Piedzīvojums ar rolleriem

BALI

augusts 2018

29.08 - 11.09.2018

vietu nav

Kas tas ir?

Augusta pēdējās dienās, kad pēc vasaras ielās atgriezīsies sastrēgumi, bērni laidīs uz skolu un pa TV sāks rādīt kārtējo "Ugunsgrēka" veidīgā seriāla jauno sezonu, mēs laidīsim uz pasakaini skaisto Bali salu, kur baudīsim balto smilšu pludmales, tirkīzzilo ūdeni un garšīgus ēdienus, bet tam visam pa vidu - mēs uz motorolleriem jeb Piedzīvosim un iepazīsim Bali ar motorolleriem.

Ar rolleriem laidīsim pa pilsētām un pa laukiem, pa lielceļiem un pa mazām taciņām, bet bez rolleriem mēs peldēsimies, snorkelēsim, mācīsimies sērfot, apmeklēsim kādu smuku templi, kāpsim kalnā, lai vērotu saullēktu un kādu dienu beigsim ar vietējo Bintang aliņu rokā jūras krastā sajūsminoties par saulrietu.

Būs forši un papildus tam visam mēģināsim iekulties pēc iespējas vairāk Piedzīvojumos.

Piedzīvojuma plāns

1. diena: Ar prieka pilnām sejām un satrauktu tauriņu sajūtu vēderā izlidojam no Rīgas uz Bali.

2. diena: Pēc brokastīm, pusdienām un vakariņām lidmašīnā esam nonākuši otrā pasaules malā un otrā ekvatora pusē jeb esam Bali. Sākas pirmie eksperimenti ar ūdens laišanu podā un izlietnē, lai pārbaudītu, vai tiešām otrpus ekvatora ūdens griežas pretējā virzienā to nolaižot. Nakšņošana vienkāršā naktsmītnē Bali.

3. diena: No rīta mēģinām sadraudzēties ar rolleriem un ar tiem vienā ritmā dodamies gūt Bali iespaidus. Pirmais šoks par satiksmi, pirmie vietējie ēdieni un pludmale - sērfojam, sauļojamies un priecājamies par dzīvi. Nakšņošana Bali dienvidos.

4. diena: Lecam virsū rolleriem un dodamies iepazīt Bali vidieni. Šodien mūsu ceļš ved uz pilsētiņu, kas slavu ieguvusi pēc amerikāņu filmas "Eat Pray Love". Nakšņošana šajā pilsētiņā.

5. diena: Pēc brokastīm lecam busiņā un laižam raftingot. Ap pusdienlaiku esam "mājās" slapi un bezgala priecīgi, lai dotos tālāk baudīt pasakaino pilsētiņu starp rīsu laukiem ar nelielu pastaigu pa pērtiķu mežu. Nakšņošana šajā pašā pilsētiņā.

6. diena: Ar silto Bali gaisu sejā un vēju matos mēs dodamies dziļāk Bali. Braucam cauri skaistām vietām un no rolleru mugurām baudām pasakainos skatus pa vidu izstaipot kājas čāpojot pa rīsu laukiem un aplūkojam kādu smuku templi. Nakšņošana Bali ziemeļu daļā.

7. diena: Līdz ar saullēktu lecam laivās un braucam lūkoties delfīnus, bet atgriezušies paēdam brokastis un atkal "aidā" virsū rolleriem. Pārvaram bailes lecot no ūdenskritumiem, grozam galvu un reibstam no skatiem visapkārt, bet Bali satiksme jau ir tik pierasta, ka pat vietēji vairs mums netiek līdz. Nakšņošana Bali ziemeļu daļā.

8. diena: Pašā nakts melnumā, kad ĻOTI ĻOTI gribas gulēt un vienīgā doma šādā brīdī ir "na*ig man tas vajadzīgs" mēs sākam kāpienu vulkānā virsotnē. Stenēdami un vaidēdami, viens otram palīdzot un spīdinot sejā gaismas lukturīšus esam nonākuši pašā augšā, te mēs sagaidām pasakainu saullēktu. Pēc saullēkta kāpjam lejā un dodamies sevi apbalvot ar "relax" termālajos avotos, bet pēc tiem dodamies pāri visai salai atpakaļ uz Bali dienvidiem, kur atvadoties no rolleriem sagaidīsim saulrietu jūras krastā. Nakšņošana Bali dienvidos.

9. diena: No rīta kāpjam uz klāja, kur tālāk mūs vedīs laiva uz pasakainajām saliņām. Tās ir tik mazas, ka tām var apiet apkārt stundas laikā. Šeit mēs baudīsim smilšu pludmales un tirkīzzilu ūdeni. Šajā vietā nav ne moto transporta, ne ceļu. Vienīgais transporta veids ir zirga pajūgs un velo ar kuriem mēs nesteidzīgi laidīsim gan sauļoties, gan ēst, gan patusēt. Nakšņošana naktsmītnē šajā tropu paradīzē.

10. diena: Mostamies paradīzē un baudām paradīzes piedāvātās iespējas, snorkelējam, peldamies, kāpjam palmās un sauļojamies. Nakšņošana turpat naktsmītnē tropu paradīzē.

11. diena: Turpinām baudīt paradīzi. Laiski pavadām dienas ar peldēm un aktivitātēm siltajā jūrā. Kāds to iesāk ar izvingrošanos saullēktā pludmalē zem kokospalmas, bet cits rīta skrējienā apkārt salai. Nakšņošana turpat naktsmītnē tropu paradīzē.

12. diena: Vēl pa kādam tropu augļu kokteilim, peldei tirkīzzilajā ūdenī, nosauļojot vēl nenosauļotās vietas un tad pametam paradīzi kuģojot atpakaļ uz Bali. Nakšņošana Bali dienvidos.

13. diena: No rīta vēl kāda agrā pelde, Āzijas garšīgie ēdieni un suvenīru iepirkšana, jo ir pēdējā Piedzīvojuma diena, lai jau pēcpusdienā dotos uz lidostu un laistu mājās. Nakts lidmašīnā.

14. diena: Nosauļojušies un ar neskaitāmām emocijām, kā arī, kaļot plānus par jauniem piedzīvojumiem, ielidojam Rīgā un iekrītam savā mīkstajā gultā domājot cik ļoti negribas iet atpakaļ uz darbu.

P.S. Mēs veltām ļoti lielas pūles un laiku, lai izstrādātu mūsu unikālos Piedzīvojumus, tāpēc ir sāpīgi skatīties, ka tos bez emocijām kāds nošpiko. Šis Piedzīvojuma plāns ir domāts TIKAI un vienīgi tā dalībniekiem, tāpēc apzināti sīkāk neesam aprakstījuši apskates vietas un lietas, kā arī, mūsuprāt, Piedzīvojumu meklētājiem foršāk ir piedzīvot pārsteigumus nezinot, kas tos interesants sagaida.

Kur mēs gulēsim?

Mēs negulēsim smalkās viesnīcās ar koferu pienesējiem un dvieļu locītājiem, bet tā vietā mēs izvēlēsimies vietējās un vienkāršās budžeta tipa naktsmītnes - vietējos hoteļus vai hosteļus, bet varbūt kādu nakti tas būs mājās pie kāda vietējā, jo ir taču forši lai pēc iespējas vairāk varētu izbaudīt vietējo šarmu. Mums galvenais ir nevis tīri palagi vai balts pods, bet Piedzīvojumi un citreiz tieši tās necilās naktsmītnes tādus papildus sagādā.

Noteikti skatīsimies, lai šīs naktsmītnes būtu pēc iespējas interesantākas un mums nepierastākas. Izvēlamies naktsmītnes tuvāk ballīšu vietām un foršākajiem lokālajiem barčikiem, nu tā lai pēc dienas Piedzīvojumiem var forši atlaist.

Mums ir svarīgi, lai naktsmītnēs varētu nomazgāties - nav svarīgi duša ar silto ūdeni vai spainītis ar auksto. Galvenais, ka vispār ir vieta kur noskaloties, tāpēc ja tev primāri ir gulēt krutā viesnīcā ar baseinu, salocītiem gulbīšiem uz gultas vai jau lasot šo tekstu domā - es taču varu atdalīties un dzīvot smukākā vietā, tad šis Piedzīvojums nebūs domāts tev.

Mēs gribam, lai arī nakšņošana mums būtu liels, bet tajā pašā laikā foršs Piedzīvojums.

Ko mēs ēdīsim?

Šeit gluži tāpat kā visur citur šajā reģionā uzturā daudz lieto rīsus ar dažādām piedevām. Ja tev garšo Āzijas virtuve, tad būsi starā, jo ēdiens ir veselīgs un garšīgs, tāpēc mēs mēģināsim izbaudīt to pēc iespējas vairāk.

Mēs necentīsimies meklēt un ēst vietējos "Vincents" vai "Bibliotēka No. 1" restorānos, bet pārsvarā ēdīsim necilās ēstuvēs ielas malā ko mūsu valodā pazīst kā "street food", jo pēc izskata drūmajā ēstuvē šķērsielā bieži vien ir garšīgāk un baudāmāk nekā balto galdautu restorānā uz galvenās ielas. Protams, kādu reizi iegriezīsimies arī smukā lokālā kafūzīti ar smuku skatu, bet tā nebūs mūsu prioritāte.

Baudīsim visu ko redzēsim, jo ēšana ir viena no Piedzīvojuma baudām. Dosimies gan uz tirgu pēc garšīgiem vietējiem augļiem, gan arī meklēsim vai kaut kur kāds nepiedāvā mums pilnīgi neparastus ēdienus kā zirnekļus, vardes vai kukaiņus, jo Piedzīvojums ir jābauda ne tikai ar acīm, bet arī ar muti.

Lai nezaudētu mūsu dārgo laiku ēdot, mēs neliksim uzsvaru uz pusdienām, bet tajās iztiksim un ar kādu pa ceļam paķertu našķi vai augli. Mūsu galvenās ēdienreizes būs brokastis un vakariņas, kad varēsim pielikt pilnu vēderu ar kaudzi.

Ko man vēl vajadzētu zināt?

VECUMA IEROBEŽOJUMI:

* Piedzīvojumā tu droši vari doties arī viens pats, jo mēs tev neprasīsim mistiskas piemaksas par vienvietīgu numuriņu tikai tāpēc, ka mēs tev nevaram atrast istabiņas biedru vai citu dīvainu atrunu. Tieši otrādi, ļoti daudzi brauc vieni paši un tādā gadījumā tev būs iespējams iepazīties ar jauniem draugiem ;)

* Piedzīvojums nav ekstrēmi sarežģīts un nav arī pastaiga pa Vecrīgu. Klintīs nekāpsim un 100km dienā neiesim, bet tā kā visu laiku pārvietosimies "uz priekšu", tad jābūt spējīgam nest savu ceļojuma somu bez īdēšanas un neapmierinātības.

* Ja ir vēlme čīkstēt un būt īgnam par sīkumiem, tad šis nebūs īstais Piedzīvojums, jo tas bojā gan mikroklimatu grupā, gan garastāvokli pārejiem grupas biedriem, tāpēc mēs savos Piedzīvojumos vēlamies redzēt pozitīvus ceļotgribētājus. Grupas vadītājs "neauklēsies" ar kaprīzajiem cilvēkiem, bet tos vienkārši ignorēs, lai laiku veltītu tiem, kas vēlas baudīt Piedzīvojumu. Grupa ir maziņa, kas parasti izvēršas par ļoti draudzīgu kompāniju un tāpēc "kasīties" gribētājiem tajā nebūtu īstā vieta.

* Šis Piedzīvojums nav domāts komforta cienītājiem un tiem kas nevar izkāpt no komforta zonas. Brīdinām, lai pēc tam publiski nav jāstāsta visādas muļķības.

Papildus iesakām izlasīt biežāk uzdotos jautājumus.

Cik tas maksā?

Ja esi kādreiz ar mums jau devies kādā Piedzīvojumā, tad šī fantastiskā piedzīvojuma dalības maksa ir 1295EUR, bet pārējiem un pārējā laikā dalības maksa 1395EUR. Cenā ietilpst viss zemāk aprakstītais. Vietu skaits braucienā ir ļoti ierobežots (~ 11 cilvēki), tāpēc neatliec pieteikšanos uz pēdējo brīdi ;)

Piedzīvojuma cenā IR iekļauts:

Papildus izmaksas:

* Un papildus Piedzīvojumā ir iekļautas tās lietas, ko nevar novērtēt ar naudu - superīgas emocijas, forša kompānija, jauni draugi, ikdienas smieklu deva un ideāli pavadīts laiks.

Kā pieteikties?

Pieteikties mūsu Piedzīvojumam vari aizpildot zemāk pievienoto pieteikuma anketu.

* Šos laukus vajadzētu aizpildīt.

Citi mūsu piedzīvojumi

Ar tuk-tukiem pa Šrilanku

Decembris 2018

Piedzīvojums pa Malaiziju

Marts 2019

Piedzīvojums pa Vjetnamu

Marts 2019

Piedzīvojums pa Laosu

Aprīlis 2019

Visi mūsu piedzīvojumi