Citi mūsu piedzīvojumi

Pārgājiens pie

Ziemeļpola

jūlijs 2018

12.07 - 17.07.2018

vietu nav

Kas tas ir?

Tālu ziemeļos aiz Ziemeļpola atrodas Svalbarda. Tā atrodas ļoti tuvu Ziemeļpolam un tajā dzīvo ziemeļbrieži, polārlāči, vaļi, roņi un visa iespējamā arktiskā dzīvnieku pasaule. Šī vieta ir tik tālu ziemeļos, ka kartē paskatoties tā atrodas vienā līmenī ar Grenlandes augšpusi. Civilizētā pasaule to ir skārusi maz un tāpēc tur ir iespējams izbaudīt gan mežonīgos ziemeļus, bet līdz polārpētnieku klātbūtni tajā ir iespējams izbaudīt ar daļēji komfortu. Tā ir vieta, kādas tu esi redzējis tikai pa TV. Mēs dosimies uz šo vietu pašā arktiskās vasaras plaukumā, kad saule šeit spīd visu diennakti un pat vienos naktī ir gaišs kā saulainā dienā.

Mēs šeit pakosim savas somas un dosimies 4 dienu pārgājienā pa arktisko tundru un ledājiem. Mēs šķērsosim upi, baudīsim elpu aizraujošus polāros skatus un nokļūsim vecās krievu ogļraktuvēs, kur baudīsim labāko viesmīlību un aukstu vietējo alu. Atpakaļ no pārgājiena brauksim ar laivu baudot iespaidīgos arktiskos skatus. Ikdienu veiksim ap 15 līdz 20km, bet kopā tie būs ap 55km.

Mūsu pavadoņi būs vietējie ekspedīciju vadītāji, kas mūsu Piedzīvojuma laikā mums daudz stāstīs un rādīs. Tā būs lieliska iespēja iepazīt šo neskarto dabas nostūri pašiem tajā dzīvojot un pašiem to izbaudot. Pavadoņi būs aprīkoti ar visu iespējamo drošības ekipējumu, ja pa ceļam nāksies sastapties ar polārlāčiem un citām dzīvībai bīstamām lietām, tāpēc drošība un adrenalīns būs.

Tālāk uz ziemeļiem no šīs vietas ir tikai Ziemeļpols un ziemeļu ledus okeāns.

Piedzīvojuma plāns

1. diena: Lidojam no Rīgas uz Svalbargu. Pēcpusdienā ierodamies galapunktā un dodamies uz vietējo tavernu, lai satiktos un iepazītos ar mūsu vietējiem ekspedīcijas vadītājiem. Šeit mums izstāsta visu par gaidāmo pārgājienu pie kafijas tases, kā arī šeit vēl ir iespēja pēdējiem pārgājiena iepirkumiem. Pēc tam laižam nelielā pastaigā izmetot līkumu pa vietējo pilsētiņu. Nakšņošana viesnīcā.

2. diena: Sapakojušies, uzvilkuši somas plecos ap pusdienas laiku dodamies uz satikšanās vietu ar saviem pārgājiena vadītājiem un laižam pārgājienā. Sākam pārgājienu ar došanos prom no civilizācijas. Škērsojam ledāju, lai caur nelielu pārēju nokļūtu iespaidīgā Far ielejā, kur ceļam teltis un iekārtojam nometni. Nakšņošana teltīs.

3. diena: Pametam Far ieleju dodamies uz masīvo atklāto upes deltu Coles ielejā. Šeit mēs velkam nost apavus, lai šķersotu aukstos Coles upes ūdeņus. Ar skatu uz "Ice Fjord" ziemeļos, mēs nokļūsam daudz šaurākajā Leila ielejā. Šīs būs mūsu mājas nakšņošanai, kur mēs ceļam teltis otrajai nometnei starp akmeņiem un aizsargsienām.

4. diena: Pametam Leila ieleju caur šauru pārējo un nonākam plato, kur mūsu skatam paveras sniegotas kalnu virsotnes visas pārgājiena dienas laikā. Vakarpusē mēs nonākam pie diviem iespaidīgi kalniem uz Ice Fjord krasta pusi. Kā dienas izaicinājumu mēs šķērsojam holandiešu līci pirms ceļam teltis un kurinām ugunskuru.

5. diena: Mūsu pēdējā Piedzīvojumā dienā pēc sapakošanās mēs dodamies gar Ice Fjord krastu, lai nonāktu Barentsburg, kas ir veca ogļraču apmetne. Šeit mēs izbaudām vislabāko krievu viesmīlību un aukstu vietējo alu pirms lecam laivā un kuģojam pa arktiskajiem ūdeņiem atpakaļ uz civilizāciju. Pa ceļam mūsu acis netiek nolaistas no polārās ainavas mēģinot pamanīt vaļus, roņus vai kādu noklīdušu polārlāci. Vakarpusē esam atpakaļ civilizācijā un baudām lokālos ēdienus. Nakšņošana viesnīcā.

6. diena: Ar iespaidīgu Piedzīvojumu atmiņām lidojam atpakaļ uz mājām. Nakšņošana mājās savā gultā.

P.S. Mēs veltām ļoti lielas pūles, lai izstrādātu mūsu unikālos Piedzīvojumus, tāpēc ir sāpīgi skatīties, ka tos bez emocijām kāds nošpiko. Šī iemesla dēļ Piedzīvojuma plānā apzināti sīkāk nav aprakstītas apskates vietas un lietas, kā arī, mūsuprāt, Piedzīvojumu meklētājiem foršāk ir piedzīvot pārsteigumus nezinot, kas tos interesants sagaida.

Kur mēs gulēsim?

Pirmo nakti pirms pārgājiena un pēdējo nakti pēc pārgājiena mēs gulēsim viesnīcā salas lielākajā pilsētiņā. Šeit ir pieejamas visas ērtības - wifi, silta duša un mīksta gulta.

Pārgājienā mēs gulēsim miljons zvaigžņu hotelī ko sauc par telti - cik tā būs ērta, tīra vai smaržīga ir atkarīgs tikai no tevis paša. Pēc dienas emociju pārpilnības un noguruma tajā tiks gulēts vissaldākais miegs un sapņoti viskrāsainākie sapņi. Ik rīta un ikvakara dušas rituāls būs jāveic netālu no telts esošajā upītē, ezerā vai strautiņā, ūdens būs ledaini auksts, bet tavi pārgājiena cīņu biedri tevi iedrošinās un ja pašam tas neizdosies, tad noteikti tevi tajā ar varu ievilks ;)

Ko mēs ēdīsim?

Pārgājiena laikā izpaudīsimies ar savām pavārprasmēm uz gāzes plītiņas jeb prīmusa kopīgi gatavojot vakariņas, bet no rīta vārīsim kafiju un putru ūdenī, kas pasmelts turpat no blakus tekošā "Evian" strautiņa. Mūsu pusdienas būs garšīgākās siermaizes un desmaizes pasaulē sēžot uz akmens lūkojoties arktiskajā ainavā un sniegotajās kalnu virsotnēs.

Kamēr būsim arktiskajā civilizācijā tikmēr mielosimies ar dažādiem arktiskajiem ēdieniem ieskaitot ziemeļbrieža gaļu un dažādām zivīm. Šeit ziemeļos pat visvienkāršākais hotdogs vai pizza garšos fantastiski labi un ekskluzīvi.

Ko man vēl vajadzētu zināt?

VECUMA IEROBEŽOJUMI:

* Piedzīvojumā tu droši vari doties arī viens pats, jo mēs tev neprasīsim mistiskas piemaksas par vienvietīgu numuriņu tikai tāpēc, ka mēs tev nevaram atrast istabiņas biedru vai citu dīvainu atrunu. Tieši otrādi, ļoti daudzi brauc vieni paši un tādā gadījumā tev būs iespējams iepazīties ar jauniem draugiem ;)

* Piedzīvojums nav ekstrēmi sarežģīts un nav arī pastaiga pa Vecrīgu. Klintīs nekāpsim un 100km dienā neiesim, bet tā kā visu laiku pārvietosimies "uz priekšu", tad jābūt spējīgam nest savu ceļojuma somu bez īdēšanas un neapmierinātības.

* Ja ir vēlme čīkstēt un būt īgnam par sīkumiem, tad šis nebūs īstais Piedzīvojums, jo tas bojā gan mikroklimatu grupā, gan garastāvokli pārejiem grupas biedriem, tāpēc mēs savos Piedzīvojumos vēlamies redzēt pozitīvus ceļotgribētājus. Grupas vadītājs "neauklēsies" ar kaprīzajiem cilvēkiem, bet tos vienkārši ignorēs, lai laiku veltītu tiem, kas vēlas baudīt Piedzīvojumu. Grupa ir maziņa, kas parasti izvēršas par ļoti draudzīgu kompāniju un tāpēc "kasīties" gribētājiem tajā nebūtu īstā vieta.

Papildus iesakām izlasīt biežāk uzdotos jautājumus.

Cik tas maksā?

Ja esi kādreiz ar mums jau devies kādā Piedzīvojumā, tad šī fantastiskā piedzīvojuma dalības maksa ir 1395EUR, bet pārējiem cena ir 1495EUR. Cenā ietilpst viss zemāk aprakstītais. Vietu skaits braucienā ir ļoti ierobežots (~ 8 cilvēki), tāpēc neatliec pieteikšanos uz pēdējo brīdi ;)

Piedzīvojuma cenā IR iekļauts:

Papildus izmaksas:

* Un papildus Piedzīvojumā ir iekļautas tās lietas, ko nevar novērtēt ar naudu - superīgas emocijas, forša kompānija, jauni draugi, ikdienas smieklu deva un ideāli pavadīts laiks.

Kā pieteikties?

Pieteikties mūsu Piedzīvojumam vari aizpildot zemāk pievienoto pieteikuma anketu.

* Šos laukus vajadzētu aizpildīt.

Citi mūsu piedzīvojumi

Pārgājiens apkārt Monblānam

Augusts 2018

Everesta bāzes nometne

Oktobris 2018

Pārgājiens pa Jordāniju

Novembris 2018

Pārgājiens pa tuksnesi Izraēlā

Novembris 2018