Citi mūsu piedzīvojumi

Piedzīvojums pa

Vjetnamu

marts 2018

18.03 - 31.03.2018

vēl 3 vietas

Kas tas ir?

Šī nav tā ekskursija, kur tevi gids vadā pa pilīm un muzejiem stāstot stāstus, kā vietējais Miķelis šeit redzējis jaunavu Mariju, cik veca ir tā knapi saglabājusies māla krūka vai cik dārga ir tā glezna, kas izskatās pēc mana bērnudārza zīmējuma. Šis ir Piedzīvojums, kurā mēs dosimies iepazīt Vjetnamu, kur nav gids ar saviem Wikipedia izlasāmajiem tekstiem, bet gan grupas vadītājs ar ko kopā izbaudīt tās foršās lokālās lietas ko dara vietējie. Tas ir Piedzīvojums, kurā mēs dosimies baudīt fantastisko un kultūršoka pilno Vjetnamu. Dzersim čūskas asinis, trauksimies ar rolleriem cauri rīsu laukiem, peldēsimies okeānā, līdīsim alās, leksim no ūdenskritumiem, maldīsimies Hanojas ielās un Vjetnamas džungļos, ēdīsim "sūdus" un brauksim ar vietējo transportu. Būs mums arī kajakošana, nakšņošana uz laivas un nakts peldes Halongas līcī. Baudīsim vietējo viesmīlību un garšīgos Vjetnamiešu ēdienus. Bet tas vēl nav viss, jo tam visam paralēli mēģināsim iekulties pēc iespējas vairāk piedzīvojumos.

Izdzīvosim īsto Vjetnamu no pēc iespējas foršākā un Piedzīvojumiem bagātākā skatpunkta.

Piedzīvojuma plāns

1. diena: Satiekam Rīgas lidostā pārējos foršos Piedzīvojuma biedrus, nopērkam Narvesen sadārdzinātu ūdeni, kādu žurnālu ceļam, iedzeram kafiju un kāpjam lidmašīnā.

2. diena: Rīta pusē ielidojam Hanojā un laižam ielās - dodamies uz ceļmaltirdziņu, kur apgūstam pirmās kaulēšanās prasmes un tiekam apčakarēti, ēdam supergaršīgos vjetnamiešu ēdienus kādā apšaubāmā ēstuvē ielas malā uzmanoties vai nav patrāpījies suns, nobaudām garšīgo vietējo Vjetnamas alu, apskatām Hanojas "must-see" labumus un vēl šo to jeb pirmā diena Piedzīvojumā. Vakarā pārguruši atlūztam nakts vilcienā uz Vjetnamas ziemeļiem.

3. diena: No rīta ierodamies Vjetnamas ziemeļu daļas pilsētiņā, kas ir slavena ar savām skaistajām rīsa terasēm un superīgajiem pārgājienu maršrutiem. Šeit mēs stenēdami un vaidēdami pēc negulētās nakts vilcienā dodamies vienā no tādiem arī mēs. Nakšņošana lokālā naktsmītnē pie vietējiem nelielā kalnu ciematiņā.

4. diena: Ceļamies Vjetnamas kalnos un baudām dzestro šejienes kalnu gaisu, burvīgos skatus visapkārt, paēdam brokastis un dodamies tālāk pa apkārtni sveicinot vietējos. Vakarā ar nakts vilcienu laižam atpakaļ uz Hanoju.

5. diena: Agri no rīta ierodamies Hanojā. Šeit mēs esam ĻOTI agri, vēl pirms ir pamodusies pati pilsēta, tāpēc atlūztam parkā uz soliņā gaidot pirmo rīta kafiju. Pēc rīta kafijas lecam autobusā uz pasakaini iespaidīgo Halongas līci. Pēc iepriekšējo dienu pārgājieniem sākas neliels plezīrs un nekā nedarīšana, jo šeit ir bauda acīm un pārbaudījums fotoaparātam - ne uz mirkli negribas to nolikt malā, jo skati ir "amazing". Nakšņojam uz laivas Halongas līcī.

6. diena: Turpinām sajūsmināties par Halongas līci, braucam ar kajakiem, peldamies, sauļojamies, ēdam un atkal sauļojamies. Nakšņošana Halongas līcī.

7. diena: Pēcpusdienā atgriežamies atpakaļ Hanojā un tālāk ar nakts vilcienu dodamies uz nacionālo parku, kas slavens ar džungļos ieskautām lielākajām un iespaidīgākajām alām pasaulē. Vilcienā mēs spēlējam n-tās kāršu partijas, pļāpājam par visu un neko, iedzeram "socializēšanās dziru", ēdam kaut kādus nesaprotamus "snackus" līdz atlūztam uz savām somām. Nakts vilcienā.

8. diena: No rīta stacijā meklējam transportu, kas mūs aizvedīs uz nacionālo parku, kur dodamies Piedzīvojumā pa alām - lienam, peldam, brienam un sajūsimāmies, bet ceļā uz un no tām brienam pa džungļiem ik pa laikam spiedzot aiz laimes. Pēc mūsu dienas pārgājiena laižam tālāk ar transportu tālāk uz dienvidiem.

9. diena: Lecam uz rolleriem un laižam iepazīt Vjetnamas lauku dzīvi - dienvidu smaržas, rīsu lauki, iespaidīgie dabas skati, kāds templītis un maigi siltais klimats uz mūsu ādas, tas viss mums apkārt, ar roku sataustāms un ar smaržām sajūtams. Pēcpusdienā esam nonākuši pilsētā kas ir slavena ar saviem skroderiem un tāpēc mēs nelaižam garām iespēju par lētām naudiņām 24h laikā sev uzšūt pirmklasīgu uzvalkus, kleitas, kreklus, kurpes un jebko citu kas ienāk prātā un ko var uzšūt. Atliek tikai ar pirkstu norādīt uz jaunāko Armani vai jebkuru citu Latvijā neinteresējošu "brenda" modeli no tā kataloga, lai pēc tā oriģinālā dizaina un materiāla, tas pēc tev noņemtiem izmēriem tiktu darināts. Pēc skroderiem laižam ielās un nosvinam mūsu superdarījumu.

10. diena: Baudām nesteidzīgu dienu pludmalē, peldamies, slīcinām viens otru, ķeram papildus iedegumu jau mūsu iedegušajiem ķermeņiem un baudām nopelnīto atpūtu. Pēcpusdienā dodamies pakaļ mūsu foršajiem uzvalkiem, kleitām un pārējām lietām ko esam šuvējam pasūtījuši un vēlāk vakarā apdeguši saulē, bet laimīgi ar nakts autobusu dodamies tālāk. Nakts autobusā.

11. diena: Pēc nakts brauciena no rīta laižam baudīt kanjonus. Šeit mēs kāpjam pa klintīm, brienam pa kalnu upēm un pārvaram bailes lecot no ūdenskritumiem. Pēc dienas kanjona ūdenspriekiem ir pilnīgs bezspēks, bet atrodam rezerves, lai lektu autobusā un dodos uz Ho Chi Minh, kur ballējam līdz pirmajiem gaiļiem. Nakšņošana Ho Chi Minh.

12. diena: Ar nedaudz aizpampušām acīm pēc iepriekšējās nakts balles dodamies organizētā ekskursijā pa Mekongas deltu - kokosriektu piena končas, vietējie augļi un izbrauciens ar laiviņu pa Mekongu. Vakarpusē atpakaļ un nakšņošana Ho Chi Minh.

13. diena: No rīta lidojam atpakaļ uz Hanoju, kur nobaudām vēl reizi garšīgo vjetnamiešu virtuvi, sapērkam suvenīrus mājiniekiem un darām visu, kas ienāk prātā ar domu "pēdējā diena Vjetnamā".

14. diena: Nosauļojušies un ar neskaitāmām emocijām, kā arī, ar vjetnamiešu cepurītēm galvās un kaļot plānus par jauniem piedzīvojumiem, lidojam uz mājām. Ielidojam Rīgā vakarpusē.

P.S. Mēs veltām ļoti lielas pūles, lai izstrādātu mūsu unikālos Piedzīvojumus, tāpēc ir sāpīgi skatīties, ka tos bez emocijām kāds nošpiko. Šī iemesla dēļ Piedzīvojuma plānā apzināti sīkāk nav aprakstītas apskates vietas un lietas, kā arī, mūsuprāt, Piedzīvojumu meklētājiem foršāk ir piedzīvot pārsteigumus nezinot, kas tos interesants sagaida.

Mūsu transports Piedzīvojumā

Vjetnamā laidīsim ar visu iespējamo vietējo transportu - tie būs takši, vilcieni, nakts autobusi, minibusi, laivas. Vienu dienu laidīsim ar rolleriem, lai izpētītu vietējos laukus, bet dažās vietās drosmīgākie ar tiem varēs rullēt uz pludmali un pa pilsētu.

Lai nezaudētu laiku un izbaudītu Vjetnamu no augšas līdz apakšai, mēs daudz ar transportiem pārvietosimies pa naktīm, tāpēc nakts transportā būs ikdiena ;)

Kur mēs gulēsim?

Mēs nepaliksim ar zvaigznēm "apkrautās" smalkās viesnīcās, lai gulētu pie baseina, jo tāds nav mūsu piedzīvojums. Tā vietā mēs dzīvosim necilās un vienkāršās viesnīciņās, citreiz tas būs pie vietējā mājā, citreiz hostelis, bet kādu tas būs matracis uz grīdas, kur vienīgā duša būs blakus tekošā upīte, toties vietējā noskaņa fantastiska, jo tā taču ir Vjetnama. Būs naktis, kad mēs laika taupīšanas nolūkā pārvietosimies ar nakts vilcieniem un autobusiem, tāpēc būs gulēšana uz krēsla kā spilvenu izmantojot savu somu. Bet lai kontrastētu, kādu nakti arī paliksim "pa glauno". Katra naktsmītne mums būs pārsteigums.

Ko mēs ēdīsim?

Vjetnamiešu virtuve ir slavena visā pasaulē ar tās daudz veidību - dažādi rīsu izstrādājumi, salāti, gaļa, zivis un tie visi garšo fantastiski. Papildus tam Vjetnamā visur tiek pārdoti garšīgi un sulīgi tropu augļi - tirgū, ielu malās, veikalos. Gan mūsu ierastie ikdienas augļi, gan tādi kurus būsim redzējuši tikai bildēs un arī tādi par kuriem nekad pat nebūsim dzirdējuši. Tos mēs ēdīsim daudz - ļoti daudz. Mēs nemeklēsim smalkus vietējos restorānus ar ēdienkarti angļu valodā, free kartupeļiem un rietumnieku Āzijas virtuvi, tāpēc nav jābrauc uz Vjetnamu, to visu var dabūt GanBei un tamlīdzīgās Rīgas ēstuvēs, kur Āzijas virtuve ir tikai nosaukumā. Mēs ēdīsim lokālajās vietējo ēstuvēs un ceļa malās, kur ēd vietējie, kur nevar dabūt dakšu vai karoti un kur sanitārā inspekcija nekad nav bijusi, bet kas ir pats galvenais - cenas ir ĻOTI draudzīgas un lētas. Papildus tam meklēsim vietas, lai nogaršotu dažādas jocīgas un "baiļu faktora" cienīgas lietas - kukaiņus, zirnekļus, čūskas un citus mums dīvainus ēdienus.

Ēst mums patīk un ēst ir bauda, tāpēc mēs to darīsim tiklīdz tas būs nepieciešams.

Ko man vēl vajadzētu zināt?

APMAKSAS NOSACĪJUMI:

VECUMA IEROBEŽOJUMI:

* Piedzīvojumā tu droši vari doties arī viens pats, jo mēs tev neprasīsim mistiskas piemaksas par vienvietīgu numuriņu tikai tāpēc, ka mēs tev nevaram atrast istabiņas biedru vai citu dīvainu atrunu. Tieši otrādi, ļoti daudzi brauc vieni paši un tādā gadījumā tev būs iespējams iepazīties ar jauniem draugiem ;)

* Piedzīvojums nav ekstrēmi sarežģīts un nav arī pastaiga pa Vecrīgu. Klintīs nekāpsim un 100km dienā neiesim, bet tā kā visu laiku pārvietosimies "uz priekšu", tad jābūt spējīgam nest savu ceļojuma somu bez īdēšanas un neapmierinātības.

* Ja ir vēlme čīkstēt un būt īgnam par sīkumiem, tad šis nebūs īstais Piedzīvojums, jo tas bojā gan mikroklimatu grupā, gan garastāvokli pārejiem grupas biedriem, tāpēc mēs savos Piedzīvojumos vēlamies redzēt pozitīvus ceļotgribētājus. Grupas vadītājs "neauklēsies" ar kaprīzajiem cilvēkiem, bet tos vienkārši ignorēs, lai laiku veltītu tiem, kas vēlas baudīt Piedzīvojumu. Grupa ir maziņa, kas parasti izvēršas par ļoti draudzīgu kompāniju un tāpēc "kasīties" gribētājiem tajā nebūtu īstā vieta.

Papildus iesakām izlasīt biežāk uzdotos jautājumus.

Cik tas maksā?

Ja esi kādreiz ar mums jau devies kādā Piedzīvojumā, tad šī fantastiskā piedzīvojuma dalības maksa ir 1395EUR, bet pārējiem cena ir 1495EUR. Cenā ietilpst viss zemāk aprakstītais. Vietu skaits braucienā ir ļoti ierobežots (~ 11 cilvēki), tāpēc neatliec pieteikšanos uz pēdējo brīdi ;)

Piedzīvojuma cenā IR iekļauts:

Papildus izmaksas:

* Un papildus Piedzīvojumā ir iekļautas tās lietas, ko nevar novērtēt ar naudu - superīgas emocijas, forša kompānija, jauni draugi, ikdienas smieklu deva un ideāli pavadīts laiks.

Kā pieteikties?

Pieteikties mūsu Piedzīvojumam vari aizpildot zemāk pievienoto pieteikuma anketu, zvanot pa telefonu +371 2 93 43 132 un +372 54 53 30 77 (kad esam tālajos Piedzīvojumos) vai arī rakstot e-pastu [email protected]

* Šos laukus vajadzētu aizpildīt.

Citi mūsu piedzīvojumi

Piedzīvojums pa Tanzāniju

Februāris 2018

Piedzīvojums pa Laosu

Aprīlis 2018