Ceļojuma apdrošināšana

Personīgie tēriņi

* Un papildus Piedzīvojumā ir iekļautas tās lietas, ko nevar novērtēt ar naudu – superīgas emocijas, forša kompānija, jauni draugi, ikdienas smieklu deva un ideāli pavadīts laiks.

Papildus informācija

Ilgums8 dienas
NakšņošanaTelts
Transporta veidiLidmašīna
ValstisAustrija

Apmaksas nosacījumi

  • Avansa maksājums piesakoties Piedzīvojumam 50EUR. Bez šī maksājuma vieta netiek rezervēta.
  • Otrais maksājums 200EUR apmērā 14 dienu laikā pēc pieteikšanās un ne vēlāk kā līdz 60 dienām pirms Piedzīvojuma sākuma datuma
  • Pilna Piedzīvojuma apmaksa jāveic līdz 30 dienām pirms Piedzīvojuma sākuma datuma

Tā kā saņemam ĻOTI daudz pieteikumus, bet reālie braucēji nav visi, tad vieta tiek apstiprināta un rezervēta tikai pēc pirmās iemaksas apmaksas.

Cik lielas un kādas ir papildus izmaksas?

Pilnīgi precīzas papildus izmaksas nevaram norādīt un šīs izmaksas ir ĻOTI aptuvenas. Vairumā gadījumu tās būs diezgan atkarīgas no tevis paša un tavām vēlmēm, bet mūsu pašu mērķis ir “izbraukt pa lēto” un orientējoši tās ir šādas:

  • Ēšanas izdevumi: mēs pārtikas produktus pārsvarā pirksim lielveikalā un gatavosim paši. Tas attiecas arī uz kopīgajām vakariņām, tāpēc šīs izmaksas dalīsim uz galviņām, kas aptuveni par visa Piedzīvojuma vakariņām sanāks 40EUR. Pārējais būs tik daudz cik pats iztērēsi. Tev protams lētāk sanāks gatavot pašam nekā ēst vietējās ēstuvēs, bet orientējoši cenas vietējās ēstuvēs un veikalos ir par aptuveni 20% augstāka kā Latvijā.
  • Telts vieta kempingā: vidēji par telts uzcelšanu speciāli tam paredzētās vietās / kempingos ir jāmaksā 15EUR par nakti, kopā skaitot par visām naktīm tas sanāk 90EUR. Bieži vien ir jāmaksā atsevišķi par teltsvietu un personu skaitu tajā, tāpēc šī vidējā summa ir rēķināta personai, ja teltī guļ divatā. Tas nozīmē, ka vienītī guļot teltī sanāks dārgāk, bet vairākiem guļot vienā teltī lētāk, jo dalīsies uz cilvēku skaitu. Šī summa nav iekļauta brauciena maksā tāpēc, ka telts vietu cena bieži ir atkarīga no lokācijas kempingā - foršākā vietā dārgāk, ne tik foršā lētāk. Tāpēc lai nebūtu kādi pārpratumi, ka mums paņemot lētāko ir slikti, jo gribās foršākā, bet paņemot mums dārgākā ir atkal slikti, jo varēja taču ņemt lētāko. Šoreiz paši varēs izvēlēties savu vietiņu. Teltsvietu cenas arī ir neparedzamas, jo sadalījums pa teltīm citreiz Piedzīvojuma beigās ir savādāks nekā sākumā - ak šī Piedzīvojumu romantika :))
  • Vietējie transporta pakalpojumi: ja kādu posmu vai tā gabaliņu nevarēsi veikt jeb nomīt ar velo, tad to ir iespējams to nobraukt ar vietējo transportu - vilcienu vai autobusu. Cena par vienu braucienu VIDĒJI sanāk 5 līdz 10EUR. Vēl klāt būs jāpierēķina vilciens uz lidostu no velobrauciena finiša, kas varētu maksāt 30 līdz 50EUR atkarībā no tā kādu vilciena klasi izvēlēsies un cikos vēlēsies doties.
  • Ieejas maksas apskates un izklaides objektos, aktivitātes uz vietas: nekas tāds nav paredzēts, bet ja tomēr sanāk kādam uzskriet pa ceļam, tad kādas naudiņas tas varētu maksāt.
  • Ceļojuma apdrošināšana: ceļojuma apdrošināšana ir atkarīga no apdrošinātāja pie kura iegādāsies polisi, bet orientējoši tā izmaksās 15EUR, lai būtu segums visām plānotajām aktivitātēm.
  • Personīgie tēriņi: Ja vēlēsies iegādāties kādu suvenīru, alkoholu vai citas savām vajadzībām nepieciešamās lietas, tad rēķinies arī ar šādiem papildus izdevumiem.

Kāds ir aptuvenais grupas lielums?

Mēs kopā būsim līdz 16 velo braucēji + 1 grupas vadītājs / vadītāji. Mums nepatīk lielas grupas, jo tad viss ir draudzīgāk un izveidojas saliedēta komanda, kas kopā braucot parunājas, kopā gatavo ēst un kopā atpūšas, nevis katrs nolien vakarā savā stūrī un grauž čipšus.

Vai velopiedzīvojums notiek ar savu velo?

Tieši tā, velopiedzīvojumā tu laid pats ar savu velo, kuru mēs organizēti nogādājam uz velobrīvdienām.

Ko darīt, ja man nav savs velosipēds?

Ja tev nav savs velo, tad mēs tev to varam piedāvāt par saprātīgām naudiņām. Parastā velo cena būs 10EUR / dienā un kopā par visām dienām tas būs 70EUR, bet elektro velo cena būs 25EUR / dienā un kopā par visām dienām tas būs 150EUR. Netiek skaitītas un nevajag maksāt par tām dienām, kad velo atrodas ceļā uz braucienu - maksā tikai par tām dienām, kurās velo ir tavā rīcībā. Velo nebūs nekāds MEGA dārgais vai ekskluzīvais, bet vienkāršs velo ar ātrumiem un ar kuru varēsi baudīt velobrīvdienas.

Kāds velo ir vajadzīgs un kāds ir plānotais ceļa segums?

Ceļa segums ir dažāds un būs ļoti atkarīgs vai tu brauksi pa mūsu ieteikto maršrutu vai arī izvēlēsies kādu sev vēlamāku un piemērotāku alternatīvu. Pa mūsu plānoto maršrutu aptuvenais seguma sadalījums varētu būt šāds: 80% asfalts, 10% zemes ceļš / grants, 10% nenosakāma seguma posmi.

Tev nav vajadzīgs kāds īpašs vai specifisks velo – ņem tādu kāds tev ir un viss būs čikiniekā. Protams, tev būs vieglāk un ērtāk tad, ja velo varēs pārslēgt ātrumus un ideālā gadījumā, ja tas būs touring tipa velo (tas ir kaut ka pa vidu starp pilsētnieku un MTB), bet nevajag ķert kreņķi, ja tāda nav. Mums pašiem arī tāda nav 🙂

Cik lielu somu / bagāžu varu ņemt līdz?

Katram ir paredzēta mazā bagāža 8kg (avio rokas bagāžas izmēri), kurā salikt drēbes ar ikdienai nepieciešamajām mantām un viens velosipēds. Velosipēdu mēs vedīsim no Latvijas ar busiņu, tāpēc lai velosipēdu ērtāk varētu pārvadāt, tam ir jābūt iespējai noskrūvēt pedāļus un stūri, kā arī velosipēda svars nedrīkst pārsniegt 15kg, jo mūsu transportā bagāžai paredzētā vieta ir ierobežota. Mēs laižam braukt ar velo nevis izrādīties cik mums katram mājās daudz mantas vai drēbes, tāpēc ja tev liekas neiekļausies šajos bagāžas ierobežojumos, tad šis brauciens iespējams nav domāts tev.

Mantu busiņš uz velo Piedzīvojuma sākumpunktu izbrauks dažas dienas pirms lidojuma, tāpēc velosipēdu mēs no tevis paņemsim (Rīga / Cēsis / Sigulda) iepriekš norunātā vietā un laikā (viens laiks un vieta visiem) dažas pirms brauciena un tieši tāpat atgriezīsim dažas dienas pēc tā atpakaļ. Busiņā līdz ar velo varēsi ielikt arī telti un guļammaisu, lai tās lietas nav jāved ar avio.

Kādi dokumenti nepieciešami?

Tev noteikti būs nepieciešama pase vai ID karte.

Obligāti ir jābūt jaunā tipa pasei (izdota pēc 2006. gada) un kura satur biometriskos datus (pirkstu nospiedumus), to var saprast pēc koferīša uz vāka, jo savādāk var gadīties problēmas ar muitu. Ceļošanai ārpus Šengenas zonas valstīm nav derīgas Latvijas pilsoņu pases, kas izsniegtas līdz 2002. gada 1. jūlijam (ar ielīmētu fotokartīti), kā arī Latvijas pilsoņu un nepilsoņu pases, kas izsniegtas ar derīguma termiņu 50 gadi.

Tikai Latvijas pilsoņa identifikācijas karte ir izmantojama kā ceļošanas dokuments Eiropas Savienības, Eiropas Ekonomiskās zonas valstu un Šveices Konfederācijas teritorijā. Latvijas nepilsoņiem izsniegtās identifikācijas kartes NAV DERĪGAS ceļojumos ārpus Latvijas.

Dokumentiem jābūt derīgiem (dokumenta derīguma termiņa datums -> brauciena beigu diena) vēl vismaz 6 mēnešus. Ārpus Latvijas var doties tikai ar derīgu ceļošanas dokumentu. Ja ceļošanas dokumenta derīguma termiņš beidzas brauciena laikā, tad tas ir nederīgs.

Kādas vīzas nepieciešamas?

Austrija: Latvijas pilsoņiem vīzas vai atļaujas nav nepieciešamas.

Vai es varu braukt viens?

Piedzīvojumā tu droši vari doties arī viens pats, jo mēs tev neprasīsim mistiskas piemaksas par vienvietīgu numuriņu tikai tāpēc, ka mēs tev nevaram atrast istabiņas biedru vai citu dīvainu atrunu. Tieši otrādi, ļoti daudzi brauc vieni paši un tādā gadījumā tev būs iespējams iepazīties ar jauniem draugiem vai varbūt pat izdosies atrast savu otru pusīti 😉

Kā pieteikties Piedzīvojumam?

Braucienam var pieteikties mūsu mājas lapā aizpildot pieteikuma formu, kas atrodas zem Piedzīvojuma apraksta. Tā kā interesenti ir daudzi, bet reālie braucēji nav visi, tad Piedzīvojuma dalības apstiprināšanai ir nepieciešams avansa maksājums. Avansa maksājuma lielums ir atkarīgs no konkrētā Piedzīvojuma. Apmaksājot šo avansu tev tiek apstiprināta vieta Piedzīvojumā. Atsakoties no dalības Piedzīvojumā avansa maksājums netiek atmaksāts kā arī netiek pārcelts cita brauciena dalības apstiprināšanai.

Cik ilgi es varu domāt, ja vēlos pieteikties?

Domāt var tik ilgi, kamēr ir pieejamas brīvas vietas. Pēc tam varēs turpināt domāt, bet braucienā vietas vairs nebūs.

Kā notiek līguma parakstīšana?

Fiziska līguma parakstīšana nenotiek. Piesakoties Piedzīvojumam pēc pieteikuma formas aizpildīšanas un pirms apmaksas veikšanas ir iespējams iepazīties ar Piedzīvojuma līgumu un nepieciešamības gadījumā arī to saglabāt. Avansa rēķina apmaksa ir apstiprinajums šim attiecīgajam Piedzīvojuma līgumam.

Vai ir iespējams līgumu parakstīt klātienē?

Nē nav iespējams, jo mēs ĻOTI bieži laiku atrodamies piedzīvojumos ārpus Latvijas (skatīt mājas lapā Piedzīvojumu sarakstu). Vēl ik pa laikam starp Piedzīvojumiem mūs var sastapt Cēsīs.

Kad es saņemšu detalizētāku plānu?

Detalizētāks plāns nekā norādīts mājas lapā dalībniekiem netiek piedāvāts, tāpēc gatavoties pārsteigumiem, jo tā taču ir foršāk 😉

Mūsu skatījumā grupas sapulces ir riktīgi novecojusi padarīšana, jo visu taču var izrunāt elektroniski un nav jātērē dārgais laiks to apmeklēšanai. Pie šāda secinājuma arī nonācām tāpēc, ka kādreiz mēs tās taisījām, bet kaut kā tās bija diezgan neveiklas un nebija plaši apmeklētas, tāpēc tagad visu informāciju nododam elektroniski e-pastā.

Brauciena mikroklimats un foršums lielā mērā ir atkarīgs no pašiem braucējiem, tāpēc ja tev patīk meklēt kašķi vai “pačakarēt prātu” organizatoriem un pārējiem brauciena dalībniekiem, tad šis brauciens nebūs domāts tev. Mums iepriekš ir gadījušās pāris īgnas tantes, kas visiem izbesīja, tāpēc ja arī tu nekontrolē savu garastāvokli – NEBRAUC! Grupas vadītājam VIENMĒR ir taisnība (pat ja nav) un tāpēc, ja esi nolēmis pievienoties tev nāksies viņu klausīt.

Ar velo gar Donavu