Piedzīvojums ar džipiem

TANZĀNIJĀ

oktobris 2018

02.10 - 21.10.2018

vietu nav

Kas tas ir?

Laidīsim Piedzīvojumā ar džipiem pa Tanzāniju Āfrikā. Tādā riktīgā "roadtripā", kur nakšņosim teltīs un dīvainās naktsmītnēs ceļmalās. Paši stūrēsim un paši plānosim ceļu uz nākošo Piedzīvojuma pieturas punktu. Apmeklēsim nacionālos parkus un īstu Āfrikas Safari, lai redzēt savvaļā lauvas, nīlzirgus, žirafes, zebras un citus iespaidīgos dzīvniekus, ko līdz šim esam redzējuši tikai National Geographic vai Animal Planet.

Lai izkustinātu nosēdētās pakaļas mēs iesim pārgājienos un centīsimies uzkāpt kādā kalnā, bet uz dažiem attālākiem parkiem sēdīsimies laivā un laivosim Titānika cienīgā koka tupelē. Mūsu mērķis un vēlme ir pēc iespējas vairāk izbaudīt Tanzāniju un piedzīvot Āfriku. Un vēl mēs gribētu palūrēt uz Kilimandžāro vulkānu.

Kad mūsu džipošana būs beigusies, tad laidīsim pasauļoties un pabaudīt laisku atpūtu kādā no Indijas okeāna pasakainajām tropu paradīzes salām ar kokosriekstu rokā.

Piedzīvojuma plāns

Mums nav un nebūs konkrēta Piedzīvojuma plāna. Mūsu vienīgais plāns ir ielidošana noteiktā laikā un paspēt uz lidmašīnu atpakaļ uz mājām. Protams, minimāli mums būs aptuvenās lietas kas jāizdara un aptuvenais maršruts, kurš jāizbrauc, bet cik ilgi katrā vietā jāuzkavējas un kas jāizdara mums nebūs.

Piedzīvojumā pārvietosimies ar džipiem, nu ne tādiem ko būsi redzējis Dakāras rallijā un arī ne X5 kā pie katras Purčika daudzstāvenes, bet nu tādiem kuros vienīgais gaisa kondicionieris būs atvērtais logs un kuros sēdēt būs tā "varēja arī būt sliktā", bet tieši parastajā un vienkāršajā autiņā var baudīt visīstāko Āfrikas sajūtu un mēs meklējam Piedzīvojumus ;)

Kur mēs gulēsim?

Tā kā mēs visu laiku dosimies uz priekšu un nezinām cik tālu katrā no dienām tiksim, tad mēs baudīsim Āfriku pēc pilnas programmas un kempingosim jeb nakšņosim teltīs. Teltis celsim gan speciālās apmetnes vietās un kempingos, gan arī ceļmalas pļavā. Bet tomēr dažas reizes metīsim pie malas savu mežonīgo dzīvesveidu un paliksim vietējās naktsmītnēs, lai neaizmirsu kā ir gulēt gultā.

Mēs negulēsim smalkās viesnīcās ar koferu pienesējiem un dvieļu locītājiem, bet tā vietā mēs izvēlēsimies vietējās un vienkāršās budžeta tipa naktsmītnes - vietējos hoteļus vai hosteļus, bet varbūt kādu nakti tas būs mājās pie kāda vietējā, jo ir taču forši lai pēc iespējas vairāk varētu izbaudīt vietējo šarmu. Mums galvenais ir nevis tīri palagi vai balts pods, bet Piedzīvojumi un citreiz tieši tās necilās naktsmītnes tādus papildus sagādā.

Mums ir svarīgi, lai naktsmītnēs varētu nomazgāties - nav svarīgi duša ar silto ūdeni vai spainītis ar auksto. Galvenais, ka vispār ir vieta kur noskaloties, tāpēc ja tev primāri ir gulēt krutā viesnīcā ar baseinu, salocītiem gulbīšiem uz gultas vai jau lasot šo tekstu domā - es taču varu atdalīties un dzīvot smukākā vietā, tad šis Piedzīvojums nebūs domāts tev.

Mēs gribam, lai arī nakšņošana mums būtu liels, bet tajā pašā laikā foršs Piedzīvojums.

Ko mēs ēdīsim?

Tā kā vakarus pavadīsim savās apmetnēs, tad bieži vien gatavosim paši izpaužoties ar savām pavārprasmēm no vietējiem tirgū iegādātajiem produktiem. Kad būs slinkums, tad laidīsim un nodosimies vietējo ēstuvju piedāvājumam. Āfrikas virtuve ir samērā nabadzīga un mums nezināma, tāpēc ēdiens būs mums ļoti liels pārsteigums.

Mēs necentīsimies meklēt un ēst vietējos "Vincents" vai "Bibliotēka No. 1" restorānos, bet pārsvarā ēdīsim necilās ēstuvēs ielas malā ko mūsu valodā pazīst kā "street food", jo pēc izskata drūmajā ēstuvē šķērsielā bieži vien ir garšīgāk un baudāmāk nekā balto galdautu restorānā uz galvenās ielas. Protams, kādu reizi iegriezīsimies arī smukā lokālā kafūzīti ar smuku skatu, bet tā nebūs mūsu prioritāte.

Baudīsim visu ko redzēsim, jo ēšana ir viena no Piedzīvojuma baudām. Dosimies gan uz tirgu pēc garšīgiem vietējiem augļiem, gan arī meklēsim vai kaut kur kāds nepiedāvā mums pilnīgi neparastus ēdienus kā zirnekļus, vardes vai kukaiņus, jo Piedzīvojums ir jābauda ne tikai ar acīm, bet arī ar muti.

Lai nezaudētu mūsu dārgo laiku ēdot, mēs neliksim uzsvaru uz pusdienām, bet tajās iztiksim un ar kādu pa ceļam paķertu našķi vai augli. Mūsu galvenās ēdienreizes būs brokastis un vakariņas, kad varēsim pielikt pilnu vēderu ar kaudzi.

Ko man vēl vajadzētu zināt?

VECUMA IEROBEŽOJUMI:

* Piedzīvojumā tu droši vari doties arī viens pats, jo mēs tev neprasīsim mistiskas piemaksas par vienvietīgu numuriņu tikai tāpēc, ka mēs tev nevaram atrast istabiņas biedru vai citu dīvainu atrunu. Tieši otrādi, ļoti daudzi brauc vieni paši un tādā gadījumā tev būs iespējams iepazīties ar jauniem draugiem ;)

* Piedzīvojums nav ekstrēmi sarežģīts un nav arī pastaiga pa Vecrīgu. Klintīs nekāpsim un 100km dienā neiesim, bet tā kā visu laiku pārvietosimies "uz priekšu", tad jābūt spējīgam nest savu ceļojuma somu bez īdēšanas un neapmierinātības.

* Piedzīvojums domāts superīgiem cilvēkiem, kam dzīvē viss ir kārtībā un kuri nevēlas izgāzt savas dzīves nepilnības uz citiem Piedzīvojuma dalībniekiem vai vietējiem iedzīvotājiem. Piedzīvojums TIKAI pozitīviem un uz Piedzīvojumiem kāriem cilvēkiem, kuriem ir svarīgi iekulties pēc iespējas vairāk Piedzīvojumos, kuriem nav svarīgi kāds Piedzīvojumā ir jumts virs galvas vai kāds ūdens tek dušā, galvenais lai vispār ir jumts un duša.

* Ja ir vēlme čīkstēt un būt īgnam par sīkumiem, tad šis nebūs īstais Piedzīvojums, jo tas bojā gan mikroklimatu grupā, gan garastāvokli pārejiem grupas biedriem, tāpēc mēs savos Piedzīvojumos vēlamies redzēt pozitīvus ceļotgribētājus. Grupas vadītājs "neauklēsies" ar kaprīzajiem cilvēkiem, bet tos vienkārši ignorēs, lai laiku veltītu tiem, kas vēlas baudīt Piedzīvojumu. Grupa ir maziņa, kas parasti izvēršas par ļoti draudzīgu kompāniju un tāpēc "kasīties" gribētājiem tajā nebūtu īstā vieta.

* Šis Piedzīvojums nav domāts komforta cienītājiem un tiem kas nevar izkāpt no komforta zonas. Brīdinām, lai pēc tam publiski nav jāstāsta visādas muļķības.

Papildus iesakām izlasīt biežāk uzdotos jautājumus.

Cik tas maksā?

Ja esi kādreiz ar mums jau devies kādā Piedzīvojumā, tad šī fantastiskā piedzīvojuma dalības maksa ir 1295EUR, bet pārējiem un pārējā laikā dalības maksa 1395EUR. Cenā ietilpst viss zemāk aprakstītais. Vietu skaits braucienā ir ļoti ierobežots (~ 11 cilvēki), tāpēc neatliec pieteikšanos uz pēdējo brīdi ;)

Piedzīvojuma cenā IR iekļauts:

Papildus izmaksas:

* Un papildus Piedzīvojumā ir iekļautas tās lietas, ko nevar novērtēt ar naudu - superīgas emocijas, forša kompānija, jauni draugi, ikdienas smieklu deva un ideāli pavadīts laiks.

Kā pieteikties?

Pieteikties mūsu Piedzīvojumam vari aizpildot zemāk pievienoto pieteikuma anketu.

* Šos laukus vajadzētu aizpildīt.

Citi mūsu piedzīvojumi

Piedzīvojums pa Vjetnamu

Marts 2019

Piedzīvojums pa Laosu

Aprīlis 2019

Visi mūsu piedzīvojumi