Citi mūsu piedzīvojumi

Pārgājiens aiz polārā loka

Zviedrijā

jūnijs 2018

28.06 - 06.07.2018

Kas tas ir?

Tālu, tālu Zviedrijas ziemeļos aiz polārā loka ir fantastiskā karaļa taka, kas tiek dēvēts par vienu no pasaules iespaidīgākajiem pārgājienu maršrutiem dēļ savas mežonīgās un pirmatnējās dabas. Tur nav civilizācija un mobilā telefona zona, bet ir ziemeļbrieži un fantastiski skati. Tas ir lielākais cilvēku darbības neskartais reģions Eiropā un laikā, kad mēs tur dosimies, būs iespējams pilnībā izbaudīt polāro dienu un iespējams redzēt, baudīt, sajust pusnakts sauli - saule šajā laikā tur nenoriet un pat naktī ir gaišs kā dienā. Tas ir kaut kas tāds ko vienreiz dzīvē noteikti vajadzētu piedzīvot - tā ir diena 24h garumā.

Šeit mēs iesim pārgājienā uz katra soļa sajūtot īsto brīvības garšu un smaržu. Nesolām, ka tas būs viegli, bet nav nepieciešami arī "Ironman" vai maratona cienīgi sagatavošanās treniņi. Tas būs pārbaudījums katram ar sevi un grupas biedriem - kopā atbalstīsim viens otru un motivēsim nepadoties, bet vakaros baudīsim viens otra sabiedrību un slīcināsim nogurumu ar nelielu devu sociālās dziras :)

Biezās ziemas sniega segas dēļ sezona šeit ir tikai no jūnija vidus līdz septembrim, tāpēc vietām sastapsimies ar sniegu un tad rausim vaļā sniega kaujas ar pikām un sniegavīriem. Un tas viss JŪLIJĀ. Tas būs AMAZING forši.

Ja būs laiks un varēšana, tad pa ceļam mēģināsim uzkāpt Zviedrijas augstākajā virsotnē, uz kuru maršruts nav sarežģīts, bet nepiemērotu laikapstākļu gadījumā var būt pat ĻOTI izaicinošs. Pārsteidzoši kalni, krāčainas upes un ūdenskritumi veido šo maršrutu neatkārtojumu.

Būs besis un sāpēs kājās, vakarā negribēsies sagaidīt nākošās dienas celšanos un atkal došanos ceļā, bet pārgājiena beigās sapratīsi - tas bija neatkārtojami labi, tas bija tieši tas kas vajadzīgs un ES TO GRIBU VĒLREIZ! Tā ir fantastiska iespēja izrauties no ikdienas rutīnas un iztīrīt domas, lai pēc tam ar jaunu sparu mestos ikdienas darbojas.

Piedzīvojuma plāns

1. diena: Tiekamies lidostā, viens otru atpazīstam pēc katliņu grabēšanas un ar zābakiem kājās dodamies uz lidmašīnu, lai lidotu tur tālu prom uz ziemeļiem. Nakšņošana pirmajā apmetnē teltī tālu prom ziemeļos baudot pusnakts sauli.

2. diena: Sākam mūsu pārgājienu - pirmie soļi, pirmie fantastiskie skati, pirmie sajūsmas spiedzieni, pirmā pārgājiena sviestmaize un pirmā ilgošanās pēc siltas dušas. Viss pirmajā pārgājiena dienā ir fantastiskais un neaizmirstamais PIRMAIS. Nakšņošana teltī nekurienē.

3. - 7. diena: Ceļamies un lienot no telts ieelpojam svaigo ziemeļu gaidu, sveicam polāro sauli, kas tā arī nav aizgājusi gulēt un pēc brokastīm dodamies ceļā. Sajūsma par skatiem nepazūd ne mirkli, gribas aiz prieka lēkt katrā peļķē kā mazam bērnam. Mūsu pārgājiena ikdiena ir krāčainu upju pārvarēšana, kalnos kāpšana, ziemeļbriežu vērošana un fotoaparāta bilžu dzēšana, jo atmiņas karte jau ir pilna no tā, ka gribas nofotografēt visu, visu. Vakaros pēc kāršu partijām, sildīšanās ar kādu stiprāku dzērienu un nebeidzamām sarunām atlūztam bezspēkā savā vai kaimiņa teltī.

8. diena: Pēdējā pārgājiena diena, kurā ar sejā redzamu pašlepnumu, pēdējām spēka paliekām un rezerves enerģijas baterijām dodamies uz mūsu Piedzīvojuma finišu. Te mēs atrodam kādu "junk-food" ēstuvi, lai pasūtītu ilgi kāroto milzīgo burgeri un uzdzertu aliņu, kā arī apsveiktu un pateiktos viens otram par neaizmirstamajām dienām. Nakšņošana hostelī.

9. diena: Lidojam uz mājām, kur kaktā atkal tiek iekrāmēti pārgājiena apavi, lai ar milzu nepacietību gaidītu savu nākamo Piedzīvojumu. Nakšņošana mājās savā mīkstajā un siltajā gultā.

Kur mēs gulēsim?

Pārgājienā mēs gulēsim miljons zvaigžņu hotelī ko sauc par telti - cik tā būs ērta, tīra vai smaržīga ir atkarīgs tikai no tevis paša. Pēc dienas emociju pārpilnības un noguruma tajā tiks gulēts vissaldākais miegs un sapņoti viskrāsainākie sapņi. Ik rīta un ikvakara dušas rituāls būs jāveic netālu no telts esošajā upītē, ezerā vai strautiņā, ūdens būs ledaini auksts, bet tavi pārgājiena cīņu biedri tevi iedrošinās un ja pašam tas neizdosies, tad noteikti tevi tajā ar varu ievilks ;)

Teltīs kooperēsimies pa diviem, jo kopā ir jautrāk, siltāk un arī nesamo uz diviem dalīt ir daudz patīkamāk. Savas telšu naktsmītnes centīsimies uzcelt pēc iespējas skaistākās vietās, tā lai katru vakaru negribētos līst teltīs, bet sēdēt ar kafijas krūzi un baudīt skatu.

Pēc pārgājiena veikšanas pēdējo nakti gulēsim hostelī, kur nomazgāsim ceļa putekļus ilgi gaidītajā siltajā dušā un nosvinēsim pārgājiena beigas.

Ko mēs ēdīsim?

Tev apkārt nebūs restorāni no Michelin kataloga, nevarēsi aiz slinkuma vakarā pasūtīt picu vai kuponos nopirkt kārtējo suši mega plati. Bet tev būs divas rokas, līdzi paņemtie produkti un katliņš. Tas ko tu ēdīsi būs atkarīgs no tā ko tu pats būsi paņēmis līdz.

Izpaudīsimies ar savām pavārprasmēm uz gāzes plītiņas jeb prīmusa kopīgi gatavojot vakariņas, bet no rīta vārīsim kafiju un putru ūdenī, kas pasmelts turpat no blakus tekošā "Evian" strautiņa. Mūsu pusdienas būs garšīgākās siermaizes un desmaizes pasaulē sēžot uz akmens un lūkojoties sniegotajās kalnu virsotnēs.

Ko man vēl vajadzētu zināt?

APMAKSAS NOSACĪJUMI:

VECUMA IEROBEŽOJUMI:

* Piedzīvojumā tu droši vari doties arī viens pats, jo mēs tev neprasīsim mistiskas piemaksas par vienvietīgu numuriņu tikai tāpēc, ka mēs tev nevaram atrast istabiņas biedru vai citu dīvainu atrunu. Tieši otrādi, ļoti daudzi brauc vieni paši un tādā gadījumā tev būs iespējams iepazīties ar jauniem draugiem ;)

* Piedzīvojums nav ekstrēmi sarežģīts un nav arī pastaiga pa Vecrīgu. Klintīs nekāpsim un 100km dienā neiesim, bet tā kā visu laiku pārvietosimies "uz priekšu", tad jābūt spējīgam nest savu ceļojuma somu bez īdēšanas un neapmierinātības.

* Ja ir vēlme čīkstēt un būt īgnam par sīkumiem, tad šis nebūs īstais Piedzīvojums, jo tas bojā gan mikroklimatu grupā, gan garastāvokli pārejiem grupas biedriem, tāpēc mēs savos Piedzīvojumos vēlamies redzēt pozitīvus ceļotgribētājus. Grupas vadītājs "neauklēsies" ar kaprīzajiem cilvēkiem, bet tos vienkārši ignorēs, lai laiku veltītu tiem, kas vēlas baudīt Piedzīvojumu. Grupa ir maziņa, kas parasti izvēršas par ļoti draudzīgu kompāniju un tāpēc "kasīties" gribētājiem tajā nebūtu īstā vieta.

Papildus iesakām izlasīt biežāk uzdotos jautājumus.

Cik tas maksā?

Ja esi kādreiz ar mums jau devies kādā Piedzīvojumā, tad šī fantastiskā piedzīvojuma dalības maksa ir 495EUR, bet pārējiem cena ir 545EUR. Cenā ietilpst viss zemāk aprakstītais. Vietu skaits braucienā ir ļoti ierobežots (~ 11 cilvēki), tāpēc neatliec pieteikšanos uz pēdējo brīdi ;)

Piedzīvojuma cenā IR iekļauts:

Papildus izmaksas:

* Un papildus Piedzīvojumā ir iekļautas tās lietas, ko nevar novērtēt ar naudu - superīgas emocijas, forša kompānija, jauni draugi, ikdienas smieklu deva un ideāli pavadīts laiks.

Kā pieteikties?

Pieteikties mūsu Piedzīvojumam vari aizpildot zemāk pievienoto pieteikuma anketu, zvanot pa telefonu +371 2 93 43 132 un +372 54 53 30 77 (kad esam tālajos Piedzīvojumos) vai arī rakstot e-pastu [email protected]

* Šos laukus vajadzētu aizpildīt.

Citi mūsu piedzīvojumi

Pārgājiens pa Islandi

Jūlijs 2018

Pārgājiens Camino de Santiago

Augusts 2018