Pārgājiens pa

Korsiku

augusts 2018

29.08 - 11.09.2018

vietu nav

Kas tas ir?

Kad Latvijā vasara būs beigusies, mēs laidīsim uz dienvidiem - Korsikas salu Francijā, jā Francija nav tikai Parīze :) Korsikas sala atrodas Vidusjūrā starp Franciju un Itāliju, tajā ir pasakaini skaista daba un patīkamais Vidusjūras klimats. Korsikā mēs dosimies pārgājienā pa kalniem un lejām, pa pārgājienu taku, kas skaitās ne tikai viena no grūtākajām Eiropā, bet arī viena no skaistākajām pasaulē.

Šīs takas kopējais garums ir ap 200km un tā ir sadalīta 15 posmos jeb katrai dienai savs posmiņš. Agri ceļoties un vēlu ejot gulēt dažus no posmiem ir iespējams apvienot un veikt divus dienā, ko arī darīsim mēs un tāpēc tas mums prasīs aptuveni 10-12 dienas. To cik ātri to veiksim būs atkarīgs tikai no mums pašiem un iešanas ātruma, bet mūsu paredzētais maksimālais laiks ir 12 dienas, lai laicīgi nokļūtu mājās.

Diena sāksies ar celšanos līdz ar sauli un saullēkta sagaidīšanu kalnos, bet tiks nobeigta saulrieta vērošanu sēžot uz kalna malas pārdomājot dienas neaizmirstamos iespaidus un čalojot par visādām "hu*ņām" :)

Tas būs tieši tā kā izklausās - grūti un fantastiski forši.

Piedzīvojuma plāns

1. diena: Tiekamies Rīgas lidostā, štukojam vai pirms tam vēl vajag piesist kuņģi lidostas Lido un laižam uz lidmašīnu, lai ar pārsēšanos lidotu uz Korsiku. Pa vidu starp reisiem nakšņosim hostelī tranzīta lidostas tuvumā, jo reiss no tranzīta lidostas ir tikai nākošajā rītā.

2. diena: No rīta vēl pieveicam atlikušo daļu lidojuma un ar vietējo transportu laižam uz pārgājiena sākumpunktu.

3. diena: Sākas mūsu pārgājiens līdz ar sauli un līdz ar pirmo saullēktu. Ejam, rāpjamies, brienam, skrienam kamēr krītam vakarā savā teltī blakus tādam pašam grupas biedram, kas ar noguruma pilnu skatienu, bet smaidu sejā ir atlūzis dažu sekunžu laikā.

4. - 12. diena: Dienas sākas ar celšanos nedaudz pirms saules un brokastīm, tālāk mēs soļojam un fotografējot visu kas kustas un nekustas, katrs kalns liekas pārsteidzoši skaists un katrā gribas uzkavēties un palikt. Ejam kamēr varam, kad nevaram paiet, tad rāpojam, kad nevaram parāpot, tad lienam, kad nevaram palīst, tad atlūztam bezspēkā un pēc tam atkal dodamies tālāk. Spēku mums palīdz atgūt pauzītes pie smukajiem kalnu ezeriņiem, trošu tiltiņu šķērsošana, krāčainās kalnu upītes un nebeidzamais grupas biedru atbalsts. Mēs nespējam noticēt, ka esam te un tagad - saulīte silda sānus, kamēr Latvijas biedri jau sāk domāt par rudens jakām. Katra diena ir bauda, kas tiek nobeigta mūsu foršajā kompānijā ar kāršu partijām, kādu glāzi līdzpaņemtās dziriņas un Piedzīvojumu stāstiem. Nakšņošana teltī.

13. diena: Ceļamies un veļamies kā katru dienu un vakarā nobeidzam mūsu pārgājienu hostelī ar siltu dušu ar svinībām vietējā bāriņā ēdot brangas vakariņas un uzdzerot vietējo aliņu. Nakšņošana hostelī.

14. diena: Ar noguruma un smaidu pa visu seju par paveikto lidojam mājās. Nakšņošana mājās savā gultā.

Kur mēs gulēsim?

Pārgājienā mēs gulēsim miljons zvaigžņu hotelī ko sauc par telti - cik tā būs ērta, tīra vai smaržīga ir atkarīgs tikai no tevis paša un kādu tu to būsi paņēmis līdz. Pēc dienas emociju pārpilnības un noguruma tajā tiks gulēts vissaldākais miegs un sapņoti viskrāsainākie sapņi. Ik rīta un ikvakara dušas rituāls būs jāveic nometnē. Jā, nometnēs būs pieejamas arī dušas, bet parasti tajās ir jāstāv rindā vai jāsamierinās kopistiskā dušā ar kādu vietējo Pedro, kas dzied dziesmiņas ziepējot sev paduses. Toties nevar aprakstīt to sajūtu, kad pēc dienas pārgājiena Piedzīvojuma tu atver krānu sev virs galvas - un tajā brīdī nav svarīgi, tas ir silts vai auksts.

Teltīs kooperēsimies pa diviem, jo kopā ir jautrāk, siltāk un arī nesamo uz diviem dalīt ir daudz patīkamāk. Savas telšu naktsmītnes centīsimies uzcelt pēc iespējas skaistākās vietās, tā lai katru vakaru negribētos līst teltīs, bet sēdēt ar kafijas krūzi un baudīt skatu.

Ko mēs ēdīsim?

Pārtiku mēs gatavosim paši, nu vismaz vairumā rītu un vakaru to centīsimies darīt, bet kad būs slinkums, tad izmantosim nometņu ēstuvju piedāvātās ēdināšanas iespējas. Ēdiens tajās ir dārgs un ar neko pārsteidzošu neizceļas, bet tāda iespēja pastāv.

Pa dienu smērēsim sviestmaizes un grauzīsim čipsus :) Dzeramo ūdeni filtrēsim no kalnu upītēm un ezeriņiem.

Ko man vēl vajadzētu zināt?

VECUMA IEROBEŽOJUMI:

* Piedzīvojumā tu droši vari doties arī viens pats, jo mēs tev neprasīsim mistiskas piemaksas par vienvietīgu numuriņu tikai tāpēc, ka mēs tev nevaram atrast istabiņas biedru vai citu dīvainu atrunu. Tieši otrādi, ļoti daudzi brauc vieni paši un tādā gadījumā tev būs iespējams iepazīties ar jauniem draugiem ;)

* Piedzīvojums nav ekstrēmi sarežģīts un nav arī pastaiga pa Vecrīgu. Klintīs nekāpsim un 100km dienā neiesim, bet tā kā visu laiku pārvietosimies "uz priekšu", tad jābūt spējīgam nest savu ceļojuma somu bez īdēšanas un neapmierinātības.

* Ja ir vēlme čīkstēt un būt īgnam par sīkumiem, tad šis nebūs īstais Piedzīvojums, jo tas bojā gan mikroklimatu grupā, gan garastāvokli pārejiem grupas biedriem, tāpēc mēs savos Piedzīvojumos vēlamies redzēt pozitīvus ceļotgribētājus. Grupas vadītājs "neauklēsies" ar kaprīzajiem cilvēkiem, bet tos vienkārši ignorēs, lai laiku veltītu tiem, kas vēlas baudīt Piedzīvojumu. Grupa ir maziņa, kas parasti izvēršas par ļoti draudzīgu kompāniju un tāpēc "kasīties" gribētājiem tajā nebūtu īstā vieta.

Papildus iesakām izlasīt biežāk uzdotos jautājumus.

Cik tas maksā?

Ja esi kādreiz ar mums jau devies kādā Piedzīvojumā, tad šī fantastiskā piedzīvojuma dalības maksa ir 495EUR, bet pārējiem cena ir 545EUR. Cenā ietilpst viss zemāk aprakstītais. Vietu skaits braucienā ir ļoti ierobežots (~ 11 cilvēki), tāpēc neatliec pieteikšanos uz pēdējo brīdi ;)

Piedzīvojuma cenā IR iekļauts:

Papildus izmaksas:

* Un papildus Piedzīvojumā ir iekļautas tās lietas, ko nevar novērtēt ar naudu - superīgas emocijas, forša kompānija, jauni draugi, ikdienas smieklu deva un ideāli pavadīts laiks.

Kā pieteikties?

Pieteikties mūsu Piedzīvojumam vari aizpildot zemāk pievienoto pieteikuma anketu.

* Šos laukus vajadzētu aizpildīt.

Citi mūsu piedzīvojumi

Everesta bāzes nometne

Oktobris 2018

Pārgājiens pa tuksnesi Izraēlā

Novembris 2018

Visi mūsu piedzīvojumi